Treść strony

tanie-loty-do-lozanny

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Lozanny

Znajdź nas w social mediach

Centrum Lozanny
Fot. SXC

Lozanna to jedno z najpiękniejszych miejsc w Szwajcarii, zajmującej w rankingach turystycznych najwyższe miejsce wśród najpiękniejszych krajów. Położona w francuskojęzycznej części kraju, zaledwie 60 kilometrów od Genewy, jest stolicą kantonu Vaud. Od zawsze Lozanna mocno wyróżniała się od reszty kraju. Szwajcarzy są uważani za do przesady ułożonych, a w Lozannie zawsze starano się odciąć od pedantycznego wizerunku reszty kraju. Żyją tu artyści a mieszkańcy są otwarci i bardzo gościnni. Choć miasto jest zaledwie piąte co do wielkości w Szwajcarii, pobyt w nim zapewnia wiele atrakcji. 

O tym, jak piękna jest Lozanna decyduje oprócz jej zabudowy także fortunne położenie. Miasto powstało na brzegu Jeziora Genewskiego, największego tego typu zbiornika w całej Europie Zachodniej. Wokół jeziora powstało wiele ośrodków wypoczynkowych i rekreacyjnych, a jego urok ciężko jest opisać słowami. Alpejskie krajobrazy w tamtym rejonie przywodzą na myśl bajki. Dodatkowo w Lozannie jest wciąż sporo parków i terenów zielonych. Jest również otoczona łagodnymi górskimi zboczami, o czym przypominać ma sama jej nazwa (loh – san). 

Jeszcze przed naszą erą na okolicznych terenach znajdowały się prawdopodobnie osiedla należące do Celtów. Rzymianie założyli osadę o nazwie Lousonna w 15 roku przed naszą erą. Lousonna przez cztery wieki rozwijała się dość dynamicznie, zyskując znaczenie gospodarcze i handlowe. Następnie jednak zdecydowano o przeniesieniu miasta na leżące nad Jeziorem Genewskim wzgórza, aby móc lepiej bronić zabudowań. Od V wieku Lozanna znajduje się w składzie imperium frankońskiego, następnie przechodzi od Italii do Cesarstwa Niemieckiego. W 590 roku w Lozannie ustanowiono biskupstwo. Ten fakt pomógł miastu w umocnieniu swojej pozycji: wkrótce było już największym ośrodkiem w regionie. Rok 1275 to data konsekracji miejskiej katedry, wówczas imponującej i niezwykle kosztownej świątyni. XIV i XV wiek okazały się bardzo niefortunne dla miasta. Epidemie i pożary nie oszczędzały Lozanny. Te problemy pociągnęły ze sobą kolejne: lud wyrażał swoje niezadowolenie z życia głównie poprzez bunty i zamieszki. 

Kolejne wypadki także nie były pomyślne dla Lozanny. Chcąc zmniejszyć wpływ biskupstwa w mieście podpisano sojusz z Bernem, które co prawda pomogło wyzwolić się Lozannie spod wpływów, jednak jedynie po to, by opanować ją dla siebie. Od 1536 roku Lozanna znajduje się pod okupacją Berna, podobnie jak cały kanton Vaud. Wraz z zajęciem następuje degradacja roli miasta a także represje katolików – Berno było miastem protestanckim, silnie zaangażowanym w proces Reformacji. W 1685 roku do miasta napływa fala hugenockich uciekinierów z Francji. Pozytywnym wydarzeniem w historii Lozanny były wojny napoleońskie. Napoleon uznał niezależność miasta i nadał Lozannie tytuł stolicy kantonu. Od tamtej pory właściwie odkryto urok turystyczny regionu. 

Jak łatwo zauważyć, Lozanna już od wielu lat nieprzerwanie stanowi atrakcję turystyczną. Ciężko podać jeden powód, dla którego tak jest. Zabytki czy pejzaże – to jednak nie jest wystarczająco dużo, by zapewnić miastu taką popularność. Prawdopodobnie to niezwykła, przyjazna atmosfera przyciąga odwiedzających jak magnes. W Lozannie siedzibę ma Międzynarodowy Komitet Europejski – miasto sprzyja sportowcom. Corocznie organizowane są liczne imprezy kulturalne i festiwale. Zaletą dla smakoszy jest niewątpliwe doskonała lokalna kuchnia. Cały region słynie również z wyśmienitych win. Czy trzeba czegoś więcej, by zachęcić do wizyty w Lozannie?

Tanie-loty.com.pl oferują tanie loty do Lozanny. Jeśli wybierasz się do Lozanny nie zapomnij skorzytać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź