Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Rio De JaneiroOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Lotniska w Rio de Janeiro

Rio de Janeiro – miasto słynące ze swych pięknych plaż, olbrzymiego posągu Chrystusa Zbawiciela, ale przede wszystkim z corocznie obchodzonego karnawału, obsługiwane jest przez pięć lotnisk:

rio_galeao_airport
Lotnisko Galeão
Fot. Infrareo

Lotnisko Rio de Janeiro Galeão (GIG) – jedno z najwiekszych lotnisk w Ameryce Południowej - drugie co do wielkości w całej Brazylii. Lotnisko położone jest 20 km na północ od Rio de Janeiro, na niewielkiej wyspie. Rocznie obsługuje ono ok. 10 milionów pasażerów. Druga nazwa lotniska utworzona została na cześć brazylijskiego muzyka Antônio Carlos Jobima. Bezpośrednie loty z Polski do Rio de Janeiro nie są dostępne. Loty do Rio de Janeiro odbywają się z przesiadką na jednym z lotnisk Europy. Najlepsze połączenia lotnicze do Rio de Janeiro oferują lotniska: Londyn (Heathrow), Paryż (Charles de Gaulle), Madryt i Mediolan (Malpensa). Dobre połączenie lotnicze posiada także Lizbona i Rzym (Fiumicino).

 
Lotnisko Santos Dumont z lotu ptaka
Fot.Mario Roberto Duran Ortiz

Lotnisko Santos Dumont (SDU) – obsługuje Rio de Janeiro w Brazylii. Jest to drugie główne lotnisko w mieście po lotnisku Rio de Janeiro-Galeão. Port jest przeznaczony głównie do obsługi pasażerów biznesowych, dawniej miał status międzynarodowego. Lotnisko znajduje się tylko dwa kilometry od centrum miasta. Port nazwano imieniem pioniera lotnictwa Alberto Santos-Dumont'a. Obecnie port lotniczy obsługuje tylko połączenie São Paulo – Rio de Janeiro Air Shuttle Service oraz loty prywatne, szczególnie do miast na północy, produkujących ropę.

Lotnisko Jacarepaguá – położone w dzielnicy Barra da Tijuca. Obecnie służy aeroklubowi (Aeroclube do Brasil) i obsługuje małe samoloty. Planuje się jednak otwarcie połączenia do São Paulo, ponieważ lądowisko znajduje się w centrum Barra, najszybciej rozwijającej się dzielnicy miasta. Lotnisko jest także największym heliportem na świecie.

Lotnisko Base Aérea dos Afonsos (Campo dos Afonsos) – lotnisko wojskowe; znajduje się tu także Muzeum – MUSAL (Museu Aero-Espacial), jedno z największych muzeów lotnictwa w Ameryce Łacińskiej.

Lotnisko Santa Cruz Air Base (Base Aérea de Santa Cruz) – lotnisko wojskowe.

Główni przewoźnicy

Do Rio de Janeiro możemy dostać się następującymi liniami lotniczymi: Gol, Avianca, OceanAir, TAM Linhas Aéreasenos, WebJet Linhas Aéreas, Aerolíneas Argentinas, Air Europa, Air France, Alitalia, American Airlines, British Airways, Continental Airlines, Copa Airlines, Delta Air Lines, Transportes Aéreo, Iberia, LAN Express/o LAN Express, Livingston, PLUNA, TAM Mercosur, TAAG Angola Airlines, TAP Air Portugal United Airlines, Varig

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa