Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do LarnakiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Larnaki

miasto-larnaka
Boczna uliczka...
Fot. wiseguy71

Trzecie pod względem wielkości miasto Cypru. Należy do najstarszych na wyspie, powstało w XII wieku p.n.e. na miejscu starożytnego miasta Kition. Wybrzeża Larnaki są przeważnie wspominane jako kontynentalna promenada z rzędami naturalnych palm i wilgotnym powietrzem. Kafejki i tawerny leżące nieopodal morza sprawiają, że Larnaka jest popularnym centrum wakacyjnym dla turystów i Cypryjczyków lubiących długie lato.

Larnaka ma silne związki z przeszłością. Miasto powstało w pobliżu antycznego Kitionu, który wybudowali Mykeńczycy w XII wieku p.n.e. Z tego okresu zachowały się mury obronne, nazywane "murami cyklopów", które przypominają o dawnej świetności tego państwa-miasta. Kition długie lata stanowił centrum produkcji i handlu miedzią i bazę morską potężnych Fenicjan. Jest też miejscem urodzenia filozofa Zenona (zwanego Zenonem z Kition), założyciela Szkoły Stoików.

Kition to również miejsce, do którego przybył Łazarz, aby przeżyć swoje "drugie" życie po tym, jak został wskrzeszony przez Chrystusa. W XVIII wieku Larnaka stała się handlowym centrum i siedzibą europejskich konsulatów.

Zachwycająca nadmorska palmowa promenada, port i Stare Miasto przydają Larnace szczególnego charakteru. Porośnięte palmami nadbrzeżne promenady z licznymi tawernami, kawiarenkami, restauracjami i sklepami zachęcają do spacerów. Plaże w Larnace poryte są ciemnym, drobnym piaskiem i łagodnie opadają do morza. Bardziej aktywne formy wypoczynku proponuje przystań jachtowa, odwiedzana przez żeglarzy - amatorów z całego świata. Natomiast  szczególnie wrażliwych podróżników, którzy nie rozstają się z aparatem fotograficznym, uwiodą kolonie flamingów, ciepłe i malownicze zachody słońca oraz wyciszone zatoczki, których wiele można spotkać u wybrzeży. Wakacje w Larnace to połączenie odpoczynku z pasjonującą lekcją historii: egzotycznego Cypru i kulturalnej Grecji.

Jeśli więc wybierasz się na Cypr tanie loty do Larnaki to doskonała okazja by oszczędzić podczas wakacji. Specjalnie dla ciebie oferujemy najwyższą jakość za najniższą cenę – tanie bilety lotnicze do  Larnaki to prawdziwa okazja.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa