Treść strony

tanie-loty-do-gwatemali

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Gwatemali

Znajdź nas w social mediach

gwatemala
Gwatemala to kraj z różnorodną przyrodą i kulturą.
Fot. jeff_Prod

Gwatemala to magiczny kraj z bogactwem natury, w którym nie brakuje plaż, jaskiń, wulkanów oraz monumentalnych budowli, będących świadectwem istnienia cywilizacji Majów. Kraj ten, o powierzchni porównywalnej do około 30 % naszego kraju, położony jest w Ameryce Środkowej nad Oceanem Spokojnym i Oceanem Atlantyckim. W 1821 roku, po prawie trzystu latach, Gwatemala wyzwoliła się spod hiszpańskiego panowania. W drugiej połowie XX wieku zmagała się jednak ze zmianą rządów wojskowych i z wojną domową. W 1996 roku podpisano porozumienie pokojowe, które formalnie zakończyło konflikt. Mimo, że hiszpański jest oficjalnym językiem Gwatemali, na terenie kraju używa się ponad dwudziestu lokalnych języków – są to głównie dialekty indiańskie, takie jak Ki'che', Kekchi czy Mam.

Warunki naturalne

Obszar Gwatemali można podzielić na cztery części: nizinę na północy, wybrzeże Morza Karaibskiego, wybrzeże Pacyfiku oraz tereny górzyste w środkowej części kraju. Gwatemala leży w strefie tropikalnej, jednak mocne zróżnicowanie ukształtowania terenu powoduje, że w górzystej, centralnej części kraju upał i wysoka wilgotność są mniej dokuczliwe. Nizinne wybrzeża po obu stronach są parne i słoneczne, jednak opady atmosferyczne w całym kraju są dość duże i częste. Przy tak wysokich temperaturach są one raczej wybawieniem niż niedogodnością. Gospodarka tego państwa opiera się głównie na uprawach kawy, bananów i trzciny cukrowej. Kuchnia gwatemalska to przede wszystkim meksykańskie tradycje, zatem w lokalnych potrawach nie zabraknie wielu odmian kukurydzy, bananów, a także kurczaka i rumu. Ze względu na położenie, równie popularne są tu dania z owoców morza i świeżych ryb. Codzienne posiłki urozmaicane są także aromatycznymi owocami, takimi jak ananas, papaja, mango, kokos, liczi, pomarańcza czy awokado.

Ludność

Dla mieszkańców Gwatemali więzy rodzinne są niezwykle istotne, szczególnie indiańskie rodziny są dosyć liczne. Kraj ten słynie też z bogatej kultury, obyczajów i tradycji. Przybywających tu turystów zachwycają przede wszystkim tradycyjne tańce mieszkańców. Kolorowe stroje i charakterystyczne maski stanowią połączenie wpływów hiszpańskich i indiańskich. Tańce pełne wigoru i energii odbywają się głównie z okazji lokalnych świąt. Różnorodność barw i wigor tworzą swego rodzaju uliczny spektakl.

Turystyka

Zróżnicowanie Gwatemali fascynuje i zapiera dech w piersiach, szczególnie w odniesieniu do tutejszej przyrody. Każdy podróżnik znajdzie tu coś dla siebie – dla zapalonych plażowiczów przygotowane są dziesiątki kilometrów plaż Morza Karaibskiego na wschodnim wybrzeżu lub Pacyfiku na zachodzie. Gwatemala wydaje się być idealnym miejscem na spędzenie urlopu i choć jest to kraj dość odległy i spędzenie tam wakacji wiąże się z niedogodnościami długiej podróży i sporymi kosztami to z pewnością warto się tam wybrać, bo wrażenia z pobytu pozostaną w pamięci przez wiele lat. W ciągu kilkunastu dni pobytu można zobaczyć ledwie najważniejsze zabytki, parki narodowe i miasta, a całe tygodnie i miesiące okazałyby się za krótkie, by naprawdę poznać ten kraj. Gwatemala, mimo niezwykłych widoków i wyjątkowej kultury, znana jest również z nieco gorszej strony. Występuje tu dosyć duże zagrożenie przestępczością, zatem niewskazane są nocne spacery. Również w dzień powinniśmy unikać mało uczęszczanych dróg, nie nośmy też przy sobie zbyt dużej ilości gotówki i biżuterii.

Kiedy najlepiej lecieć do Gwatemali?

Gwatemala objęta jest klimatem podrównikowym wilgotnym oraz klimatem równikowym wilgotnym. Pora deszczowa trwa tutaj od maja do października, natomiast na wybrzeżu karaibskim od maja do grudnia. Jeśli więc chcemy uniknąć częstych opadów, musimy zarezerwować sobie wyjazd w pozostałych miesiącach. Najwyższe temperatury występują tu od kwietnia do sierpnia, jednak przez cały rok temperatura utrzymuje się niemal na stałym poziomie. Wystarczą nam zatem lekkie, przewiewne ubrania, jednak warto zabrać ze sobą coś cieplejszego na wieczór. Stosunkowo wysoka temperatura oraz niezwykła fauna i flora zachęcają do odwiedzenia tej części świata niemal o każdej porze roku. Tanie loty do Gwatemali możemy znaleźć dzięki serwisowi Tanie-loty.pl. Zadanie ułatwi nam funkcjonalna wyszukiwarka lotów.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!