Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Cagliari

(kod IATA: CAG; kod ICAO: LIEE)

Międzynarodowe lotnisko położone w Elmas 4 km na północny zachód od Cagliari, na Sardynii, we Włoszech. Jest największym lotniskiem na Sardynii i obsługuje rocznie ponad 3 miliony pasażerów. Lotnisko słynie m.in. z tego, że w jego sąsiedztwie znajduje się ogromne skupisko flamingów. Loty do Cagliari oferuje kilku przewoźników, w tym np. Ryanair czy Air Berlin.

Lotnisko posiada jeden trzypoziomowy nowoczesny terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, bary, kawiarnie, sklepy, bankomat, kaplica, poczta, apteka. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i sali dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Mapy terminalu dostepne są na stronie internetowej lotniska.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 70 211 211. Punkt informacji lotniskowej i turystycznej znajduje się na pierwszym poziomie terminalu w hali przylotów.

Na lotsnisku mozna wypozyczyc samochód. Punkty wypozyczalni znajduja się na pierwszym poziomie terminalu. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwowac także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi bezpłatne (P3 i P4, połozone z boku terminalu) oraz płatne (P1 i P2), usutuowane przed terminalem. Do dyspozycji podróżnych jest ponad 1700 miejsc parkingowych. Pełny cennik dostepny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest w Elmas 4 km na północny zachód od Cagliari. Podróż do centrum miasta zajmuje około 10-15 minut. 

Postój taksówek znajduje się przed termnalem. Podróż do miasta zabiera około 10-15 minut.

Do dyspozycji pasażerow oddano także autrobus firmy ARST, ktory kursuje do centrum Cagliari. Kursy odbywają się co 30 minut. Przejazd do miasta trwa około 10-15 minut. Bilet kosztuje 4 euro.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.sogaer.it

Adres

Aeroporto di Cagliari-Elmas
Località Aeroporto
09030 Elmas
Włochy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Berlin, Alitalia, British Airways, EasyJet, Germanwings, Lufthansa, Meridiana, Ryanair, WindJet.

Nawigacja dodatkowa