przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty na CyprOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Nikozji

cypr1_s
Zabytki Nikozji
Fot. sxc.hu

Stolica Cypru jest zdecydowanie najbardziej interesującym miastem na wyspie. Ma indywidualny charakter, a jego zabytki zachowały się w naprawdę dobrym stanie. Charakteryzuje je spójna zabudowa i dobrze utrzymana infrastruktura miejska. Jest to również miasto o najmniej zniekształconym przez masową turystykę obliczu, które z prawdziwą przyjemnością można zwiedzać pieszo. Wszystkie te zalety dotyczą zarówno południowej, jak i północnej części ciągle podzielonej stolicy.

Historia

Nikozja jest jedną z najstarszych stolic na świecie. Jej początki sięgają epoki neolitycznej, a wykopaliska archeologiczne o tym świadczące pochodzą nawet sprzed 5000 lat. Występując pod dawnymi nazwami Lepra i Lefkosia, pełni funkcje stołeczne od dziesięciu wieków. Padała ofiarą agresorów, ale potrafiła przetrwać wszystkie dopusty losu, asymilując różne wpływy, co stało się źródłem bogactwa kulturowego wyspy: mury weneckie, architektura frankijska z epoki panowania Lusignanów, kościoły greckokatolickie, minarety z czasów osmańskich i budynki bardziej współczesne z czasów kolonizacji brytyjskiej kształtują jej tożsamość i nadają niepowtarzalnego charakteru.

Nikozja nadal pozostaje jedyną na świecie podzieloną stolicą: z częścią północną turecką i  południową grecką, oddzielonymi od siebie "Zieloną Linią" - strefą zdemilitaryzowaną, utrzymywaną przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Niewielu jednakże używa terminów "Nikozja Północna" i "Nikozja Południowa". Już po pewnym podziale stolicy w 1964 roku, turecka inwazja ostatecznie podzieliła miasto  w 1974 roku. Turcy cypryjscy uważają północną część Nikozji za stolicę nieuznawanego na arenie międzynarodowej (a jedynie przez Turcję) państwa znanego jako "Cypr Północny".

Dziś Nikozja jest stolicą dynamiczną i nowoczesną, siedzibą wszystkich najważniejszych instytucji w kraju, w szczególności rządu i cerkwi. To centrum dyplomatyczne, finansowe, kulturalne i handlowe wyspy. Miasto jest mocno skontrastowane - można tu zarówno podziwiać majestatyczne wieżowce, przypominające, że Nikozja jest stolicą wyspy i centrum biznesowym, a także zgubić się w plątaninie zabytkowych, wąskich uliczek, wypełnionych maleńkimi warsztatami i rodzinnymi manufakturami.

Jeśli więc wybierasz się na Cypr tanie loty do Nikozji to doskonała okazja by oszczędzić podczas wakacji. Specjalnie dla ciebie oferujemy najwyższą jakość za najniższą cenę – tanie bilety lotnicze do  Nikozji to prawdziwa okazja.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Nikozji. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Nikozji.

Jeżeli planujesz podróż na Cypr, być może zainteresują Cię również tanie loty z Krakowa do Pafos.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Stambułu, Okazje na loty na Malediwy, Okazje na loty na Boże Ciało, Pakiety z Gdańska, Okazje na loty z Polski do europejskich stolic, najtańsze bilety z Warszawy do Brukseli, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Loty z Krakowa.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Akcesoria podróżne, Mapy zdrapki, Zabezpieczenie bagażu, Torby dla dzieci i Walizki miękkie.