Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Bordeaux

(kod IATA: BOD; kod ICAO: LFBD)

Międzynarodowe lotnisko położone 10 km na zachód od Bordeaux. Jest jednym z największych portów lotniczych w południowej Francji. Rocznie obsługuje około 3,5 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie (A i B), położone w jednym budynku. Mapa terminali dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bank, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z iternetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +335 56 34 50 50.

Punkty informacyjne znajdują się w halach przylotów obu terminali, czynne od pierwszego do ostatniego lotu.

Na lotnisku na obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Sixt, Budget i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Lotnisko dysponuje pięcioma parkingami: express stops, P0, P1, P2 i P4. Parking express stop, położony najbliżej terminalu posiada 125 miejsc parkingowych. Parking P0 to garaż kryty, położony blisko terminalu. Parkingi P1 i P2 są krótkoterminowe, a parking P4 - długoterminowy, kursuje do niego bezpłatny autobus. Łącznie do dyspozycji pasażerów jest ponad 5000 miejsc parkingowych. Cennik i więcej informacji na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane. Można do niego dojechać ze skrzyżowań 11a i 11b, obwodnicy miasta Bordeaux.

TAKSÓWKI

Postoje taksówek znajdują się przed terminalem, można je zamówić także telefonicznie. Więcej informacji i numery telefonów firm taxi znajdują się na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Lotnisko obsługuje autobus miejski linii 49, kursujący w okolice Uniwersytetu Bordeaux II, koło Pellegrin.

Do centrum miasta i na stację kolejową, co 45 minut, kursuje autobus firmy Jet’Bus. Przystanek znajduje się przed terminalem B. Podróż do centrum zajmuje około 45 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 7 euro, w dwie strony 12 euro. Rozkład jazdy i więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej lotniska.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.bordeaux.aeroport.fr

Adres

Aéroport de Bordeaux
Cedex 40
33700 Mérignac
France

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Algerie, Air France, Atlas Blue, British Airways, EasyJet, Iberia, KLM, Norwegian, Royal Air Maroc, Tunisair.

Nawigacja dodatkowa