Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Bejrut

(kod IATA: BEY; kod ICAO: OLBA)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na południe od Bejrutu. Jest to jedyny cywilny port lotniczy w Libanie. Rocznie obsługuje ponad 4 miliony pasażerów. Jest głównym węzłemdla narodowego libańskiego przewoźnika Middle East Airlines (MEA). Wg rankingu czasopisma "Skytrax Magazine" port lotniczy w Bejrucie jest drugim najlepszym lotniskiem na Bliskim Wschodzie, zaraz po Dubai International Airport.

Lotnisko posiada jeden czteropiętrowy terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +961 1 628195/6/7.

Punkt informacyjny oraz punkt informacji turystycznej znajdują się w hali przylotów.

Na lotnisku na obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej lotniska

Na lotnisku znajduje się trzypiętrowy parking na 2350 samochodów. Cennik dostępny jest na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja
Lotnisko jest świetnie zlokalizowane. Położone jest 7 km na południe od Bejrutu.

TAKSÓWKI
Przy wyjściu z hali przylotów znajdują się taksówki z logo lotniska. Orientacyjny koszt przejazdu do centrum Bejrutu to około 20 dolarów. Orientacyjny czas jazdy to 15-20 min. Najlepiej wybrać taksówkę autoryzowaną przez lotnisko, ale zawsze lepiej ustalić koszt przejazdu wcześniej.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.beirutairport.gov.lb

Adres
Beirut - Rafic Hariri International Airport
Beirut
Lebanon

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aeroflot, Air Arabia, Air France, Alitalia, bmi, Czech Airlines, EgyptAir, Lufthansa, Middle East Airlines, Tunisair, Turkish Airlines.

Nawigacja dodatkowa