Treść główna

Lotnisko w Rotterdamie

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: RTM, kod ICAO: EHRD)

Lotnisko położone 8 km na północny zachód od Rotterdamu i 25 km na południowy wschód od Hagi. Z lotniska korzysta ponad 1 mln pasażerów rocznie. Lotnisko Rotterdam oferuje połączenia do następujących lotnisk: Alicante, Faro, Friedrichshafen, Geneva, Grenoble, Guernsey, Hamburg, Isle of Man, Innsbruck, Jersey, Las Palmas, London City Airport, London Luton, Malaga, Manchester, Nice, Roma Fiumicino, Salzburg i Tenerife. Żeby dojechać na lotnisko z Amsterdamu i Hagi należy kierować się autostradą A4 w kierunku Rotterdamu. Przy skrzyżowaniu Prins Claudsplein należy skręcić na A13 prowadzącą do miasta. Do lotniska prowadzą dalej drogowskazy.

 

Użyteczne informacje

Wszelkich informacji dotyczących podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: 31 (0)10 - 446 34 44 lub kontaktując się z: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Punkt informacji znajduje się w sali tranzytowej. Jest otwarty od poniedziałku do soboty od 07:30 do 23:30. W niedzielę jest czynny od 07:30 do 23:30. Można tu uzyskać informacje o lotach, informacje dotyczące podróży, Rotterdamu i okolic, zarezerwować hotel, uzyskać informacje o komunikacji miejskiej i zakupić bilety, a także kupić karty telefoniczne i skorzystać z faxu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura agencji wynajmu samochodów znajdują się w hali przylotów w głównym budynku terminala. Do dyspozycji pasażerów są:

  • Avis, tel. +31 (0)10-4332233
  • Europcar, tel. +31 (0)10-4371826
  • Hertz, tel. +31 (0)10-4158239
  • Sixt, tel. +31 (0)10-4627221

Lotnisko posiada trzy parkingi: P1 (długookresowy) znajdujący się po lewej stronie budynku terminala, P2 (krótkoterminowy) - przed budynkiem terminala oraz P3 (długoterminowy) mieszczący się po prawej stronie terminala.

Komunikacja

Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, których postój znajduje się przed terminalem. Podróżujący zainteresowani taksówką do i z lotniska Rotterdam mogą skontaktować się z Rotterdam Airport Taxi poprzez numer telefonu +31 (0) 10 262 04 06. Wszystkie ważne karty kredytowe (Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club) są akceptowane. Przykładowe ceny za przejazd taksówką: do Amsterdamu – 130 euro, na lotnisko Amsterdam Schiphol – 10 euro, do centrum Rotterdamu – 23 euro, na stację kolejową w Rotterdamie – 20 euro, do Hagi – 45 euro.

Lotnisko jest dobrze obsługiwane środkami transportu publicznego firmy RET, autobusami linii 33, 41, 50 oraz linii B12 wcześnie rano oraz w nocy.

  • Airport Shuttle 33 obsługuje połączenia pomiędzy Centralną stacją w Rotterdamie a lotniskiem (czas podróży: 20 minut, kursuje co 15 minut).
  • Airport Shuttle 50 kursuje na trasie Wilhelminakade - Station Rotterdam Blaak – Stacja Centralna (koło Westin Hotel) – Lotnisko. Szczególnie nadaje się do osób podróżujących na trasie do swoich hoteli w centrum Rotterdamu. Jest to najszybsze połączenie z lotniskiem, ponieważ nie istnieją żadne przystanki autobusowe pomiędzy stacją centralną a lotniskiem.
  • Airport Shuttle 41 kursuje na trasie Schiedam Central Station - Rotterdam Airport - station Rotterdam Noord, co pół godziny pomiędzy 6:00 a 20:52.

Przystanek na lotnisku znajduje się przed terminalem. Bilety można nabyć u kierowcy. Pojedynczy bilet kosztuje 2,70 euro. Więcej informacji na stronie: www.ret.nl.

Oficjalna strona lotniska

www.rotterdam-airport.nl

Adres

Rotterdam Airport,
PO Box 12025,
3004 GA Rotterdam,
The Netherlands

Główni przewoźnicy

Loty do Rotterdamu obsługują między innymi KLM i Transavia.

Informacje dodatkowe

 Na lotnisku istniej możliwość zostawienia roweru. Są dwa stojaki rowerowe, przy których można przechować rower lub motocykl, jeden przy hali odlotów budynku terminala i drugi zadaszony przy hali przylotów budynku terminala, w pobliżu przystanku autobusu nr 33.

Lotnisko w Rotterdamie - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa