Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Kijowie

(kod IATA: KBP, kod ICAO: UKBB)

Największe międzynarodowe i krajowe lotnisko Ukrainy. Położone jest w miejscowości Boryspol, 29 km na wschód od centrum Kijowa. Port lotniczy w Boryspolu jest jednym z trzech lotnisk, obok Żulianów i Hostomla, obsługujących stolicę Ukrainy. Lotnisko w Boryspolu (Kiev Boryspil) jest najpopularniejszym, a zarazem największym międzynarodowym i krajowym lotniskiem na Ukrainie. W 2008 roku port lotniczy obsłużył ponad 6 mln pasażerów.

Lotnisko posiada trzy terminale. Terminal A dla lotów krajowych, terminal B dla lotów międzynarodowych i terminal C dla lotów biznesowych i VIP-ów. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: virtual-tour. Budowany jest obecnie czwarty terminal D.

Terminal B oferuje pasażerom wiele usług i udogodnień w tym: banki, sklepy, kawiarnie, bary, Internet, biura linii lotniczych i agencji turystycznych, centrum biznesu.

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu +380 44 490 47 77 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Do dyspozycji pasażerów są firmy: Avis, Hertz i Europcar. Dla podróżnych udostępniony jest także parking. Więcej informacji na stronie: parking.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są taksówki, linie autobusowe i metro.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się bezpośrednio przed halą przylotów. Orientacyjny czas jazdy do centrum to 20-40 min. Koszt przejazdu pomiędzy lotniskiem a centrum Kijowa wyniesie ok. 50-60 euro. Taksówkę można zamówić na zawołanie lub telefonicznie przez operatorów - np. FM-taxi, www.fm-taxi.kiev.ua (tel. +38 (044) 502-0-502) lub INTER - AVIA LTD. (tel. +38 (295) 9-24-86).

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Do dyspozycji pasażerów jest autobus firmy Polit, który kursuje do Kijowa na trasie: lotnisko Boryspil – ulica Borispilske – Harkivska stacja metra – M.Bajan avenue – Moskovska Square (główny dworzec autobusowy) – Solomyanska Square – Urytsky Street – “Pivdenny” główny dworzec kolejowy. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie: bus Polit.

Lista autobusów publicznych, kursujących do stacji metra Boryspilska i do miasta Boryspol dostępna jest na stronie: komunikacja miejska.

Drugim przewoźnikiem, który proponuje połączenie z centrum miasta jest „Astass”. Autobusy odjeżdżają spod hali przylotów i kursują co pół godziny. Podróż trwa do 30 min. Ten sam przewoźnik oferuje również połączenia z lotniskiem Zhulyany i z innymi większymi miastami na Ukrainie, np. Jałta, Charkow, Lwów, Odessa, Lugansk, Rovno, Poltava).

Inne firmy autobusowe obsługujące lotnisko to Giunsel, Avtolux i Ukrbus.

METRO

Najbliższa stacja metra to Boryspilska. Pociągi kursują od 6:00 do 24:00. Cena biletu to 2 hrn.

Oficjalna strona internetowa lotniska

http://kbp.com.ua

Adres

Boryspol International Airport,

Boryspol
Ukraina

Główni przewoźnicy

Międzynarodowy port lotniczy Borispol obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aerosvit, Ukraine International Airlines, Aer Lingus, Air France, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, KLM, LOT, Lufthansa, Swiss, Wizz Air.

Nawigacja dodatkowa