Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko Centrair Nagoi

(kod IATA: NGO, kod ICAO: RJGG)

Międzynarodowe lotnisko położone na sztucznej wyspie koło Tokoname, 33 km na południe od Nagoji, w Japonii. Od 17 lutego 2005 roku jest jednym z największych portów lotniczych w tym kraju. Oznaczenia IATA przejął od Portu Lotniczego Nagoja. Jest trzecim portem lotniczym w Japonii wybudowanym na sztucznej wyspie. Jest lotniskiem pierwszej klasy i najważniejszym lotniskiem regionu Chubu.

Lotnisko dysponuje jednym nowoczesnym czterokondygnacyjnym terminalem, Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kantory wymiany walut, bank, bankomaty, poczta, apteka, pokoje dla matek z dzieckiem, pokój zabaw dla dzieci, kawiarnie, sklepy. Podróżni mogą skorzystać z usług lekarza, salonu piękności, masażu czy sali relaksacyjnej. Istnieje możliwość dostępu do Internetu (Wi-Fi, oraz przy stanowiskach z dostępem do Internetu poprzez kabel), skorzystania z faksu i ksero (w centrum biznesowym). Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na lotnisku znajdują się też dwa hotele.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +81 (0) 56 938 1195.

Na lotnisku znajduje się pięć punktów informacji lotniskowej (na pierwszym, drugim i trzecim piętrze), oraz punkt informacji turystycznej.

Lotnisko umożliwia wypożyczanie samochodów. Biura wypożyczalni otwarte są od 7.30 do 22.00. Dostępne są firmy: Nippon, Nissan, Toyota, Orix i Mazda. Biura znajdują się na drugim piętrze "Acces Plaza".

Przy terminalu znajduje się bezpośrednio z nim połączony wielokondygnacyjny parking na 4500 samochodów.

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, pociągi i autobusy. Podróż samochodem do centrum Nagoi zajmuje 30-40 minut. Dojazd przez Nagoya Expressway, Chita Peninsula Road, i Centrair Line.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem, na poziomie 1 w "Acces Plaza". Orienracyjny cennik znajduje się na stronie: taxi.pdf

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Dostępnych jest kilka linii autobusowych, które obsługują Nagoję i okoliczne miasta. Dokładne informacje dostępne są na stronie internetowej lotniska.

TRANSPORT KOLEJOWY
Stacja kolejowa "Central Japan International Airport Station" znajduje się na drugim piętrze Acces Plaza i jest połączona bezpośrednio z terminalem. Linia kolejowa obsługiwana jest przez Nagoya Railroad (Meitetsu). Dojazd do stacji Meitetsu Nagoya Station w centrum trwa 28 minut. Jest najszybszą formą transportu do centrum miasta.

TRANSPORT WODNY
Istnieje połączenie drogą wodną szybkimi statkami do portów Tsu i Matsusaka.

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.centrair.jp

Adres
Chūbu Centrair International Airport
Ise Bay, Tokoname City,
Aichi prefecture
Japan

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air China, All Nippon Airways, Cathay Pacific, China Southern Airlines, EVA Air, Finnair, Lufthansa, China Airlines, China Eastern Airlines, Japan Airlines, Philippine Airlines, Singapore Airlines, Vietnam Airlines.

Nawigacja dodatkowa