Treść strony

tanie-loty-do-quito

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Quito

Znajdź nas w social mediach

Quito nocą
Fot. Guillaume Lavaure

Jego pełna nazwa brzmi San Francisco de Quito. To drugie co do wielkości miasto Ekwadoru zamieszkane przez ponad półtora miliona ludzi, stolica państwa. Quito jest położone na wysokości 2800 m.n.p.m. Nazywane bywa także "miastem światła" i szczyci się największym i najlepiej odnowionym starym miastem w obu Amerykach. Starówka rozciąga się na powierzchni 320 hektarów! Nietrudno więc pojąć, dlaczego Quito zostało pierwszym (obok Krakowa) miastem uhonorowanym przez UNESCO tytułem Miejsca Światowego Dziedzictwa w 1978 roku.

Historia Quito rozpoczyna się wraz z osadnictwem plemienia Quitu w tych okolicach. Następnie nastała era Inków. Okoliczna ludność odpierała akty przemocy ze strony hiszpańskich konkwistadorów. Właściwe miasto zostało założone w 1534 roku przez Diego de Almagro, jednak leżało w okolicach dzisiejszego Riobamba. Przeniesione do aktualnej lokalizacji zostało dopiero pod koniec tego samego roku przez grupę 204 osadników pod wodzą Sebastiana de Belalcázar. Hiszpanie wprowadzili w mieście katolicyzm, a pierwszy kościół - El Belén - zbudowali nawet zanim Quito oficjalnie zostało założone. Zdobywcy zwykli wykorzystywać rdzennych mieszkańców do ciężkich, niemalże niewolniczych prac. W 1545 roku Quito stało się siedzibą diecezji, a w 1849 roku archidiecezji.

W 1809 roku mieszkańcy Quito podnieśli bunt przeciwko hiszpańskiemu panowaniu. Rebelia została jednak stłumiona. Walki wybuchały do 1822 roku, kiedy to wreszcie udało się uzyskać upragnioną niepodległość. Miasto zostało wchłonięte przez Republikę Wielkiej Kolumbii, kiedy zaś w 1830 roku rozpadła się - zostało stolicą nowo utworzonej Republiki Ekwadoru. Nastąpiły burzliwe czasy dla Quito. W 1882 roku wybuchło powstanie przeciwko reżimowi wprowadzonemu przez dyktatora Ignacio de Veintemilla. W 1912 roku rozwścieczony tłum zamordował prezydenta Ekwadoru Eloya Alfaro, pomysłodawcy wielu pozytywnie ocenianych reform i bojownika o prawa człowieka. Jego ciało spalono w parku. 12 lutego 1949 roku miała miejsce transmisja radiowa słuchowiska na podstawie powieści Herberta Wellsa - "Wojna światów". Książka opowiada o najeździe kosmitów na ziemię, a jej realistyczne przedstawienie przez media doprowadziło do wybuchu paniki w Quito.

Miasto leży w pięknej okolicy, na płaskowyżu na północy Ekwadoru. Tuż przy mieście znajduje się wulkan Pichincha: jest to jedyny przypadek, gdy stolica leży w tak niewielkiej odległości od wulkanu. Jego aktywność jest bez przerwy monitorowana przez specjalistów. Ostatnia erupcja miała miejsca w 2006 roku, jednak skończyło się na popiołach wydobywających się z wulkanu. W pobliżu znajduje się jeszcze kilka wulkanów, np. Reventador.

Quito jest miastem o dużym potencjale, zarówno gospodarczym, jak i turystycznym. Oprócz urzekających krajobrazów, licznych restauracji i barów oraz doskonałego zaplecza turystycznego ma do zaoferowania także wiele innych atrakcji, w tym imprezy cykliczne. Należą do nich: karnawał (zazwyczaj w lutym), "Cero Latitud" (festiwal filmowy, październik), festiwal teatrów eksperymentalnych (październik) i muzyki sakralnej (podczas świąt Wielkanocnych).

Miasto jest piękne od strony architektonicznej: połączenie nowoczesnych pomysłów ze stylem kolonialnym zapewnia niezapomniane wrażenia. Miejscowi nawet dzielą je z tej racji na Stare i Nowe Miasto. W czasie wakacji tętni życiem również w nocy.

Wybierasz się do Quito? Z portalem Tanie-loty.com.pl masz możliwość zarezerwować tanie loty do Quito w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, gdzie można znaleźć tanie bilety lotnicze do Quito.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź