Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zwiedzanie Bahrajnu

Znajdź nas w social mediach

bahrain_fort
Qal'at al Bahrain
Fot. travelingsuep

Bahrain International Circuit

Tor Sakhir w Manamie w Bahrajnie., na którym rozgrywają się wyścigi Formuły 1 oraz Formuły 3. Długość toru wynosi 5,412 km, a zawodnicy podczas rajdu okrążają go 57 razy, pokonując dystans ponad 300 kilometrów w czasie około 1,5 godziny. Najdłuższa prosta toru ma długość ponad 1 kilometra, zakrętów jest na całej trasie 14. Tor został ukonczony 5 marca 2004 roku, a wzniesiono go według projektów niemieckiego architekta Hermana Tilke. Koszt całej inwestycji wyniósł aż 150 milionów dolarów.

Qal`at al-Bahrain

Wykopaliska archeologiczne zlokalizowane w Bahrajnie UNESCO umieściło je na swojej Liście Dziedzictwa Narodowego w 2005 roku. Kompleks budynków oraz antyczne artefakty pochodzące z okresu między 2300 roku przed naszą erą a 1700 roku naszej ery. Była to stolica znanego w już w odległej przeszłości państwa Dilmun. Stanowisko ma charakterystyczną formę powstałą na skutek długotrwałego osadnictwa. Jest to tzw. tell, czyli nadbudowywany stopniowo kopiec, gdzie elementy najstarsze stanowią fundament dla młodszych, a miasto nadbudowuje się przez długi okres, w jednej lokacji tworząc w końcu specyficzny pagórek.

Meczet Khamis

Meczet uważany za najstarszy w Bahrajnie, monumentalna bryła z dwoma identycznymi minaretami powoduje, że jego widok na długo zapada w pamięć. Tym bardziej, że jest to jeden z najstarszych reliktów islamu w okolicy. Wzniesiony został na przełomie VI i VII wieku, a misjonarza na te tereny desygnował sam Mahomet.

Fortyfikacje w Bahrajnie

W tak niewielkim kraju jak Bahrajn jest relatywnie dużo różnorodnych fortyfikacji z dawnych czasów, co jest związane z burzliwą historią tych wysp, a pośrednio także z ich niekwestionowaną atrakcyjnością i dogodnym położeniem. W większości pochodzą one z późnego średniowiecza lub z XIX wieku, wszystkie zbudowane są w tradycyjnym stylu arabskim – przykładem może być Fort Arad lub Fort Riffa.

Drzewo życia

Przyrodniczy fenomen – kilkumetrowe zielone drzewo jednego z lokalnych gatunków - mesquite – ma ponad 100 lat. Nie byłoby w nim niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że znajduje się około 2 kilometry od Jebel Dukhan - najwyższego punktu Bahrajnu, na dodatek po środku pustyni. Nikt nie wie, skąd drzewo czerpie niezbędną do życia wodę, ponieważ miejsce to jest skrajnie wysuszone.

Grobla króla Fahda

Sztucznie usypany wał ziemny łaczący Arabię Saudyjską z wyspami Bahrajnu  zbudowano w latach 1968 – 1986, a całkowity koszt jej stworzenia to ponad 1,2 miliarda dolarów. Dzięki niej można jednak dostać się z jednego do obu krajów inaczej niż drogą powietrzną i wodną – wał zwieńczony jest bowiem wielopasmowoą autostradą o długości niemal 30 kilometrów. Budowę rozpoczęto od stony wybrzeża Arabii Saudyjskiej.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!