Treść główna

Lotnisko w Osace

RT
 
0.0 (0)
0

(kod IATA: KIX, kod ICAO: RJBB)

Lotnisko Kansai jest największym na świecie lotniskiem wzniesionym na sztucznej wyspie, leży 5 km od brzegów Honsiu, największej wysp Japonii, 28 km od Kobe. W całości leży na sztucznej wyspie. Z lądem łączy ją najdłuższy na świecie most dwukondygnacyjny (3,7 km). Lotnisko Kansai ma 1700 metrów długości i jest jedną z największych budowli na świecie. Inżynierowie projektujący sztuczną wyspę i lotnisko korzystali z najnowocześniejszych technologii. Budynki wykonane ze stali i szkła mają bardzo nowoczesne kształty. Jedną z przyczyn wybudowania lotniska właśnie na morzu jest brak dostatecznej ilości miejsca w pobliżu wielkich miast. Inną jest dążenie do odsunięcia hałaśliwych lotnisk od miejsc, gdzie mieszkają ludzie. Startujące samoloty wznoszą się nad morzem, dzięki czemu lotnisko może funkcjonować w dzień i w nocy nie przeszkadzając nikomu. Rocznie port lotniczy Kansai obsługuje ok. 16 milionów pasażerów. Jest to jednocześnie baza dla takich linii jak All Nippon Airways, Japan Airlines, czy Nippon Cargo Airlines

 

Lotnisko dysponuje jednym nowoczesnym terminalem, najdłuższym na świecie – 1,7 km długości. Mapa lotniska dostępna jest na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kantory wymiany walut, bank, bankomaty, poczta, apteka, pokoje dla matek z dzieckiem, pokój zabaw dla dzieci, kawiarnie, sklepy. Podróżni mogą skorzystać z usług dentysty, kliniki medycznej czy prysznica. Istnieje możliwość dostępu do Internetu, wynajęcia telefonu, skorzystania z faksu i ksero. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Na lotnisku znajduje się także hotel.

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +81(0)72 455 2500

Główny punkt informacji lotniskowej znajduje się na drugim piętrze terminala. Punkty informacji lotniskowej znajdziemy także na piętrach 1, 2 i 4. Punkt informacji turystycznej znajduje się na 1 piętrze.

Lotnisko umożliwia wypożyczanie samochodów. Biura wypożyczalni otwarte są od 8.00 do 21.00. Dostępne są firmy:

  • Nippon, tel. +81(0)72-456-8787
  • Nissan, tel. +81(0)72-456-8623
  • Toyota, tel. +81(0)72-456-8790
  • Orix Japan, tel. +81(0)72-456-8780
  • Mazda, tel. +81(0)72-456-8544
  • JAPAREN, tel. +81(0)72-456-8780

Przy terminalu znajdują się bezpośrednio z nim połączone wielokondygnacyjne garaże (P1 i P2), zaś przy kompleksie hotelowym Aeroplaza znajdują się kolejne dwa garaże (P3 i P4).

Komunikacja
System komunikacyjny na lotnisku jest dobrze rozwinięty. Do dyspozycji pasażerów są licencjonowane taksówki, pociągi i autobusy. Ze stałym lądem lotnisko połączone jest mostem. Po jego przekroczeniu można dojechać do większości miast w okolicy.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem, na poziomie 1. Podróż do Osaki zajmuje około 60 minut. Więcej informacji na stronie: taxi.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Dostępnych jest kilka linii autobusowych, firmy Kansai Airport Limusine (www.kate.co.jp) Autobusy kursują do centrum Osaki, do Kobe i na krajowe lotnisko Itami). Dokładne informacje dostępne są na stronie internetowej lotniska oraz na stronie przewoźnika.

TRANSPORT KOLEJOWY
Stacja kolejowa znajduje się naprzeciwko hali przylotów. Lotnisko jest obsługiwane przez dwie firmy: West Japan Railway (JR West) i Nankai Electric Railway.

JR West obsługuje szybki ekspress Haruka, który kursuje do Tennoji, Shin-Osaka i Kyoto. JR West oferuje także inny pociąg "Kansai Airport Rapid" do stacji Ōsaka i Kyobashi jak i do innych stacji po drodze.
Nankai obsługuje połączenie “rapi:t” pociąg ekspresowy do stacji Namba na południu centrum Osaki.(Dostępne jest także wolniejsze połączenie do stacji Namba - „Airport Express”)

TRANSPORT WODNY
Niewielki prom kursuje między lotniskiem Kansai a lotniskiem Kobe. Do portu można się dostać bezpłatnym busem. Więcej informacji na stronie internetowej lotniska oraz na stronie przewoźnika: www.kobe-access.co.jp/en/

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.kansai-airport.or.jp/en/

Adres
Osaka Kansai International Airport
1-banchi
Senshu-kuko Kita
Izumisano-shi
Osaka 549 8501
Japan

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Canada, Air Tahiti Nui, Alitalia, All Nippon Airways, Asiana, Cathay Pacific, China Southern Airlines, EVA Air, Finnair, KLM, Korean Air, Lufthansa, Malaysia Airlines, Turkish Airlines, United Airlines, Air China, Air France, Air India, Air New Zealand, China Airlines, China Eastern Airlines, EgyptAir, Emirates, Hainan Airlines, Japan Airlines, Philippine Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, Vietnam Airlines, Vladivostok Air, Xiamen Airlines, StarFlyer.

Lotnisko w Osace - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Dojazd
Oceń, na ile lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem/regionem i czy łatwo tam dotrzeć.
Łatwość poruszania się po lotnisku
Wskaż, na ile lotnisko jest dobrze oznakowane i łatwo się po nim przemieszczać.
Strefa wolnocłowa
Jeżeli lotnisko ma strefę "duty free" oceń jej atrakcyjność.
Restauracje
Oceń stopień dostępności i różnorodności lokali gastronomicznych na lotnisku.
Odprawa
W jakim stopniu odprawa jest nieuciążliwa dla pasażerów i czy służby lotniskowe za nią odpowiedzialne są przyjaźnie nastawione do pasażerów.
Poczekalnia
Oceń, na ile poczekalnie lotniskowe pozwalają komfortowo odpocząć podczas oczekiwania na samolot.
Czystość
Oceń w jakim stopniu służby lotniska dbają o czystość.
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa