Treść główna

Lotnisko Wnukowo w Moskwie

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: VKO, kod ICAO: UUWW)

Trzecie co do wielkości przewozów pasażerskich międzynarodowe lotnisko w Moskwie. Zlokalizowane jest 28 km od centrum miasta, choć formalnie znajduje się w jego granicach administracyjnych jako dzielnica-eksklawa Moskwy Wnukowo. Port lotniczy Wnukowo obsłużył w 2007 roku prawie 8 mln pasażerów. W czasie wojny lotnisko używane było do celów wojskowych. Do przeniesienia w 1960 roku na Szeremietiewo większości lotów międzynarodowych Aerofłotu było to główne lotnisko obsługujące ruch międzynarodowy w ZSRR.

Do dyspozycji pasażerów są dwa terminale - międzynarodowy i krajowy, które oferują pasażerom wiele usług i udogodnień w tym sklepy, kawiarnie, bary. Mapa terminali dostępna jest na stronie: mapa. Dostępny jest także budynek General Aviation obsługujący VIP-ów.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +7 (495) 436 28 13.

W pobliżu terminali są dostępne dwa wielopoziomowe parkingi (każdy zapewnia 350 miejsc parkingowych) i jeden parking zewnętrzny. Pierwsze 15 minut postoju bezpłatne, jedna godzina postoju kosztuje 100 rubli. Przy postoju kilkudniowym – 1 dzień parkowania kosztuje 500 rubli. Niedaleko lotniska znajdują się także bezpłatne, niechronione parkingi.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, linie autobusowe i kolejowe. Kierowcy mają do wyboru jedną z trzech głównych autostrad, aby dotrzeć na lotnisko. Najbardziej popularna z nich to autostrada Kievskoie. Autostrada Minskoie i Borovskoie mogą również służyć jako dogodne drogi dojazdowe.

TAKSÓWKI
Licencjonowane taksówki Trans-free Cabs są dostępne przez 24 godziny na dobę przed terminalami. Taksówkę można zamówić w punktach informacyjnych na lotnisku. Opłata za transport jest stała w zależności od miejsca, do którego podróżujemy. Pełny cennik dostępny jest na stronie: taxi.

TRANSPORT KOLEJOWY
Stacja kolejowa Kievsky (dworzec Kijowski) posiada terminal pasażerski połączony z lotniskiem linią szybkobieżną. Pospieszne pociągi Aeroexpress kursują pomiędzy dworcem Kijowskim a lotniskiem Wnukowo (czas podróży: 35 minut). Cena biletu to 200 rubli. Dzieci do lat 5 podróżują bezpłatnie. Wiele linii lotniczych zapewnia swoim klientom darmowe bilety. Więcej informacji o połączeniu na stronie przewoźnika: www.aero-express.ru.

KOMUNIKACJA MIEJSKA
Z lotniska do stacji metra Yugo-Zapadnaya (czerwona linia) kursują:

  • Autobusy numer 611 i 611c (ekspres) – Autobusy kursują co 10-15 minut cena biletu to 15 rubli (25 rubli kosztuje bilet zakupiony u kierowcy).
  • Taxi van numer 45 – podróż trwa 15-20 minut, bilet kosztuje 70 rubli plus 10 rubli za każdą sztukę bagażu.

Ze stacji metra Oktyabrskaya na lotnisko kursuje Taxi van numer 705m, bilet kosztuje 100 rubli plus 10 rubli za każdą sztukę bagażu.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.vnukovo.ru

Adres
Vnukovo International Airport
1st Reisovaya Str 12,
119027 Moscow,
Russia

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy Wnukowo obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Bulgaria Air, Air Seychelles, Germanwings, Rossiya, Aeroflot i Sky Express.

Lotnisko Wnukowo w Moskwie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa