Treść główna

Lotnisko Algier

RT
 
4.6 (1)
0
Lotnisko Algier

(kod IATA: ALG; kod ICAO: DAAG)

Międzynarodowe lotnisko położone około 20 km na południowy wschód od centrum Algieru. Jest największym portem lotniczym w Algierii i jednym z największych w Afryce. Rocznie obsługuje ponad 4 miliony pasażerów. Najlepsze połączenia lotnicze do Algieru oferują lotniska francuskie: Paryż, Marsylia, Lyon, Tuluza czy Lille. Dobre połączenia lotnicze z Algierem posiadają także: Frankfurt, Mediolan, Londyn oraz Rzym. Lotnisko oferuje też rozwiniętą siatkę połączeń wewnętrznych i regionalnych.

Lotnisko posiada trzy terminale pasażerskie. Pomiędzy terminalami kursuje bezpłatny autobus lotniskowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają: kawiarnie, restauracje, herbaciarnia, sklepy, bankomaty, banki, poczta, kantor i pokój modlitwy. Na lotnisku można skorzystać z poczekalni dla VIP-ów oraz z centrum konferencyjnego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +213 (0)21 50 91 91 lub +213 (0) 21 20 70 59.

Punkty informacyjne znajdują się na terenie terminali. Dostępne są także punkty informacji turystycznej oraz rezerwacji hotelowej (w hali przylotów terminala międzynarodowego). Hotel można także zarezerwować na stronie hotele.

Na lotnisku (w terminalu 1 i 2) znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów firm Europcar, Rapidecar, Locacit i Love Tour Location. Samochód można zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku przed każdym terminalem znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe. Łącznie lotnisko oferuje ponad 7000 miejsc parkingowych.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 20 km na południowy wschód od centrum Algieru. Dojazd na lotnisko prowadzi drogą N5.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed budynkiem lotniska. Cena za przejazd do centrum Algieru waha się między 600 a 2000 DA. Warto wcześniej uzgodnić cenę z taksówkarzem.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Z portu do centrum miasta kursuje autobus lotniskowy. Kursy odbywają się co 30 minut. Bilet kosztuje 25 DA i można go nabyć u kierowcy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroportalger.dz

Adres

Algiers Airport Houari Boumediene-SGSIA SPA
BP 295-Dar El Beida
16100 Algiers
Algeria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aigle Azur, Air Algérie, air berlin, Air France, Alitalia, British Airways, EgyptAir, Iberia, Libyan Airlines, Lufthansa, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Saudi Arabian Airlines, Spanair, Syrian Air, TAP Portugal, Turkish Airlines, Tunisair.

Lotnisko Algier - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
4.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
4.0  (1)
Restauracje 
 
5.0  (1)
Odprawa 
 
4.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
W mojej ocenie najlepsze lotnisko w Afryce północnej. Z łatwością można poruszać się pomiędzy terminalami, dojazd do centrum stolicy również nie powinien sprawić problemu. Bardzo dobra strefa wolnocłowa jak i strefa gastronomiczna.
Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
4.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
4.0
Restauracje 
 
5.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa