Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na CyprOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Limassol

limmasol_s
Limassol nocą
Fot. sxc.hu

Limassol to drugie co do wielkości miasto Cypru. Położone jest pomiędzy dwoma starożytnymi państwami-miastami: Amathous, które stanowiło kiedyś wschodnią część miasta oraz Kourion, na przeciwległym krańcu Limassol. Obydwie osady stanowią jedne z najbardziej imponujących odkryć archeologicznych na wyspie.

Limassol to główny port i centrum przemysłu winiarskiego, a do tego tętniący życiem nadmorski kurort. Większość hoteli, restauracji i nocnych klubów położona jest w najbliższym sąsiedztwie piętnastokilometrowej linii brzegowej. Wzdłuż niej ciągnie się też deptak spacerowy wysadzany imponującymi eukaliptusami. Jest to bardzo popularne miejsce zarówno dla spacerowiczów, wielbicieli joggingu jak i amatorów wycieczek rowerowych.

Z przeciwnej strony miasto ograniczone jest górami Troodos, porośniętymi lasami sosnowymi, z malowniczymi wioskami produkującymi wino, sielankowymi kurortami górskimi i pięknym obszarem Pitsylia.

Atmosfera panująca w Limassol jest w dużym stopniu zasługą jego pogodnych mieszkańców i ich zamiłowania do zabawy. Życie tętni tu w dzień i w nocy. Niezliczone tawerny, bary, restauracje i dyskoteki sprawiają, że każdy znajdzie tu odpowiednią do swoich upodobań możliwość spędzenia czasu wolnego. To tutaj odbywają się słynne bachanalia, czyli Festiwal Wina oraz parada karnawałowych przebierańców, słynąca z fantazyjnych kreacji.

W sąsiedztwie Limassol położone są tak zwane "winne wioski", które stanowią prawdziwe centrum winiarskie wyspy oraz ciekawy zamek Kolossi. Z tym ostatnim miejscem związana jest historia jednego z najstarszych markowych win na świecie: Commandarii. To bogate, aromatyczne, słodkie wino deserowe produkowane było właśnie w Kolossi przez Joannitów, którzy mieli tutaj swoją główną siedzibę - Grande Commanderie.

Jeśli więc wybierasz się na Cypr tanie loty do Limassol to doskonała okazja by oszczędzić podczas wakacji. Specjalnie dla ciebie oferujemy najwyższą jakość za najniższą cenę – tanie bilety lotnicze do  Limassol to prawdziwa okazja.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa