Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do LuleiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Lulei

lulea3
Panorama Lulei
Fot. Wikipedia

Lulea to niewielkie miasto położone w północnej części Szwecji, w regionie Norrbotten (którego jest stolicą). Liczy sobie około 70 tys. mieszkańców. Przy Lulei znajduje się Zatoka Botnicka, a samo miasto leży u ujścia rzeki Lule. Część z zabudowań miasta jest zlokalizowana na okolicznych wysepkach. Wschodnia dzielnica w sporej części znajduje się na wyspie Hertsön (siódma pod względem zaludnienia wyspa Szwecji). Lulea jest piątym co do wielkości portem Szwecji. Jej położenie sprawia nieco trudności - w zimie woda zamarza, ale z pomocą lodołamaczy komunikacja na morzu nie zamiera. Co ciekawe, Lulea to także archipelag ponad 700 wysp, z których część znajduje się nawet tuż przy granicy z Finlandią.

Już w XIII wieku Lulea była ważnym portem. Prawa miejskie uzyskała jednak dopiero na mocy postanowienia króla Szwecji Gustawa Adolfa z 1621 roku. W 1887 roku w mieście wybuchł wielki pożar. Szalejący żywioł zniszczył większość budynków, ocalało zaledwie kilka. Mieszkańcy miasta nie poddali się i w krótkim czasie Lulea wróciła do stanu sprzed tragedii.

Położenie Lulei powoduje, że warunki i pogoda nie zawsze są sprzyjające. Panuje tu klimat subpolarny, przez co lato jest krótkie i chłodne. Temperatura w najcieplejszym miesiącu – lipcu – nie przekracza 20 stopni. Podczas długiej zimy występują obfite opady śniegu. Od października do kwietnia temperatura zazwyczaj nie przekracza 0 stopni. Dzięki położeniu nad Zatoką Botnicką klimat mimo wszystko jest dość łagodny jak na taką szerokość geograficzną.

Mimo nie do końca sprzyjającego klimatu w Lulei sporo się dzieje. W jednej chwili miasto wydaje się spokojne i senne, za chwilę zaś rozbrzmiewa gwarem wielu głosów. Dziewicza przyroda kontrastuje tutaj z centrami handlowymi, muzeami i restauracjami. Miasto rozwija się dość szybko. Ludzi przyciąga tutaj przede wszystkim fakt, że jest to według rankingów najtańsze miejsce do życia w całej Szwecji.

Lulea wcale nie jest odciętą od świata miejscowością. Komunikacja jest tu na naprawdę wysokim poziomie, co w oczach turystów stanowi kolejną zaletę. To miasteczko spełnia nawet najwyższe oczekiwania.

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Lulei. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Lulei? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa