Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko East Midlands Derby

(kod IATA: EMA; kod ICAO: KMIA)

Międzynarodowe lotnisko położone w regionie East Midlands w Anglii, w miejscowości Castle Donington obsługujące głównie położone niedaleko (w promieniu 50 km) ośrodki miejskie: Nottingham, Derby i Leicester. Dzięki lokalizacji w samym sercu Anglii, z Lotniska East Midlands rocznie korzysta już teraz prawie sześć milionów pasażerów latających do ponad 100 różnych miejsc, głównie w Europie. W 2007 roku lotnisko East Midlands zdobyło wiele prestiżowych nagród przyznawanych w sektorze turystycznym i zostało uznane za: Światowego Lidera wśród Lotnisk Przyjaznych Środowisku Naturalnemu, Lotnisko Roku, Najlepsze Lotnisko w Wielkiej Brytanii i Najlepsze Lotnisko Reginalne. Jest to dynamiczny węzeł gospodarczy, który zapewnia ponad 6 900 miejsc pracy. Największe firmy, takie jak: DHL, Royal Mail, TNT i UPS uznały EMA za regionalną furtkę na rynek ogólnokrajowy oraz rynki międzynarodowe. Lotnisko obsługują głównie trzy tanie linie lotnicze: Ryanair, bmibaby oraz easyJet. Odbywają się tu także liczne loty czarterowe. Obsługiwane są bezpośrednie połączenia z Polską, do Krakowa i Wrocławia.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantory wymiany walut, kaplica. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym plac zabaw). Na lotnisku znajduje się też muzeum lotnictwa (Aeropark).

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerami telefonu: 0871 919 9000 lub +44 1332 852 852.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w głównym budynku terminalu.

Na lotnisku w hali przylotów znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów. Dostępne firmy to:

  • Enterprise, tel. +44 (0)1332 812828
  • Europcar, tel. +44 (0)1332 853679
  • National, tel. +44 (0)1332 853551
  • Hertz, tel. +44 (0)1332 853552

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 4000 miejsc parkingowych. Parkingi krótkoterminowe położone są blisko terminalu, a na parkingi długoterminowe kursują bezpłatne autobusy. Więcej informacji i cennik na stronie: Parking.

Komunikacja

Lotnisko położone jest w pobliżu miejscowości Castle Donington, w hrabstwie Leicestershire, w regionie East Midlands, 18 km na południowy wschód od Derby, około 25 km na południowy zachód od Nottingham i około 30 km na północny zachód od Leicester. Port znajduje się przy drodze A453 (Ashby Road). W pobliżu przebiega autostrada M1 północ – południe oraz autostrada M42.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem. Firma obsługująca to Arrow Cars (www.arrowprivatehire.co.uk). Taksówkę można zamówić także on-line bezpośrednio ze strony internetowej lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko połączone jest z okolicą wieloma liniami autobusowymi. Dostępne są bezpośrednie połączenia między innymi do: Derby, Nottingham i Leiceste. Autobusy kursują całą dobę, 7 dni w tygodniu. Więcej informacji na stronie: autobusy.

TRANSPORT KOLEJOWY

Z lotniska na stacje kolejowe w Loughborough, Nottingham i Derby kursują autobusy. Rozkład jazdy pociągów dostępny jest na stronie: www.nationalrail.co.uk.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.eastmidlandsairport.com

Adres

East Midlands Airport
Castle Donington
Derby
DE74 2SA
UK

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: BMI, bmibaby, EasyJet, Ryanair, Austrian Airlines, Spanair, Tomas Cook Airlines, Thomson Airways, Wiking Airlines.

Nawigacja dodatkowa