Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Cancun

(kod IATA: CUN, kod ICAO: MMUN)

Międzynarodowe lotnisko położone 22 km na południowy zachód od centrum Cancún na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest jednym z największych portów lotniczych w Meksyku, zaraz po lotnisku w Mexico City, ale jednocześnie największym lotniskiem w kraju pod względem ilości obsłużonych pasażerów zagranicznych. W 2010 roku lotnisk obsłużyło ponad 12 milionów pasażerów.

Do dyspozycji pasażerów są trzy terminale pasażerskie – Terminal 1, obsługuje głównie loty czarterowe - zarówno te krajowe jak i zagraniczne z Ameryki Północnej, Terminal 2, obsługuje wszystkie regularne loty krajowe oraz niektóre loty międzynarodowe, oraz Terminal 3, który głównie międzynarodowe połączenia z Europy i Ameryki Północnej. Pomiędzy terminalami kursuje co 10 minut bezpłatny autobus.

Lotnisko oferuje pasażerom wiele usług i udogodnień w tym: sklepy, kawiarnie, bary, restauracje, pocztę, banki, punkty informacyjne, bezpłatny dostęp do Internetu Wi-Fi.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +(52) 99 - 8848-7200

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Lotnisko Cancun obsługiwane jest przez trzynaście firm wynajmu samochodów, wśród nich Budget, Hertz, Avis, Europcar. Samochód mozna też zarezerwować korzystając z naszego serwisu www.tania-wypozyczalnia.pl

Lotnisko oferuje różne parkingi krótko i długoterminowe przy terminalach 2 i 3.

Komunikacja

Komunikację z miastem i okolicą zapewniają taksówki i autobusy. Dojazd na lotnisko prowadzi drogą Carretera Cancún-Chetumal, zjazd na 22 km i jest dobrze oznakowany.

TAKSÓWKI

Licencjonowane taksówki są dostępne po wyjściu z hali odbioru bagażu przed terminalem 2 i 3. Taksówki są dość drogie i warto ustalić cenę przejazdu przez zdecydowaniem się na podróż.

Pomiędzy terminalami kursuje specialny autobus lotniskowy
Fot. Cancun International Airport

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Do centrum Cancun oraz na Riwierę kursują specjalne autobusy lotniskowe, które odjeżdżają gdy autobus jest pełny. Podróż do Cancun zabiera około 30 minut. Podróż do Playa del Carmen około godziny. Więcej informacji na stronie przewoźnika: www.ado.com.mx

Dostępnych jest też wiele prywatnych firm oferujących transport minibusami.

Adres

Cancun International Airport
Carretera Cancun-Chetumal Km 22,
Benito Juarez, Edo. de Quintana Roo,
CP 77565 Cancun, Quintana Roo
Meksyk

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy w Cancun obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Aeromexico, Air Berlin, Air Europa, American Airlines, British Airways, Arkefly, Blue Panorama, Condor, Delta, Iberworld, Monarch, United Airlines.

Nawigacja dodatkowa