Treść strony

tanie-loty-do-guayaquil

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Guayaquil

Znajdź nas w social mediach

Guayaquil to największe miasto Ekwadoru, liczy sobie ponad 3 miliony mieszkańców. Jego pełna nazwa to Santiago de Guayaquil. Port znajdujący się w mieście, "Puerto Maritimo", to główny port całego kraju. Między innymi dzięki niemu Guayaquil jest gospodarczym centrum Ekwadoru.

Guayaquil leży na zachodnim brzegu rzeki Guayas, w pobliżu jej ujścia do Zatoki Guayaquil (Ocean Spokojny). Klimat, jaki tu panuje, to klimat tropikalny. W czasie pory deszczowej pomiędzy styczniem i kwietniem jest słonecznie, wilgotność powietrza jest duża, a temperatury osiągają wysokość do 40 stopni. Hotele powinny zapewniać klimatyzację. W pozostałym okresie roku, w porze suchej, jest ciepło i przyjemnie.

Nazwa miasta pochodzi od imienia ostatniego wodza Indian w tej okolicy oraz jego żony: Guayas i Quil, którzy woleli zginąć śmiercią samobójczą niż poddać się panowaniu hiszpańskiemu. Guayaquil powstało właściwie w 1538 roku, założone przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Orellana. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się osada rdzennych mieszkańców. W roku 1600 populacja Guayaquil osiągnęła rozmiary 2 tysięcy osób, a już w 1700 wzrosła do ponad 10 tysięcy! Tak szybki i dynamiczny rozwój był bardzo zaskakujący, jeśli spojrzeć na to jak burzliwe były dzieje Guayaquil. W 1687 roku zostało ono zaatakowane i splądrowane przez piratów angielskich i francuskich pod wodzą George'a d'Hout i Picarda oraz Gronieta. Aby uratować wziętych miasto przed spaleniem i doprowadzić do zwolnienia zakładników, Quito zapłaciło wysoki okup. W 1709 roku ponad 100 angielskich piratów ponownie splądrowało Guayaquil. Z tej okolicy przepłoszył ich wybuch epidemii. 9 października 1820 nastąpiło praktycznie bezkrwawe proklamowanie niepodległości. José Joaquín de Olmedo został mianowany pierwszym burmistrzem miasta. Dwa lata później Simon Bolivar i José de San Martín przeprowadzili tu konferencję dotyczącą kwestii niepodległości Ameryki Południowej. Miasto zostało mocno zniszczone w pożarze z 1896 i dwukrotnie padło ofiarą najazdu wojsk Peru.

Guayaquil jest powszechnie uznawane za ekonomiczne centrum kraju. Mimo tego, w Guayaquil jest najwyższy wskaźnik bezrobocia w całym kraju: ok. 11%. W pobliżu wydobywa się ropę naftową i gaz ziemny. Miasto jest w ostatnim czasie poddawane procesowi odnowy, dzięki czemu ma szansę stać się bardziej atrakcyjne dla turystów. W trakcie sezonu turystycznego jest tu na razie ewidentnie mniej odwiedzających niż w Quito, co może być zaletą dla osób szukających ciszy i spokoju. Sieć komunikacyjna jest tu bardzo dobrze zorganizowana: to miejsce z najlepszymi połączeniami drogowymi w Ekwadorze. Guayaquil jest dobrą bazą do dalszych wypadów ze względu na swoją lokalizację. Blisko stąd zarówno na Wyspy Galapagos, jak i do amazońskiej dżungli i oczywiście na wybrzeże.

Wyjeżdżasz do Guayaquil? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Guayaquil. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Guayaquil.


Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 300 Sprawdź