Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do KoszycOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Koszyc

koszyce
Zabytkowe centrum Koszyc
Fot. SXC

Koszyce są największym miastem wschodniej Słowacji i drugim co do wielkości miastem całego tego kraju. Leżą w historycznym regionie Abov, 20 km od granicy z Węgrami, 80 km od granicy z Ukrainą, 90 km od granicy z Polską. To pięknie miasto rozciąga się w rozległej dolinie rzeki Hornad. Swego czasu Koszyce były istotnym punktem na wielu szlakach handlowych, czego świadectwa można odnaleźć bez trudu. Do dzisiejszego dnia zresztą Koszyce pełnią ważną z ekonomicznego punktu widzenia rolę. Tu krzyżują się główne trasy komunikacyjne Słowacji, a do rozwoju miasta przyczynia się lokalny węzeł kolejowy i położony w pobliżu międzynarodowy port lotniczy.

Historia

Koszyce to miasto historyczne. Pierwsza wzmianka o Koszycach pochodzi z 1230 roku. Od początku XV wieku Koszyce stały na czele Pentapolitany - związku pięciu wschodniosłowackich miast. Od 1347 roku aż do początku XVIII wieku były drugim co do wielkości miastem Węgier. Koszyce są pierwszym miastem europejskim, które uzyskało herb (w roku 1369). Koszyce są także mekką dla maratończyków. To właśnie tutaj odbywa się najstarszy europejski i drugi na świecie maraton - Międzynarodowy Maraton Pokoju. Organizowany jest każdego roku, począwszy od 1924. Z kolei imponująca Katedra św. Elżbiety jest najbardziej wysuniętą na wschód katedrą gotycką Europy. Historyczne centrum Koszyc słynie z tego, że gromadzi najwięcej zabytków na tam niewielkim obszarze na całej Słowacji. Koszyce mogą także poszczycić się kilkoma innym wyjątkowymi osiągnięciami. To tutaj w 1872 roku założono najstarszą szkołę średnią w Europie środkowej, tu mieści się też największy ogród zoologiczny tej części Europy - ma on powierzchnię 288 hektarów.

Koszyce to nie tylko żywa historia. To nowoczesne i szybko rozwijające się miasto, a jego położenie, walory geograficzne, przyjazny klimat, życzliwość mieszkańców i lokalne atrakcje utwierdzają w przekonaniu, że warto spędzić tu czas.
Gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Koszyc w promocyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Koszyc.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa