Treść strony

209-co-jesli-wracajac-z-podrozy-moj-bagaz-bedzie-ciezszy-niz-powinien-przez-pamiatki-czy-musze-wtedy-doplacac

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Co jeśli wracając z podróży samolotem mój bagaż będzie cięższy, niż powinien (przez pamiątki)? Czy muszę wtedy dopłacać?

Odpowiedzi 7

0
Jeśli przekroczy ileś tam kg to będziesz musiał ale niewiele
0
Jeśli bagaż przekroczy limit,to raczej  trzeba będzie zapłacić (choć czasem się zdarza, że jeśli przekroczenie jest niewielkie, to personel przymknie oko). Ale lepiej jednak wcześniej zważyć bagaż, może da się coś niepotrzebnego z bagażu wyrzucić, oddać do bagażu współtowarzyszy lub ewentualnie założyć jakieś części garderoby na siebie:)
0
trzeba bedzie
0
Przy przekroczeniu bezpłatnego limitu bagażu trzeba będzie dopłacić, choć oczywiście może zdarzyć się miła niespodzianka w postaci machnięcia na to ręką personelu przy odprawie (też mi się zdarzyło, ale mówimy to niewielkim przekroczeniu, rzędu 1-2 kg). Niemniej lepiej pogłówkować tak, żeby bagaż nie był cięższy, bo jeśli trafimy na służbistę, to może nas słono kosztować.
0
Jeśli bagażu jest choćby o 1 kg za dużo to mogą pojawić się dodatkowe koszty. Dodatkowy bagaż warto zgłaszać wcześniej, telefonicznie lub przez Internet, a nie dopiero przy odprawie na lotnisku. Jego koszty będą mniejsze nawet o połowę. Jeżeli przekroczymy dopuszczalny limit wagowy w Ryanair zapłacimy 80zł za każdy dodatkowy kilogram, w Easyjet 60 zł, w Lufthansie 20 zł, a w LOT 10 zł. W Wizzair nadbagaż będzie potraktowany jako kolejna sztuka bagażu, płatna według standardowej stawki.
0
Oficjalnie jeżeli bagaż będzie cięższy trzeba będzie zapłacić za dodatkowe kilogramy. Praktycznie możesz pokombinować z rzeczami i tak je rozdysponować pomiędzy torbami i sobą (czyli ubrać coś na siebie, wsadzić do kieszeni), żeby bagaże nie przekraczały dopuszczalne normy. Zależy dużo od osoby na odprawie, często mi się zdarzało, że 1-3 kg nadbagażu było puszczane bez dodatkowych opłat, za przysłowiowe piękne oczy. ;)
0
Jeżeli będziesz miała nadbagaż to czeka cię dopłata !
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź