Treść główna

Lotnisko w Maskacie

RT
 
4.6 (1)
0

(kod IATA: MCT; kod ICAO: OOMS)

Międzynarodowe lotnisko położone 32 km na zachód od centrum Maskatu. Jest największym portem lotniczym Omanu. W 2008 roku obsłużył ponad 4 miliony pasażerów. Na początku 2008 roku zmieniono nazwę lotniska z Seeb, na Muscat International Airport. Planuje się budowę nowego terminala o przepustowości 12 milionów pasażerów oraz rozbudowę lotniska tak by umożliwić także przyjęcie samolotów Airbus A380.

 

Lotnisko posiada jeden nowoczesny terminal pasażerski, terminal dla VIP-ów i terminal cargo. Do dyspozycji pasażerów pozostają kawiarnie, restauracje, bary, sklepy, kantory wymiany walut, banki, bankomaty, wypożyczalnie samochodów, kaplica (osobna dla kobiet i osobna dla mężczyzn). Istnieje możliwość skorzystania z kliniki, pomieszczeń konferencyjnych, pokoi dla VIP-ów, poczekalni.. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i pomieszczenia dla palących.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod czynnymi 24 godziny na dobę numerami telefonu: +968-24519223 lub +968-24519456

Punkty informacji lotniskowej znajdują się w hali przylotów i w hali odlotów. Dodatkowo w hali przylotów znajduje się punkt informacji turystycznej.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Do dyspozycji pasażerów jest wiele firm w tym: Al Maskry Rent-a-Car, Avis, Budget, National, Europcar, Hertz, Sixt, Thrifty. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dane kontaktowe i numery telefonów wypożyczalni dostępnych na terytorium Omanu znajdują się na stronie: wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się trzy parkingi P1, P2 i P3 dysponujące odpowiednio 572, 300 i 350 miejscami parkingowymi. Godzina postoju na parkingu P1 i P3 kosztuje 0,200 OMR, a na parkingu P2 0,300 OMR.

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 32 km na zachód od centrum Maskatu. Dojazd z centrum na lotnisko zajmuje około 20 minut.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Przejazd do centrum miasta kosztuje około 10 OMR. Za podróż do miasta można zapłacić na lotnisku na specjalnym stanowisku Taxi. Numer telefonu do punktu taxi na lotnisku +968 24 518 780. Z głównej drogi przed lotniskiem kursują także minibusy do Ruwi, którymi przejazd kosztuje 0,300 ORM.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.omanairports.com

Adres

Muscat International Airport
PO Box 1,
Muscat CPO 111,
Sultanate of Oman

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Arabia, British Airways, Emirates, Gulf Air, KLM, Lufthansa, Omar Air, Swiss, Turkish Airlines.

Lotnisko w Maskacie - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
5.0  (1)
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0  (1)
Strefa wolnocłowa 
 
5.0  (1)
Restauracje 
 
3.0  (1)
Odprawa 
 
4.0  (1)
Poczekalnia 
 
5.0  (1)
Czystość 
 
5.0  (1)
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Dubaj,Doha i wreszcie Oman znane mi trzy lotniska z bliskiego wschodu które są w czołówce światowej w mojej ocenie.Z zewnątrz jak na klimat oraz arabskie podejšcie do czystości jest dobrze.Nie mniej wnętrza robią wrażenie,bogato i na wysoki połysk.Lotnisko bardzo przyjazne,pomieszczenie dla palących jedno z największych jakie widziałem na šwiecie.Strefa bezcłowa mocno rozbudowana,spory plac zabaw dla dzieci włącznie z miejscami do ležkowania dla dzieci.Z kawiarni jakie ciągną się wzdłuž widać bardzo dobrze pasy startowe co jest atrakcyjne dla znudzonych siedzeniem i oczekiwaniem pasażerów.
Ocena łączna 
 
4.6
Dojazd 
 
5.0
Łatwość poruszania się po lotnisku 
 
5.0
Strefa wolnocłowa 
 
5.0
Restauracje 
 
3.0
Odprawa 
 
4.0
Poczekalnia 
 
5.0
Czystość 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa