Treść główna

Lotnisko Denver

RT
 
0.0 (0)
0
Lotnisko Denver

(kod IATA: DEN; kod ICAO: KDEN)

Międzynarodowe lotnisko położone 37 km na północny wschód od Denver, w stanie Kolorado w USA. Jest to największe pod względem powierzchni międzynarodowe lotnisko w USA i trzecie co do wielkości na świecie. W 2008 roku był dziesiątym lotniskiem na świecie pod względem ilości obsłużonych pasażerów. Rocznie obsługuje ich ponad 50 milionów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski (Jeppesen Terminal) i trzy hale (A, B i C). Mapy terminala i lotniska znajdziemy na stronie: http://www.flydenver.com/maps/index.asp. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, bary, sklepy, bank, bankomaty, poczta, kantory wymiany walut, sala masażu, centrum medyczne, fryzjer, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi w tym plac zabaw dla dzieci w hali B.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +1 (303) 342 2000.

Punkt informacyjny znajduje się w hali przylotów terminala.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Budget i National. Ich pełna lista i dane kontaktowe znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe. Razem ponad 15 tysięcy miejsc parkingowych. Więcej informacji i cennik znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Dojazd na lotnisko jest świetnie oznaczony i prowadzi z centrum miasta drogą I-70. Na poziomie 5 terminala znajduje się centrum komunikacyjne w którym możemy uzyskać wszelkie informacje dotyczące transportu w Denver i okolicach. Więcej informacji uzyskamy także na stronie internetowej lotniska.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Do dyspozycji pasażerów są także limuzyny i minibusy

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Na trasie z lotniska do miasta kursują autobusy kompanii RTD skyRide. Wszystkie autobusy odjeżdżają z poziomu 5 na wyspie 5. Autobusy z lotniska kursują codziennie co 15 – 30 minut. Bilet z lotniska do Denver w jedną stronę kosztuje 10USD.

Dostępne są także prywatne minibusy i autobusy hotelowe.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.flydenver.com

Adres

Denver International Airport
8500 Pena Boulevard
80249-6340 Denver, Colorado
USA

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Frontier Airlines, Brituish Airways, Lufthansa, Mexicana, United Airlines, American Airlines, Delta, US Airways

Lotnisko Denver - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa