Treść główna

Opinie o liniach lotniczych

El Al

El Al to izraelski narodowy przewoźnik, który powstał w 1948 roku jako Israel National Aviation Company by później zostać przemianowanym na EL AL Israel Airlines. Jego hebrajska nazwa 'El Al' w wolnym tłumaczeniu oznacza "do nieba".

Przewoźnik nie jest zrzeszony w żadnym aliansie. 

Macierzystą bazą El Al jest port lotniczy Ben Gurion International Airport w Lod, niedaleko Tel Avivu, a lotnisko nazwano na cześć pierwszego premiera Izraela - Dawida Bena Guriona. 

Linia El Al. Oferuje regularne pasażerskie i towarowe połączenia lotnicze z lotniska w Tel Awiz. Izraelskie linie lotnicze psiadają specyficzny system zapewniania bezpieczeństwa przelotu, niespotykany w innych liniach lotniczych. Charakteryzuje się szczegółową kontrolą bagażu, wypełnianiem drobiazgowych kwestionariuszy, indywidualnie przeprowadzaną rozmową z każdym pasażerem na temat pochodzenia, celu podróży, pracy zawodowej, bagażu. Pasażerowie mający odbyć podróż liniami El Al, proszeni są o stawiennictwo na stanowisku odpraw na trzy godziny przed odlotem. Wśród pasażerów zawsze leci cywilny agent i uzbrojeni funkcjonariusze ochrony. Bagaże są otwierane i przeszukiwane. Przechodzą również przez komorę dekompresyjną, symulującą warunki lotu.

Nawigacja dodatkowa