Treść główna

Uganda. Jak się masz, muzungu?

T
 
5.0 (1)
0
Uganda. Jak się masz, muzungu?

Wydawnictwo

Autor
Michał Kruszona
Wydawnictwo
Zysk i S-ka
"Michał Kruszona dzielił ze mną trudy i radości podróży po Ugandzie. Obserwowałem go czasami wieczorami, kiedy pochylony nad notesem wielkości szkolnego zeszytu, często popijając przy tym ugandyjską Waragi i zaciągając się dymem lokalnych papierosów Sportsmen, robił swoje – jak mówił – notatki do książki. Skupiony, w cieniu równikowego słońca, pośród odgłosów przyrody, przypominał mi dziewiętnastowiecznego pisarza. Zajrzałem przez ramię do jego notatnika, nosił go zawsze ze sobą. Wśród dziwnych znaków, liter i wyrazów dojrzałem narysowanego węża pełzającego pod łóżkiem w naszej drewnianej budzie nad Jeziorem Wiktorii. Nad jeziorem Bunyonyi zaklął siarczyście i głośno, kiedy hałasująca gdzieś w oddali kosiarka do trawy (!) widocznie zakłócała jego skupienie, nie pozwalając mu dalej pracować. Potrafił jednak notować w zatłoczonym matatu, w starej, rozpadającej się taksówce i wieczorem na byle jakim łóżku. Efektem tej pracy jest opis przygód, wrażeń i emocji, jakie towarzyszyły nam w podróżach do Ugandy, gdzie obaj zostawiliśmy trochę serca. Było to nieuniknione, bo Afryka naprawdę kradnie serca.
Michał Kruszona, w swoim pisaniu, wychodzi daleko poza parki narodowe, afrykańską biedę i inne stereotypy, opisując Ugandę bez biura podróży." - Robert Swornowski

Uganda. Jak się masz, muzungu? - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Temat 
 
5.0  (1)
Kompozycja 
 
5.0  (1)
Język i styl 
 
5.0  (1)
Wydanie (okładka, druk, estetyka) 
 
5.0  (1)
Jesteś naszym Użytkownikiem?
Twoja ocena
Temat
Kompozycja
Język i styl
Wydanie (okładka, druk, estetyka)
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Kolejna książka podróżnicza, którą udało mi się przeczytać to relacja z 2 podróży Michała Kruszona do dzikiej, czarnej Ugandy.
Początek trochę niemrawy, lecz z kartki na kartkę, już jest coraz lepiej.
Ciekawa wyprawa Michała do dzikiej, czarnej perły Afryki czyli Ugandy, to opis niezapomnianych, uchwyconych chwil, pełnych kontrastu i wielu ciekawych doznań na czarnym kontynencie afrykańskim.
Ta książka to opis przygód, wrażeń i emocji, jakie towarzyszyły autorowi oraz jego kompanowi Robertowi w podróżach do Ugandy, gdzie odkrywali dziką, pełną kontrastu Ugandę. Autor w swojej książce wychodzi daleko poza parki narodowe, afrykańską biedę i inne stereotypy, opisując Ugandę w innych sposób niż wycieczka z biurem podróży.
Po przeczytaniu tej książki ma się inne spojrzenie na świat, ludzi, biedę i wiele innych czynników o których Nam Europejczykom się nie śni w czarnych kolorach.
Jednym słowem nie narzekajmy, że czegoś Nam brakuje, że coś jest nie tak po Naszej myśli, zobaczmy jak prosty lud afrykański żyje w swojej codzienności, z jakimi boryka się problemami, może wtedy dostrzeżemy piękno świata i jego prostotę.
Ocena łączna 
 
5.0
Temat 
 
5.0
Kompozycja 
 
5.0
Język i styl 
 
5.0
Wydanie (okładka, druk, estetyka) 
 
5.0

Nawigacja dodatkowa