Treść główna

Lotnisko Tampere Pirkkala

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Tampere Pirkkala

(kod IATA: TMP; kod ICAO: EFTP)

Międzynarodowe lotnisko, znane pod nazwą Tampere-Pirkkala, położone 4 km na południe od Pirkkala i 15 km na południowy zachód od Tampere, w Finlandii. Jest trzecim co do wielkości lotniskiem w Finlandii. Loty do Tampere oferuje tylko kilku przewoźników, w tym np. Ryanair i Finnair.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Terminal 1 obsługuje linie lotnicze Finnair, Blue1, Air Baltic, zaś Terminal 2 obsługuje tanie linie lotnicze, w tym Ryanair. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, sklep, pokój dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: + 358 20 708 5311. Punkty informacji lotniskowej znajduje się na terenie obu terminali.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód. Punkty wypożyczalni znajdują się w hali przylotów terminalu 1. Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Europcar, Hertz, Sixt i Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Przed terminalami dostępne są parkingi. Opłata za godzine parkowania to 1 euro.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki oraz autobusy. Lotnisko położone jest 4 km na południe od Pirkkala i 15 km na południowy zachód od Tampere.

Postój taksówek znajduje się przed terminalami. Podróż do centrum miasta zajmuje około 20 minut.

Do dyspozycji pasażerów jest też autobus, który kursuje na trasie lotnisko-Tampere Przystanek autobusowy znajduje się przed halą przylotów Terminala nr 1. Pełny rozkład jazdy dostępny jest na stronie przewoźnika. Bilet e jedną stronę kosztuje 4,30 euro i można go nabyć u kierowcy.

Dla pasażerów Ryanair z terminala 2 do centrum miasta Tampere kursuje autobus dopasowany godzinowo do lotów irlandzkiego przewoźnika. Bilet w jedną stronę kosztuje 6 euro i można go nabyć w punkcie informacyjnym na terenie terminalu.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.finavia.fi

Adres

Tampere-Pirkkala Airport
Varikontie 14
FIN 33960 Pirkkala
Finlandia

Główni przewoźnicy

Lotnisko Tampere-Pirkkala obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Baltic, Blue1, Finnair, Finncomm Airlines, Ryanair.

Lotnisko Tampere Pirkkala - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa