Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Innsbrucku

innsbruck_airport
Lotnisko Innsbruck jest malowniczo połozone w kotlinie górskiej
Fot. Moe_

(kod IATA: INN; kod ICAO: LOWI)

Największe lotnisko Tyrolu i zachodniej Austrii. Lotnisko położone jest około 4 km od centrum Innsbrucka w kotlinie górskiej, co czyni je bardzo trudnym technicznie. W 2008 roku lotnisko obsłużyło prawie milion pasażerów. Port lotniczy w Innsbrucku jest bazą następujących linii lotniczych: Tyrolean Jet Services, Welcome Air i Austrian Arrows.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Mapa terminalu znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów na lotnisku są: udogodnienia dla osób podróżujących z dziećmi, agencja podróży, banki, bankomaty, sklepy, kawiarnia i restauracja. Budynek przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych, daje też możliwość skorzystania z sali konferencyjnej.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +43 512 22525-0 lub pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w głównym holu terminalu.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodów. Biura wypożyczalni samochodów znajdują się w holu głównym terminalu oraz na parterze parkingu wielopoziomowego. Do dyspozycji pasażerów są firmy: Avis, Hertz, Sixt, Europcar, Mega Drive, The Shuttle. Więcej informacji i dane kontaktowe wypożyczalni znajdują się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku do dyspozycji podróżnych oddano 750 niezadaszonych miejsc parkingowych oraz 750 miejsc w nowo zbudowanym parkingu wielopoziomowym. Specjalnie oświetlone i oznakowane miejsca parkingowe dla kobiet są umieszczone w pobliżu wjazdu na parking wielopoziomowy. Nie ma różnic cenowych pomiędzy miejscami na otwartej przestrzeni a miejscami w parkingu wielopoziomowym. Do 30 minut można parkować za darmo, pierwsza i każda kolejna godzina to 1,50 euro, cały dzień to maksymalnie 15 euro, tydzień 66 euro, a 4 tygodnie to koszt 185 euro. Przez całą dobę działa pięć automatów płatniczych, które przyjmują opłaty za parking. Akceptują one wszystkie znane karty płatnicze.

Komunikacja

System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki i autobusy. Na lotnisko można dostać się z północy drogą B177 oraz ze wschodu i zachodu autostradą A12.

TAKSÓWKI

Postój taksówek znajduje się naprzeciwko terminalu.

TRANSPORT AUTOBUSOWY

Pomiędzy kolejowym Dworcem Głównym w Innsbrucku (Innsbruck Hauptbahnhof) i lotniskiem co 15 minut kursują autobusy linii F. Orientacyjny czas jazdy to 18 min. Przystanek znajduje się przed halą przylotów. Bilet w jedną stronę kosztuje około 1,60 euro (stan na marzec 2009).

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.innsbruck-airport.com

Adres

Innsbruck Airport
Furstenweg 180
6020 Innsbruck
Austria

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługują między innymi następujące linie lotnicze: Austrian Airlines, Austrian Arrows, EasyJet, Niki, TUIfly, Welcome Air, Air Alps, Tyrolean Jet Services, Fly Tyrol.

Nawigacja dodatkowa