Treść strony

komunikacja-w-ekwadorze

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Komunikacja w Ekwadorze

Znajdź nas w social mediach

Podróżowanie po Ekwadorze nie sprawia większych trudności. Najpopularniejszym środkiem komunikacji jest autobus lub autokar, przede wszystkim z racji łatwego dostępu do wszystkich zakątków kraju. Dworce autobusowe (czyli terminal terrestre) znajdują się właściwie we wszystkich miastach. Podróżowanie w ten sposób nie jest drogie: na długich dystansach godzina jazdy kosztuje ok. 1 - 2 dolarów. Przewoźnik może się zgodzić na negocjowanie cen dla większych grup, dlatego zawsze warto się o to spytać. Istnieje też specjalna wyższa (i droższa) klasa autokarów, tzw. "Ejecutivo". Problemem może być przewiezienie bagażu; lepiej jest owinąć go dodatkowo w ochronny pokrowiec lub choćby torby foliowe. Jeśli chodzi o autobusy miejskie, to jedynie w Quito istnieje w praktyce instytucja przystanku. W innych miejscach autobusy zatrzymują się zazwyczaj na widok machających im ludzi.

Podróż po Ekwadorze samochodem zapewnia niezapomniane wrażenia. Ekwadorczycy są znani z szalonej i nieostrożnej jazdy. Wypożyczenie samochodu nie powinno sprawić kłopotu, mimo że raczej nie jest to popularne wśród miejscowych. Działa tu większość międzynarodowych wypożyczalni samochodowych. Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć ukończone 25 lat i posiadać ważną kartę kredytową, paszport i prawo jazdy. Niektóre wypożyczalnie mogą świadczyć usługi także dla osób powyżej 21 roku życia, ale zazwyczaj wiąże się to z wyższą ceną. Ceny za dzień wypożyczenia wahają się od 40 do 100 dolarów. Popularny w Ekwadorze jest autostop.

Sieć kolejowa w Ekwadorze jest bardzo ograniczona. Właściwie pociągi kursują tylko na dwóch liniach: z Quito do Recreación El Boliche oraz z Alausí przez La Nariz del Diablo, czyli Nos Diabła. Podróże taksówkami w Ekwadorze są raczej tanie, choć warto przed rozpoczęciem jazdy spytać o cenę. Poza Quito rzadko spotykane sa taksometry. Dłuższy przejazd przez miasto wynosi zazwyczaj ok. 4 dolarów, kursy w nocy i w weekendy są ok. 25 - 50 % droższe. Istnieje też możliwość wynajęcia taksówki na cały dzień.

Loty na terenie Ekwadoru, poza Wyspami Galapagos, są dość tanie: zazwyczaj bilet w jedną stronę kosztuje mniej niż 70 dolarów. Lot nad Ekwadorem jest wart swojej ceny z racji wspaniałych widoków. Co ciekawe, istnieją dwie taryfy cenowe: turyści płacą więcej niż Ekwadorczycy. Główne lotniska Ekwadoru to te znajdujące się w Quito, Guayaquil i dwa na Wyspach Galapagos.

Ekwador łatwo jest też przepłynąć. Można to zrobić głównymi rzekami za pomocą motorówek, choć podróż nie należy do komfortowych. Siedzenia są twarde, a wokół roi się od owadów. Ten środek transportu można potraktować jako ciekawostkę.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź