Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotnisko w Oakland (OAK)

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: OAK; kod ICAO: KOAK)

oakland_airport
Lotnisko Oakland
Fot. Walter Siegmund

Międzynarodowe lotnisko położone 7,5 km na południe od centrum Oakland, w stanie Kalifornia, w Stanach Zjednoczonych. Jest jednym z trzech międzynarodowych portów lotniczych obsługujących San Francisco Bay Area.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie połączone specjalnym chodnikiem. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary, kawiarnie, restauracje, sklepy.Istnieje możliwość skorzystania z sali dla VIP-ów, bezprzewodowego internetu. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Mapa lotniska i terminali w formacie pdf dostępna jest tutaj.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:   +1 510 563-3300.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Wypożyczalnie znajdują się w specjalnym budynku, do którego co 10 minut kursuje specjalny wahadłowy autobus. Spośród dostępnych agencji warto wymienić Alamo, Avis, Hertz i Budget.Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe. Do dyspozycji podróżnych są także parkingi długoterminowe. Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest w miarę dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki, prywatne minibusy i limuzyny oraz i lokalne autobusy.

TAKSÓWKI

Taksówki dostępne są przed terminalami. Na lotnisku można także wynająć limuzynę.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową BART Oakland Coliseum kursuje autobus AirBART. Autobus odjeżdża z przystanku usytuowanego pomiędzy dwoma terminalami. Kursy odbywają się co 10 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 3USD.

Lokalny autobus numer 73 (AC Transit) także kursuje na stację kolejową BART Oakland Coliseum. Kursy odbywają się co 11-15 minut. Nocą połączenie to obsługuje linia nocna numer 805. Bilet jednorazowy kosztuje 2USD.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.oaklandairport.com

Adres

Oakland International Airport
1 Airport Drive
Oakland, CA 94621
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko w Oakland obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Alaska Airlines, Delta Air Lines, Hawaiian Airlines, Southwest Airlines, United Airlines, US Airways.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!