Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do BahrajnuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 1235Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 1618Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3544Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Manamy

Znajdź nas w social mediach

Manama
Manama stolica Bahrajnu
Fot. fractal00

Stolica Bahrajnu to miasto pełne sprzeczności. Z jednej strony ograniczone przez zewnętrzne czynniki, takie jak wielkość kraju czy minimalne roczne opady, nie może rozwinąć się w światowej klasy metropolię. Z drugiej zaś strony ogromne ilości petrodolarów, jakie rząd i prywatni inwestorzy chcą tutaj wydawać stają się siłą zdolną kreować najbardziej niedościgłe koncepcje sławnych architektów z całego świata. Przykładem może być nadmorski fragment śródmieścia, gdzie drapacze chmur rywalizują ze sobą o przestrzeń, a niesamowite bryły nowoczesnych budynków stanowią wspaniały kontrast dla błękitnego nieba bez jednej chmurki.

Należy także zauważyć, że różnica między bogatymi a biednymi w Bahrajnie jest wprost niewyobrażalna. Zasada jest prosta: jeśli los uśmiechnął się do ciebie i masz związek z wydobyciem ropy, to żyjesz w luksusach, jakich pozazdrościć by ci mógł niejeden król. Jeśli jednak nie masz szczęścia, twoja bieda doskwiera ci po stokroć mocniej, ponieważ otacza cię zamożność, do której nie pasujesz. 

Zatem w Manamie odbija się jak w zwierciadle cały Bahrajn, ze swoimi radościami i troskami. Zresztą w stolicy kraju mieszka niemal połowa obywateli tego jednego z najmniejszych krajów świata. A stolica Bahrajnu rozrasta się nieustannie, więc całkiem możliwe, że za jakiś czas cała wyspa zajęta będzie przez jeden potężny organizm miejski – swoiste superpolis Bahrajnu... Na razie jest to jeszcze pieśń przyszłości, lecz za kilkadziesiąt lat, kto wie...

Manama jest typowym miastem muzułmańskim, chociaż, na szczęście dla turystów, stosowane w tym kraju prawo islamskie nie jest tak bardzo rygorystyczne jak w sąsiednich państwach. Niemniej obcokrajowcy powinni uważać tu na ubiór, wygląd i zachowanie, szczególnie wobec kobiet. Poza tym, jak na arabską stolicę przystało jest to miasto handlu, targów, kramów, gdzie targowanie jest w dobrym tonie, a cuda świata w zasięgu ręki podczas każdej wyprawy na tradycyjny suk w centrum starego miasta. Manama jest zdecydowanie najbardziej kosmopolitycznym miastem w kraju, większość turystów i pracowników najemnych w Bahrajnie przebywa właśnie tutaj.

Stolica Bahrajnu jest również domem dla znacznej liczby cudzoziemców, szczególnie wysokiej klasy specjalistów doglądających wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego na tutejszych platformach wiertniczych. Nie dziwi to jednak, gdy weźmie się pod uwagę zamożność tego kraju i niesamowite perspektywy finansowe, z jakimi wiąże się praca w Bahrajnie. Jest to wprawdzie jeden z 20 najmniejszych krajów świata, ale jego zamożność kształtuje się na poziomie światowej czołówki, a jeśli chodzi o przelicznik PKB na jednego mieszkańca (wskaźnik uznawany za najbardziej miarodajne określenie bogactwa danego kraju) Bahrajn mieści się w grupie pierwszych 25 państw, wyprzedzając przy tym takie potęgi gospodarcze jak choćby Japonia czy Francja. Stosując ten przelicznik przeciętny mieszkaniec Bahrajnu jest dwukrotnie zamożniejszy niż przeciętny Polak – takie zestawienie daje do myślenia...

W Manamie widać więc zamożność na każdym kroku. Wspaniałe samochody, ultranowoczesny sprzęt i architektura zapierająca dech w piersiach. Wszystko to z pewnością warto zobaczyć na własne oczy. I mimo rygorystycznych przepisów dotyczących turystyki i pracy w tym kraju, warto zadać sobie trochę trudu i postarać się o wizę do Bahrajnu, żeby móc podziwiać ten niezwykły kraj i doświadczyć jego kulturowej odrębności.

Spacerując po Manamie aż wierzyć się nie chce, że niecałe 40 lat temu cały ten maleńki archipelag był częścią Imperium Brytyjskiego, tym bardziej, że niewiele kolonialnej architektury można tutaj podziwiać. Anglicy nie przywiązywali zbyt wielkiej wagi do Bahrajnu za czasów swojego protektoratu i niewielu z nich się tutaj osiedlało. Najważniejszym śladem tej zależności jest powszechna znajomość języka angielskiego w Bahrajnie oraz szczególna przychylność do anglojęzycznych pracowników, którzy stanowią większość obcokrajowców na tych wyspach.

Wybierasz się do Manamy? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Manamy . Tanie bilety do Manamy są w Twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!