Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Kos

Znajdź nas w social mediach

Masz ochotę na wypoczynek na pięknej wyspie? Spakuj walizki i ruszaj w podróż na jedną z najpiękniejszych greckich wysp - na Kos! Kos jest idealnym miejscem zarówno dla wielbicieli plażowania jak i dla miłośników przygód, czy turystów poszukujących doznań kulturalnych. Zanurz się w klimat greckiej wyspy i odkryj, co ma do zaoferowania. Koniecznie odwiedź miasto Kos, które znajduje się po wschodniej stronie wyspy. Zajrzyj do tamtejszego zamku joannitów, gdzie naprzeciwko bramy wejściowej znajduje się drzewo Hipokratesa,  Ponoć sam wielki uczony miał tam siadywać. Warto zobaczyć również miejsce uznawane za pierwszy na świecie szpital czyli Asklepiejon. Wybierz się na plażę Lambi lub do gorących źródeł, a potem odpocznij w jednej z licznych tawern w Tugaki lub Marmari. 

Skąd polecisz na Kos? Jakie lotniska znajdują się na Kos?

Na Kos znajduje się port lotniczy Kos Hipokrates. Z Polski polecisz tam bezpośrednio z Krakowa, Wrocławia, Katowic, Warszawy, Poznania i Gdańska. Połączenia są obsługiwane przez Ryanaira oraz Enter Air i Aegean Airlines. Lotnisko Kos znajduje się mniej więcej po środku wyspy. Dzięki temu łatwo jest się dostać do większości miast znajdujących się na wyspie. Najprościej jest to zrobić korzystając z autobusów które kursują do największych z nich. A na lotnisku można wypożyczyć samochód lub skorzystać z usług taksówek. Loty bezpośrednie na Kos trwają zwykle ok. 2 godziny 30 minut.

Pogoda na Kos. Kiedy lecieć na Kos?

Klimat jaki panuje na kos można określić jako typowo śródziemnomorskich. W lecie jest sucho i gorąco, zimą temperatury są łagodne, jednak jest dość deszczowo. Najzimniej jest w styczniu i w lutym kiedy to termometry pokazują 13°C. Już w marcu i kwietniu temperatura wzrasta do 16-19°C. Maj i czerwiec można uznać za początek lata, wtedy może być już nawet 30°C (w lipcu i w sierpniu) i praktycznie nie ma opadów. Są za to turyści, bo to szczyt sezonu. W październiku nadal jest pogodnie, temperatury sięgają 23°C. Od listopada robi się zdecydowanie chłodniej i zdecydowanie bardziej deszczowo. Kiedy za tem jest najlepszy czas na lot na Kos? Cóż, wszystko zależy od tego co chcesz robić na miejscu. Jednak my polecamy październik.

Najczęściej zadawane pytania

Które linie lotnicze oferują bezpośrednie loty na Kos?

Połączenia na Kos bezpośrednio z Polski są obsługiwane przez Ryanaira oraz Enter Air i Aegean Airlines.

Jak długo trwa lot na Kos?

Loty bezpośrednie na Kos trwają zwykle ok. 2 godziny 30 minut.

Ile kosztują bilety lotnicze na Kos?

Bilety lotnicze na Kos można znaleźć już za około 178 zł. Z przesiadką koszty wzrastają.

Kiedy najtaniej lecieć na Kos?

Wysoki sezon na loty na Kos przypada na czerwiec, lipiec i sierpień. Najtańsze miesiące na podróż to luty i listopad, ale okazje na tanie bilety można znaleźć także w innych miesiącach.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air24 oferty od 135 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!4 oferty od 350 Sprawdź