Treść główna

Lotnisko w Lubece

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: LBC; kod ICAO: EDHL)

Międzynarodowe lotnisko położone w północnej części Niemiec, 7 km na południe od centrum Lubeki i 60 km na północ od Hamburga. Rocznie port obsługuje około 700 tysięcy pasażerów i staje się z wolna jednym z ważniejszych i bardziej znaczących obiektów związanych z lotnictwem w Schleswig-Holstein. Port lotniczy, oprócz dobrze wyszkolonej i doświadczonej kadry oraz sympatycznej atmosfery panującej na lotnisku, oferuje prywatne pomieszczenia do dyspozycji każdego pasażera.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji podróżnych są: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomat. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i poczekalni dla pasażerów (Airport Lounge) za opłatą 13 euro. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +49 451 58 301 0.

Do dyspozycji pasażerów jest punkt informacji lotniskowej oraz punkt informacji turystycznej.

Na lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów firm Hertz i Sixt.

Sixt, tel.                +49 4 51 2 90 61 65        
Hertz, tel.                +49 4 51 5 85 91 99

Na lotnisku znajdują się trzy parkingi. Pola P1 i P2 ulokowane są przed terminalem (są to pola krótkoterminowe). Pierwsze 15 minut postoju  jest za darmo, 30 minut to koszt 2 euro, godzina to 4 euro, 2 godziny - 5,5 euro. Pole P3 to parking długoterminowy, położony około 300 metrów od terminalu. Dzień postoju to koszt 8 euro, tydzień - 36 euro, dwa tygodnie - 44 euro, a każdy kolejny dzień kosztuje 1 euro.

Komunikacja

Dzięki dobremu połączeniu za pomocą sieci autostrad w północnej części Niemiec, dojazd do lotniska nie powinien stanowić większego problemu. Wystarczy uważnie śledzić znaki na kluczowych autostradach A1 i A20, a następnie wybrać zjazd na Lubeck-Sued (Lubeka - Południe) i podążać za drogowskazami z informacjami o lotnisku. Przybywszy z centrum Lubeki, należy jechać drogą B207, jednocześnie mając na uwadze drogowskazy prowadzące na lotnisko. Czas podróży z Lubeki to około 10-20 minut.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Orientacyjny czas podróży pomiędzy lotniskiem a centrum Lubeki to ok. 20 minut.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Z centrum miasta można dostać się na lotnisko linią autobusową nr 6. Czas przejazdu to około 25 minut, natomiast koszt podróży to 2,5 euro. Przystanek autobusowy linii nr 6 przy lotnisku znajduje się przy Blankenseer Strasse, 50 metrów od terminalu.

Istnieje również bezpośrednie i wygodne połączenie z Hamburgiem. Połączenie to jest obsługiwane przez autobusy VHH Shuttle Bus. Autobus kursuje z centrum Hamburga na lotnisko, jak również z lotniska do centrum Hamburga. Rozkład jazdy jest dopasowany do  grafiku odlotów i przylotów wszystkich linii lotniczych. Czas podróży to 55 minut, a koszt przejazdu to 9,00 euro.

TRANSPORT KOLEJOWY

W odległości 300m od terminalu znajduje się stacja Lübeck Flughafen. Pociągi kursują do głównego dworca kolejowego w Lubece, gdzie można się przesiąść na pociąg do Hamburga. Czas przejazdu to około 9 minut, bilet w jedną stronę kosztuje 2,4 euro.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.fhl-web.de

Adres

Flughafen Lübeck
Blankenseer Str. 101
23560 Lübeck
Germany

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Wizz Air, Ryanair, Jet2com.

Lotnisko w Lubece - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa