Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Lublanie

(kod IATA: LJU; kod ICAO: LJLJ)

Międzynarodowe lotnisko położone 26 km na północ od centrum Lublany oraz 11 km na południe od miasta Kranj, w miejscowości Brnik. Jest największym portem lotniczym w Słowenii, w 2008 roku obsłużono tu ponad 1,6 miliona pasażerów. Lotnisko zostało nazwane na cześć Jože Pučnika – słoweńskiego publicysty i polityka zmarłego w 2003 roku. Bezpośrednie loty do Lublany są dostępne z lotniska w Warszawie.

Lotnisko posiada jeden terminal, ale w trakcie budowy jest drugi terminal. Mapa lotniska znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, bankomaty, bank, poczta, sklepy, bary, restauracja. Istnieją udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a także możliwość skorzystania z poczekalni dla VIP-ów, bezpłatnego Internetu i sali konferencyjnej.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +386 4 20 61 981.

Punkty informacji lotniskowej znajdują się na lotnisku w hali przylotów i odlotów. W hali przylotów znajduje się też punkt informacji turystycznej.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm, między innymi Avis, Budget, Hertz, Europcar, Sixt. Samochód możesz zarezerwować na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje wieloma miejscami parkingowymi rozmieszczonymi przy lotnisku. Dostępne są parkingi krótko- i długoterminowe. Na lotnisku znajdują się dwa parkingi: kryty parking wielopoziomowy (P1) na 1300 miejsc położony przed terminalem oraz parking odkryty (P2) na 900 miejsc. Parkowanie w obrębie parkingu P2 jest bezpłatne przez pierwsze 30 minut.

Komunikacja
Z centrum Lublany najbardziej dogodny dojazd na lotnisko to skorzystanie z autostrady E61 w kierunku miejscowości Brnik. Z centrum miasta Kranj – dojazd lokalną drogą nr 104.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Cena za przejazd do centrum Lublany to około 39-40 euro. Rezerwacja oraz informacja pod numerem tel.: +386 (0) 59 060 777 lub  + 386 31 216 111.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Przystanek autobusowy znajduje się przed lotniskiem. Z centrum Lublany na lotnisko można dostać autobusem kursującym co 60 minut we wszystkie dni tygodnia. Czas przejazdu to około 45 minut. Bilety zakupić można u kierowcy lub na dworcu autobusowym.

Do centrum miasta można dostać się także korzystając z usług prywatnych firm transportowych. Czas przejazdu to 30 minut, bilet jest do nabycia u kierowcy. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.lju-airport.si

Adres
Aerodrom Ljubljana
d.d., Zg. Brnik 130a
Sl-4210 Brnik – aerodrom
Slovenija

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Adria Airways, Air France, Czech Airlines, easyJet, Finnair, Jat Airways, Malév, Montenegro Airlines, Turkish Airlines, Bulgaria Air, EgyptAir, Nouvelair, Sun D'or International Airlines, SunExpress, Tunisair.

Nawigacja dodatkowa