Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Cannes

Znajdź nas w social mediach

Palais des Festivals et des Congres

Cannes_zwiedzanie
Cannes widok z portu
Fot. sxc.hu

Jest to budynek z 1982 roku, stojący na końcu bulwaru Croisette obok Vieux Port. W trakcie festiwalu filmowego to właśnie tu odbywają się pokazy filmowe, tutaj też organizuje się konferencje prasowe i rozdaje Grand Prix oraz Złote Palmy. Wewnątrz znajduje się Casino Croisette i drogi klub. Przed pałacem biegnie słynna aleja gwiazd (allée des Etoiles), na której sławy kina pozostawiły odciski swych dłoni – jest tu m.in. odciśnięta dłoń Andrzeja Wajdy.

Le Suquet

Starówka – Le Suquet to malownicze uliczki, które są bardzo strome. To także kilka wąskich przejść ze schodami, a wszystko położone na zboczu wzgórza zamkowego. Znajdziesz tu naprawdę wiele zapuszczonych i zapomnianych miejsc. Warto wybrać się na rue du Marché Forville, gdzie odbywa się jeden z najważniejszych targów prowansalskich w regionie.

Zamek – Chateau-Musee de la Castre

Zamek znajduje się na szczycie wzgórza obok kościoła Notre-Dame. Został on wybudowany na przełomie XI i XII wieku przez mnichów z wyspy Saint-Honorat. Mieści się tu muzeum archeologiczne i etnograficzne z bogatą, ciekawą kolekcją sztuki starożytnego Egiptu, Grecji, Rzymu, a także sztuki prymitywnej Oceanii, Afryki i Azji. Ciekawa jest także ekspozycja, obejmująca instrumenty muzyczne z całego świata oraz dzieła prowansalskich i miejscowych artystów-malarzy. Warto wspiąć się na wieżę, skąd oztaczają się wspaniałe widoki na zatokę i Massif d’Esterel.

Route Napoléone

Route Napoléone wiedzie z Cannes na północ, mija Grasse, Castellane i Digne-les-Bains w stronę Gap i dalej. Drogę tę nazwano imieniem Napoleona I, który w marcu 1815 r., po ucieczce z wyspy Elby - miejsca swojego zesłania - przejeżdżał tędy, kompletując armię, aby 20 maja w Paryżu święcić triumfalny powrót do władzy.

Îles de Lérins

W zatoce Cannes (Baie de Cannes) znajdują się dwie ciekawe wyspy - Îles de Lérins. Jedna z nich to Île Saint-Honorat, należy do wspólnoty klasztornej opactwa Lérins. Można tu zobaczyć ruiny XI-wieczniego opactwa oraz zabytkowy kościół. Na drugiej – Île Sainte-Marguerite – więziony był człowiek w żelaznej masce. Jego celę można zwiedzać w Forcie St Marguerite, dzisiaj nazywanym Musée de la Mer.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!