Treść główna

Lotnisko w Hanowerze

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: HAJ, kod ICAO: EDDV)

Międzynarodowe lotnisko położone na wysokości 58 m n p.m., 11 km na północ od centrum Hanoweru. Jest jednym z ważniejszych portów lotniczych Niemiec. W 2007 obsłużył prawie 6 mln pasażerów. Ląduje tu lub startuje prawie 90 tysięcy samolotów rocznie.

Do dyspozycji pasażerów trzy terminale pasażerskie A, B i C, które oferują wiele usług i udogodnień w tym restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, obiekty działalności gospodarczej, dostęp do Internetu i bankomaty. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Na lotnisku znajdują się też dwa hotele: Holiday Inn Hannover Airport i Maritim Airport.

Lotnisko Hannover ma bezpośrednie połączenie z autostradą A7 Hamburg/Kassel i autostradą A2 Berlin/Dortmund (przez odcinek autostrady A352). Wjazdy/wyjazdy na autostradę i lotnisko są odpowiednio oznaczone.

Użyteczne informacje
Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +49 (0)511 977-0

Centrum informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów na poziomie B, tel. +49 (0)511 977-1899, e.mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można tu uzyskać informacje dotyczące podróży, lotniska, przylotów i odlotów, uzyskać informacje o komunikacji miejskiej, a także kupić bilety.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w hali przylotów między poziomem A i B. Do dyspozycji pasażerów są następujące firmy:

• Avis, tel. +49 (0)511 9733996
• Budget, tel. +49 (0)511 977-2137
• Europcar, tel +49 (0)511 726110
• Hertz, tel. +49 (0)511 779041-43
• National, tel. +49 (0)511 977-2463 / -65
• Sixt, tel. +49 (0)511 771920

Na terenie lotniska znajdują się parkingi wielopoziomowe z parkingami krótkookresowymi – na przeciwko Terminali A i B. Parking długookresowy jest dostępny przy Parkhaus Ost, Parkhaus Nord, P3 i P10. Dostępna jest darmowa komunikacja do terminali przez 24 godziny. Cennik dostępny jest na stronie: parking.

Komunikacja
Komunikację z portem lotniczym zapewniają autostrady A7 i A2 oraz docierające do lotniska linie kolejowa i autobusowa.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed wyjściem z terminala przylotów. Orientacyjny czas jazdy do centrum to 20 minut. Orientacyjny koszt przejazdu to 20 euro. Więcej informacji na stronach: www.flughafentaxen.de i www.taxi-service-hannover.de.

TRANSPORT KOLEJOWY
Na lotnisku Hannover znajduje się niedawno wybudowana stacja kolejki, która łączy lotnisko w Hanowerze z Dworcem Głównym (Hauptbahnhof). Linia S5 kursuje co 30 minut w godzinach 5.00 - 24.00. Czas jazdy wynosi 15-20 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 2,70 euro. Więcej informacji i rozkład jazdy na stronie: www.gvh.de.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Pomiędzy przystankiem Langenhagen Zentrum i lotniskiem 2-3 razy na godzinę kursuje linia autobusowa numer 470.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.hannover-airport.de

Adres
Hannover Airport - Langenhagen Ltd,
Petzelstrasse 84,
30669 Hannover,
Germany

Główni przewoźnicy
Loty do portu lotniczego Hannover obsługują między innymi rejsowe samoloty linii: Air Berlin, Air France, Austrian, Condor, CSA, eurowings, flybe, KLM, LOT, Lufthansa, Swiss, SAS, Tuifly, Turkish Airlines.

Lotnisko w Hanowerze - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa