Treść główna

Lotnisko w Szczecinie

RT
 
2.8 (1)
0

(kod IATA: SZZ, kod ICAO: EPSC)

szczecin_goleniow_logoMiędzynarodowe lotnisko położone 33 km na północny wschód od centrum Szczecina, przy drodze krajowej nr 6 (Goleniów – Gdynia), w pobliżu wsi Glewice. Swoim zasięgiem obejmuje około 1,6 mln mieszkańców. Lotnisko oferuje stałe połączenia lotnicze z Warszawą, Londynem, Dublinem i Oslo. W ofercie są także loty czarterowe i sezonowe.

 

Lotnisko było wielokrotnie modernizowane, m.in. stary terminal przekształcono w nowoczesny termin przystosowany do odprawy miliona pasażerów rocznie, a także wybudowano najnowocześniejszą w Polsce wieżę kontroli lotów. Obecnie Lotnisko w Szczecinie jest dziewiątym co do ilości odpraw pasażerskich portem lotniczym w Polsce, w 2007 roku odprawiono tu 228 tys. pasażerów (co w porównaniu do roku 2006 stanowi wzrost o 29,1%).

Dla wygody pasażerów, na terenie lotniska udostępniono: bankomat Pekao S.A., punkt informacji, kantor wymiany walut, kaplicę, kasę PLL LOT, pocztę, taras widokowy, pokój dla matki z dzieckiem, pokój pierwszej pomocy, salon prasowy, sklep alkoholowy (sala odlotów I), księgarnię Discovery.

szczecin2
Wnetrze terminalu
Fot. Port Lotniczy Szczecin-Goleniów

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +48 91 481-74-00.

Na terenie lotniska od 5:00 do 23:30 jest czynny punkt informacyjny, który oferuje pełen zakres informacji dotyczącej rozkładu lotów z Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów, informacje na temat transportu z/do lotniska, informacje i rezerwację hotelową z regionu Pomorza Zachodniego, informacje na temat atrakcji turystycznych Regionu Pomorza Zachodniego, możliwość rezerwacji pokoi w motelu "Domek Pilota" na terenie lotniska Szczecin-Goleniów, możliwość zamówienia transportu TAXI.

Lotnisko umożliwia wynajem samochodu. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

  • Avis, tel. +48 91 359 51 27,  
  • Hertz, tel. + 48 91 488 93 50,  
  • Sixt, tel. +48 91 488 38 83,  
  • Europcar, tel. +48 91 480 14 08.

Więcej wypożyczalni na stronie: wypożyczalnia samochodów Szczecin.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność posiada 2 parkingi: P1-dobowy oraz P-2 tani wielodobowy. Dla pasażerów wylatujących czarterem turystycznym – rabat 20%.

  • PARKING P1 – dobowy – Zlokalizowany w bezpośredniej bliskości terminala pasażerskiego. Posiada 200 miejsc parkingowych, w tym 5 dla autobusów. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych.
  • PARKING P2 - wielodobowy – Zlokalizowany w odległości 50 m od terminala pasażerskiego. Posiada 150 miejsc parkingowych. Realizuje usługi w zakresie postojów krótko- i długoterminowych.
Samolot EuroLOTu na płycie lotniska w Szczecinie
Fot. Port Lotniczy Szczecin Goleniów

 

Komunikacja

Lotnisko Szczecin (Goleniów) znajduje się na północny wschód od Szczecina, w pobliżu miasta Goleniów. Do dyspozycji pasażerów są taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Usługi oferowane są przez Airport Taxi Group, tel. +48 91 481 7690. Cennik dostępny jest na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Na trasach ze Szczecina oraz Koszalina firma Interglobus uruchomiła stałe codzienne połączenie autobusowe dla pasażerów Ryanair i Norwegian. Bilety można zakupić na stronie www.interglobus.pl, telefonicznie - 091-48-50-422, osobiście w siedzibie firmy - Szczecin, ul. Kolumba 1, w kilkudziesięciu renomowanych biurach podróży lub u kierowcy. Autobusy wyjeżdżają ze Szczecina 2 godziny 20 minut przed odlotem samolotu (Bilet kosztuje 13,90 zł, u kierowcy 17,90 zł), z Koszalina – 3 godziny 20 minut przed odlotem (Bilet kosztuje 39,90 zł). Wyjazdy z Lotniska Goleniów 20 min po lądowaniu samolotu.

Możliwy jest również dojazd mikrobusem Polskich Linii Lotniczych LOT. Mikrobus posiada 16 miejsc. Obsługuje połączenia na trasach: lotnisko-Szczecin, lotnisko-Koszalin i Kołobrzeg.

  • Ze Szczecina mikrobus odjeżdża spod biura LOT, al. Wyzwolenia 17, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rezerwacja biletu i informacja o godzinie odjazdu razem z rezerwacją biletu na przelot.
  • Z Koszalina mikrobus odjeżdża spod hotelu "ARKA", z Kołobrzegu mikrobus odjeżdża spod hotelu "SKANPOL", Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Odjazd z lotniska do Szczecina, Koszalina i Kołobrzegu następuje 15 minut po lądowaniu samolotu. Bilety do nabycia w kasach LOT na terenie całego kraju.

Czarterowa linia autobusowa kursuje na trasie Szczecin - Port Lotniczy – Szczecin (Szczecin przy biurze LOT-u, Aleja Wyzwolenia 17 – 3 godziny przed odlotem; Szczecin Dworzec Główny (kolejowy) – 2 godziny 50 minut przed odlotem; Szczecin Słoneczne - przystanek PKS na przeciwko Sanktuarium – 2 godziny 40 minut przed odlotem; Szczecin Dąbie - przy LO III, przystanek autobusowy linii 62, 56, 77 - 2 godziny 30 minut przed odlotem). Odjazd autobusu z lotniska - 40 minut po lądowaniu samolotu. Cena biletu - 18 zł. Zakup biletu bezpośrednio u kierowcy autobusu.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko znajduje się w odległości 7 km od Dworca PKP w Goleniowie. Opłata za przejazd TAXI na lotnisko - 25 zł,  przejazd mikrobusem w kierunku Nowogardu kosztuje 3 zł – więcej na stronie: taxi.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport.com.pl

Adres

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ Solidarność
Glewice
72-100 Goleniów

Główni przewoźnicy

Port Lotniczy w Szczecinie jest obsługiwany przez Ryanair, LOT i Norwegian.

Lotnisko w Szczecinie - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
2.8
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
1.0  (1)
Restauracje 
 
2.0  (1)
Odprawa 
 
3.0  (1)
Poczekalnia 
 
1.0  (1)
Czystość 
 
2.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Małe, ciasne prowincjonalne lotnisko- niestety. Jestem bardzo rozczarowana. Dodatkowo po ostatnim sprawdzeniu dokumentów, zanim mogliśmy udać się do samolotu znowu staliśmy w kolejce, do czasu aż wszyscy dołączą. Tym razem - z powodu braku miejsca w poczekalni - na powietrzu, pod małym zadaszeniem. podczas silnego wiatru i zacinającego deszczu, żeby później w dużej grupie rozpychających się ludzi wsiadać do samolotu.
Ocena łączna 
 
2.8
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
1.0
Restauracje 
 
2.0
Odprawa 
 
3.0
Poczekalnia 
 
1.0
Czystość 
 
2.0

Nawigacja dodatkowa