Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do AucklandOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 6020Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 6487Wybierz
 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 6710Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 7277Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 14208Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 17575Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Auckland

Znajdź nas w social mediach

Auckland z lotu ptaka
Auckland z lotu ptaka
Fot. sxc.hu

Miasto położone na Wyspie Północnej w Nowej Zelandii, w pobliżu Australii, jest jednym z piękniejszych miejsc na świecie. Rozlokowane na małym nieregularnym przewężeniu pomiędzy dwoma częściami wyspy dodatkowo z obu stron osłonięte skrawkami lądu, od otwartego oceanu oddzielone zacisznymi zatokami po każdej ze stron przesmyku. Miasto zamieszkuje niecałe półtora miliona ludzi, dodatkowo wielu turystów z różnych stron świata przybywa tutaj każdego roku w celach wypoczynkowych. Na obszarze metropolitalnym Auckland mieszka ponad 30 % ludności całego kraju.

Atrakcje

W języku tutejszych mieszkańców, Maorysów, miasto nazywa się Tamaki Makau Rau, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „oblubienica tysiąca kochanków”.  I tkwi jednak w tej nazwie ziarno prawdy, mieszkańcy są bardzo przywiązani do swego miejsca zamieszkania i darzą miasto szczera miłością. Ale prawdę powiedziawszy trudno nie kochać takiego zakątka – dookoła woda, ciepła i słoneczna pogoda przez większą cześć roku i na dodatek wspaniała przyroda. Temperatura rzadko przekracza tutaj 25 stopni w lecie i równie rzadko spada poniżej 10 stopni w zimie. W mieście co pięty mieszkaniec ma własną łódź lub jacht, ponieważ łatwo pomiędzy różnymi częściami miasta poruszać się wodą, a poza tym żeglarstwo jest  tutaj zwyczajnie modne, najbarwniejszą i najbardziej dynamiczną częścią Auckland są w związku z tym właśnie nabrzeża. Poza tym Auckland jako jedno z niewielu miast na świecie ze względu na fantastyczną lokalizację korzysta jednocześnie z dwóch dużych portów morskich zlokalizowanych w dwóch osobnych akwenach wodnych – w tym konkretnym przypadku chodzi o Port Manukau na morzu Morzu Tassmana po jednej stronie przesmyku oraz Port Waitermana, który wychodzi na Zatokę Hauraki na Oceanie Spokojnym po drugiej stronie.

Duży odsetek powierzchni Auckland zdominowany jest przez zabudowę jednorodzinną niskiej intensywności, przez co miasto przypomina w większej swej części bardziej przedmieścia niż metropolię, jednak taki układ urbanistyczny dodaje temu miastu tylko dodatkowego uroku. Łatwiej jest mieszkańcom i gościom przejść do porządku dziennego nad drapaczami chmur w dzielnicach finansowych, gdy większa cześć architektury miejskiej nie ingeruje tak mocno w  otaczającą przyrodę.

Większość mieszkańców tego miasta ma europejski rodowód, jednak sporo jest tutaj również Maorysów, a także innych przedstawicieli ludów Polinezji oraz Azjatów – mieszkanka ta tworzy specyficzny różnorodny, otwarty i przyjazny tygiel kultur, gdzie każdy znajdzie dla siebie miejsce i każdy będzie się czuł świetnie. Smaczna kuchnia, barwne stroje, eklektyczna muzyka i wszechobecny powiew egzotyki – czegóż można by było chcieć więcej…

Historia

Nowożytna historia miasta sięga połowy XIX wieku, jednak Maoryskie osadnictwo w tym regionie ma znacznie dłuższy rodowód. Nazwa miasta wywodzi się od nazwiska Georga Eden’a, hrabiego  Auckland, który był wicekrólem Indii w czasie, gdy nowy gubernator Wiliam Hobson wybrał tą lokalizację na stolicę.  Jednak już w 1865 roku stolicę przeniesiono do położonego bardziej centralnie w obrębie wysp Nowej Zelandii portu Wellington.

Klimat

Auckland leży w strefie ciepłego klimatu umiarkowanego, jednak ze względu na wyspiarskie położenie jest to miejsce o dość dużych rocznych opadach, których poziom kształtuje się w granicach 1200 milimetrów. Jest jednym z najcieplejszych i najbardziej słonecznych (ponad 2000 godzin słońca w roku)miejsc w całej Nowej Zelandii, równocześnie rejestruje się około 140 dni z deszczem.

Wybierasz cię do Auckland? Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Auckland. Tanie bilety do Auckland są w twoim zasięgu, wystarczy że skorzystasz z naszej wyszukiwarki lotów.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!