Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Monako

Znajdź nas w social mediach

monako3
Wspaniałe wybrzeże w Monako
Fot. Wikipedia

Monako to drugie najmniejsze po Watykanie niezależne państwo świata. Jego powierzchnia wynosi mniej niż 2 kilometry kwadratowe, a populacja – ponad 30 tysięcy mieszkańców. Monako jest tak małe, że cały kraj można bez problemu zwiedzić na piechotę, bez konieczności korzystania z komunikacji miejskiej (państwowej?) czy taksówek. Średni czas przejścia państwa wszerz wynosi zaledwie 56 minut! Pomimo tego, Monako jest zarazem najgęściej zaludnionym państwem świata. Wydaje się być może, że w takim maleńkim kraju nie ma nic ciekawego? Błąd! Zabytki, kasyna, Lazurowe Wybrzeże – jest tu wszystko, czego można zapragnąć. Problem może być tylko jeden: koszty.

 

Ładowanie...


Położenie Monako jest naprawdę bajkowe. Kraj jest z każdej strony otoczony Francją, a łączna długość granicy wynosi 4,4 km. Monako leży na Lazurowym Wybrzeżu. Z drugiej strony otaczają go ośnieżone szczyty Alp – czy można sobie wyobrazić bardziej wakacyjne krajobrazy? Dodatkowo w kraju panuje łagodny klimat. Zimy są łagodne, a lato – niezbyt gorące.

Już w czasach antycznych istniały tu kolonie greckie i fenickie. Nazwa dzisiejszego kraju pochodzi od nazwy pobliskiej kolonii: Monoikos, co oznaczało w wolnym tłumaczeniu z greckiego „samotny dom”. W okolicy powstała świątynia Herkulesa, który według mitów miał gościć na tych terenach. W 1228 roku Monako zostało kolonią Genui. W 1297 roku Francesco Grimaldi (przez Włochów nazywany „złym” lub „podstępnym”) w przebraniu mnicha dostał się do Monako i wraz ze swoimi ludźmi dokonał rzezi na umieszczonych tam oddziałach. Po tym fakcie przejął władzę w Monako, a jego ród rządzi tu do teraz. Dość szybko niepodległość państewka została uznana przez Francję, ale później stało się protektoratem hiszpańskim. W 1793 roku francuskie władze usuwają dynastię Grimaldi z tronu, i do 1814 roku Monako przynależy do Francji. Na mocy kongresu wiedeńskiego dostaje się wówczas pod protektorat Królestwa Sardyniii. Od 1861 roku Monako zostało uznane za państwo niepodległe. W 1911 roku przyjęto konstytucję, na mocy której kolejny raz kraj zostaje uzależniony w pewnym stopniu od polityki francuskiej. Podczas II wojny światowej Monako było okupowane kolejno przez Włochy i Niemcy. Były to tragiczne czasy dla licznej populacji żydowskiej: wielu Żydów osadzono w obozach koncentracyjnych. Rządzący od 1949 roku książę Rainier III poślubił znaną amerykańską aktorkę Grace Kelly. W 1993 roku Monako dołącza do ONZ, a w 2005 umiera Rainier III i tron obejmuje jego syn, Albert II.

Monako pod wieloma względami jest uważane za raj na ziemi. To stwierdzenie ma wiele znaczeń. Jednym z nich jest z pewnością raj podatkowy – nie nakłada się tutaj podatku dochodowego na jednostki. Monako jest co prawda uznawane za państwo bogaczy i faktem jest, że ceny są tu czasami niebotycznie wysokie, ale mimo to warto je odwiedzić. Jest tu naprawdę wiele ekskluzywnych rozrywek: począwszy od słynnego kasyna w Monte Carlo, poprzez wyścigi formuły 1 po zakupy w snobistycznych butikach.

A więc gotowi do lotu? Z Tanie-loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Monako w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Monako nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Monako!

 

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź