Treść strony

plaze

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Plaża de las Teresitas znajduje się w odległości około 7 kilometrów od centrum dużego miasta Santa Cruz de Tenerife, w miejscowości San Andres, na północnym wschodzie wyspy Teneryfa. Jej szerokość to 80 metrów, natomiast długość – aż 1,5 kilometra. Otaczają ją klify oraz wysokie drzewa. Zbudowano falochron, który sprawia, że fale są zdecydowanie mniejsze i można tutaj kąpać się również z dziećmi. Plaża de las Teresitas jest piaszczysta. Plaża de las Teresitas oddaje do dyspozycji gościom duży, bezpłatny parking, toalety oraz prysznice. Znajdują się przy niej liczne bary. Na miejscu jest miejsce do gry w siatkówkę. Dojechać tutaj można autobusami 945 oraz 910 z Santa Cruz de Tenerife.
Plaża de Muro położona jest na wschodnim wybrzeżu Majorki. Jest szeroka, piaszczysta, z wygodnym zejściem do wody i o długości około 6 kilometrów. Morze Śródziemne jest tutaj bardzo turkusowe. Przebiegająca wzdłuż niej promenada jest pełna sklepików i barów. Przy każdym wejściu na nią znajdują się prysznice, toalety, sklepy, restauracje. Plaża de Muro jest strzeżona przez ratowników. Woda tutaj jest ciepła i płytka, dobra dla dzieci. Znaleźć przy niej można również bardzo wiele punktów oferujących atrakcje wodne różnego typu. Bezpośrednio z plaży de Muro można także wyruszyć na krótki rejs, pozwalający na podziwianie wybrzeża. Plaża de Muro została odznaczona symbolem Błękitnej Flagi.
Plaża Agios Pavlos to plaża na południu Krety otoczona przez wysokie skały. Zejście do wody prowadzi przez śliskie skały, dlatego nie jest to odpowiednie miejsce do wypoczynku z dziećmi. Plaża Agios Pavlos oferuje krystalicznie czystą wodę, przez którą podglądać można życie w morskiej toni. Plaża Agios Pavlos położona jest w ciasnej zatoczce. Agios Pavlos znajduje się około 60 kilometrów na południe od Rethymno. Na plaży Agios Pavlos można wypożyczyć leżaki i pozostały sprzęt plażowy. W pobliżu są także bary. Miejsce to jest dość spokojne, nie ma tu wielu turystów. Do plaży dojść trzeba przez stromą wydmę. Znaleźć tutaj można również parking do pozostawienia samochodu.
Plaża Cala Bassa położona jest na północno-zachodniej części Ibizy. Niedaleko jest stąd do miejscowości San Antonio. Można tutaj dojechać autobusem, przystanek znajduje się przy samej plaży. To miejsce jest dobre dla rodzin z dziećmi, ponieważ jest tutaj płytka, odcięta zatoka. Plaża Cala Bassa oferuje piasek oraz spokojną wodę. Z pobliskich skałek roztaczają się bardzo atrakcyjne widoki, bardziej odważni turyści skaczą nawet z najwyższych. To świetne miejsce do nurkowania. Plaża Cala Bassa jest bardzo czysta, chociaż jest na niej zazwyczaj wielu turystów. W wodzie widoczne są ryby. Co ważne, na miejscu jest zaplecze gastronomiczne, ale ceny są wysokie.
Plaża de Amadores to spokojne miejsce, które zlokalizowane jest na południowo-zachodnim skrawku Gran Canarii. Miejsce jest odsłonięte od silnych wiatrów. Niewielkie fale to zasługa ukształtowania terenu, który osłaniają dwie groble. Plaża de Amadores połączona jest z turystycznym kurortem Puerto Rico długą na jeden kilometr promenadą. Plaża de Amadores jest piaszczysta, ma kolor delikatnie złoty. Na miejscu czeka krystaliczna woda. Panuje tutaj cisza, ze względu na zakaz puszczania muzyki i naruszania spokoju. W pobliżu jest wiele hoteli i punktów przygotowanych dla turystów. Od kilku lat jest ona wyróżniania Błękitną Flagą. Na miejscu jest płatny parking. Znajdują się tutaj liczne ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak specjalne fotele, kładki, boje.
Plaża Dona Ana jest usytuowana koło miasta Lagos, w Algarve w Portugalii. Plaża nie jest piaszczysta. Turyści mają możliwość podziwiania na miejscu niesamowitych widoków, głównie za sprawą otaczających ją skał. Niedawno dokonano jej poszerzenia, dlatego zmieści się na niej jeszcze więcej turystów. Na plażę schodzi się po drewnianych schodach. Zejście do wody jest bardziej przyjemne, łagodne. Plaża Dona Ana jest dobrze zorganizowana. Na miejscu jest wiele punktów gastronomicznych o przystępnych cenach. Przy plaży jest także parking, który jednak w sezonie może być pełen. W pobliżu skał szukać można cienia. Są toalety, nie ma jednak pryszniców. Ze względu na duże przypływy i odpływy, plaża Dona Ana znacznie zmienia swój charakter. W czasie odpływu można podejść aż pod same oceaniczne skały.
Plaża Ramla Bay leży na Malcie, u wybrzeży wyspy Gozo, niedaleko miasteczka Xagħra. Jej cechą charakterystyczną jest pomarańczowy odcień piasku oraz krystalicznie czysta woda, która ma kolor zielono-błękitny. Można się tutaj dostać komunikacją miejską, autobusem 322 i 302 z Gozo. Na miejscu są również dostępne knajpki z jedzeniem. W sezonie plaża Ramla Bay jest sprzątana z alg. Plaża Ramla Bay jest szeroka, wejście do wody jest przyjemne. Na miejscu są bezpłatne toalety. Dno najbliżej plaży jest dość kamieniste. Wypożyczyć można również leżaki i parasole. Plaża Ramla Bay ma drewniany deptak, dzięki któremu dostać się tutaj mogą również osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych. Na plaży są ratownicy.
Plaża Ada Ciganlija to półwysep i sztuczny zalew utworzony w Belgradzie. Data powstania tego miejsca to 1967 rok. Plaża Ada Ciganlija stworzona została przy rzece Sawa. To bardzo popularne miejsce rekreacyjne, ze względu chociażby na obiekty sportowe. Na miejscu skorzystać można z kajaków, nart wodnych i innych. Plaża Ada Ciganlija oferuje także pełne zaplecze gastronomiczne, a życie toczy się tutaj także po zmroku. Od centrum miasta jest tam około 15 minut jazdy samochodem. W weekendy może być problem ze znalezieniem miejsca parkingowego w pobliżu. Plaża Ada Ciganlija jest przede wszystkim betonowa. Niektóre części pokryte są drobnymi kamykami. Wypoczywają tutaj nie tylko turyści, ale także mieszkańcy Belgradu.
Plaża Port de Pollença położona jest w niedużym miasteczku zlokalizowanym około 59 kilometrów od Palma de Mallorca na Majorce. Plaża jest piaszczysta. Wzdłuż niej prowadzi sosnowy deptak, zachęcający do spacerów. Plaża Port de Pollença nie jest zbyt duża. Na miejscu są również restauracje, a w samym miasteczku – miejsca noclegowe. Dla dzieci przygotowano drewniany plac zabaw. Miejsce to jest dość spokojne, nie jest turystycznym molochem, a posiada śródziemnomorski klimat. Plaża Port de Pollença jest dość czysta, tak samo, jak oblewająca ją woda. Gdzieniegdzie natknąć się można na kamienie, a więc lepiej jest zabrać ze sobą specjalne buty. Dzieci mogą się tutaj swobodnie kąpać.
Plaża Matala leży na południu Krety. Jej charakterystycznym elementem jest skała z wydrążonymi jaskiniami tuż przy plaży. W latach 60. i 70. nocowali w niej hipisi. Plaża Matala położona jest w odległości 70 kilometrów na południowy zachód od Heraklionu. Ma ona szerokość 45 metrów i długość 300 metrów. Nie składa się na nią delikatny piasek, ale drobny żwir. Przy plaży rosną drzewa tamaryszkowe. Plaża Matala to także turkusowa woda. W niektórych miejscach dno jest dość skaliste, dlatego trzeba bardzo uważać. Obszar plaży jest objęty ochroną w ramach Natura 2000. To najlepiej świadczy o wyjątkowych walorach przyrodniczych tego miejsca. Na miejscu jest typowa infrastruktura turystyczna. Bezpieczeństwa pilnują ratownicy.

Plaża Cala Mariolu znajduje się w miejscowości Baunei na północny wschód od stolicy Sardynii Cagliari. Plaża Cala Mariolu jest dobrze ukryta wśród przybrzeżnych skał. Od doskonałego koloru jej turkusowej wody może się zakręcić w głowie. Woda jest bardzo czysta, a krajobraz dopełnia również delikatny piasek pod stopami. Plaża Cala Mariolu nadaje się świetnie do nurkowania z maską, dlatego warto jest zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt. W pobliżu są także podwodne jaskinie, czekające na śmiałków. Ciekawym sposobem na dostanie się na nią są wyprawy łódkami lub pontonami organizowane z pobliskich portów. Obecność dookoła wysokich skał sprawia, że to tak naprawdę jedyny sposób na odwiedzenie tej plaży.

Plaża Finikoudes leży niemal w samym centrum cypryjskiego miasta Larnaka. Obecność wielu turystów jednak nie przeszkadza, na miejscu nadal jest czysto. Otaczają ją wysokie palmy, tworzące interesujące tło dla odpoczywających. Plaża Finikoudes ma długość około 500 metrów. Jej szerokość waha się od 30 do nawet 100 metrów. Piasek nie jest idealnie złoty, ma barwę jasnej szarości i jest to raczej drobny żwirek. Daje to dobrze prezentujący się kontrast z intensywnie niebieską wodą. Plaża Finikoudes jest bardzo dobrze zagospodarowana. Spotkać tutaj można zarówno wypożyczalnie sprzętu wodnego, jak i wszelkich akcesoriów do plażowania. Blisko są hotele, restauracje, bary. Dla niepełnosprawnych przygotowano udogodnienia. Nad bezpieczeństwem turystów czuwa ratownik.
Plaża Elli to olbrzymia plaża miejska na Rodos, w stolicy wyspy o tej samej nazwie. Ciągnie się ona od portu Mandraki aż do samego wyjazdu z miasta. W sezonie jest tu na tyle tłoczno, że ciężko jest znaleźć wolne miejsce do wypoczynku. Plaża Elli to bogata infrastruktura przygotowana z myślą o turystach. Jest tutaj gwarno także ze względu na obecność licznych sprzedawców, którzy krążą pomiędzy turystami. Plaża Elli to także miejsce, w którym dużo się dzieje. Wiele jest atrakcji, dlatego nawet całodzienny wypoczynek nie musi oznaczać nudy. Atrakcją jest również spokojne morze z niedużymi falami. Do korzystania z uroków plaży przydadzą się buty do wody.
Plaża Cala Salada znajduje się na Ibizie. Położona jest cztery kilometry od centrum Sant Antoni de Portmany. W pobliżu cumują malownicze stateczki tutejszych rybaków. Plaża Cala Salada jest bardzo spokojna. Nie jest duża, ma jedynie około 80 metrów długości oraz 25 metrów szerokości. Piasek jest bardzo drobny, ma kolor jasnozłocisty. Wejście do wody jest łagodne, a podłoże składa się głównie z piasku, spomiędzy którego wystają jednak drobne skały. Plaża Cala Salada ma zaplecze turystyczne takie jak wypożyczalnię leżaków i parasoli, a także bar. Na miejscu dostępny jest parking. Dość szybko robi się tutaj głęboko, uważać trzeba w trakcie wypoczynku z dziećmi. Z parkingu dochodzi się na dół ścieżką przez las.
Plaża Porto Katsiki to najbardziej znana plaża na wyspie Lefkada. Znajduje się ona na południowo-zachodnim skrawku tej greckiej wyspy. Plaża Porto Katsiki jest bardzo urokliwa głównie ze względu na wapienne klify, które ją otaczają. Pokryte są one piętrzącą się roślinnością, a oblewają ją turkusowe wody Morza Jońskiego. Dopłynąć można tutaj statkiem. W pobliżu można zaparkować na płatnym parkingu. Przy nim można także zaopatrzyć się w budkach z przekąskami. Plaża Porto Katsiki ma zejście wiodące przez strome schody. Z tego powodu jest ona niedostępna dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Plaża Porto Katsiki składa się z wyszlifowanych otoczaków. Szczególnie przyjemne jest obserwowanie plaży z góry. Do godziny 12 plaża jest zacieniona. Dość szybko robi się tutaj głęboko.
Plaża Faliraki znajduje się na północy wyspy Rodos. Jest to ładna, piaszczysto-żwirowa plaża z dużą ilością miejsca dla turystów. W sezonie bywa tutaj nieco tłoczno i przez to brzydko. Główna jej część ciągnie się przez pięć kilometrów. Plaża Faliraki oferuje wypożyczalnie leżaków. Na miejscu jest również wiele atrakcji. Niedaleko jest stąd do centrum miejscowości. Są także przebieralnie i prysznice, a także zaplecze gastronomiczne. Blisko jest port, z którego kursują łódki do Rodos i Lindos. Plażą można dojść do Faliraki. Plaża Faliraki dostępna jest dla osób niepełnosprawnych. Na miejscu jest możliwość uprawiania sportów wodnych, skakania na bungee oraz wypoczynek w parku wodnym. Otrzymała ona wyróżnienie Błękitnej Flagi.
Plaża Koukounaries położona jest na zachodzie wyspy Skiathos. Jej charakterystyczną cechą jest turkusowy kolor wody, złoty piasek oraz otaczające ją gaje piniowe, które osłaniają to miejsce od wiatrów. Plaża jest długa i piaszczysta. Piasek na plaży Koukounaries mieni się za sprawą obecności w swoim składzie minerałów. W lesie piniowym znaleźć można cień. Plaża Koukounaries nie posiada miejsc typowych do zabawy z dziećmi. Jest tutaj dość głęboko. Jednocześnie woda jest na tyle przejrzysta, że jeszcze przez długi czas z dna przebija złoty kolor piasku. Warto tutaj zabrać maskę i rurkę do nurkowania, aby móc podziwiać podwodne życie. Na plaży bywa tłoczno za sprawą autokarów i statków wycieczkowych. Na miejscu jest duży parking.
Plaża Antisamos zlokalizowana jest po wschodniej stronie wyspy Kefalonia, niedaleko od miasteczka Sami, skąd prowadzi tutaj jedyna droga. Dojechać tutaj można również autobusem. Na miejscu wypożyczyć można leżaki, jest także zaplecze gastronomiczne. Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać ze skuterów. Jest tutaj dużo atrakcji, dlatego nawet w trakcie całodziennego pobytu trudno jest się nudzić. Plaża Antisamos oferuje darmowe parkingi. Plaża jest delikatnie kamienista.Plaża Antisamos to raj dla miłośników podziwiania podwodnego życia. Żyje tu mnóstwo rybek i innych żyjątek, które dzięki przezroczystej wodzie można swobodnie obserwować. Wrażenie bezmiaru podkreśla gwałtownie opadające dno. Przez to przy brzegu szybko robi się głęboko. Dno wyłożone jest małymi, zaokrąglonymi kamykami.
Plaża de Cofete jest dziką plażą na Fuerteventurze o długości 12 kilometrów. Znajduje się ona na północy półwyspu Jandia na południu wyspy. Plaża de Cofete to ciągnący się kilometrami biały piasek. Otaczają ją krajobrazy księżycowe. Plaża de Cofete umożliwia dojazd drogą żwirowo-kamienistą o długości około 8,5 kilometra. Dojazd jest dość trudny, ale po drodze można korzystać z punktów widokowych. W niewielkiej wiosce znaleźć można zaplecze gastronomiczne oraz zaparkować samochód. Stamtąd należy już udać się na spacer w jednym z kierunków plaży. Na plaży de Cofete bezpośrednio nie ma już żadnych budynków, hoteli, restauracji. Nie ma tutaj również tłumów turystów, dlatego wypocząć można w całkowitym spokoju.
Plaża Zlatni Rat położona jest na wyspie Brač w miejscowości Bol. Plaża Zlatni Rat, czyli złoty róg, ma kształt cypla o żwirowej nawierzchni, o długości 158 metrów, który notorycznie się zmienia w zależności od siły wiatru i uderzeń fal. Na wyspę dostać się można na przykład z Makarskiej statkiem. Od portu dojść tutaj można w ciągu około pół godziny albo skorzystać z taksówki wodnej. Plaża Zlatni Rat to doskonały wybór dla miłośników uprawiania windsurfingu, ze względu na silny wiatr. Dodatkowo to również dobry wybór do zażywania kąpieli słonecznych. Woda morska jest tu bardzo przejrzysta, w lazurowym odcieniu. Ze względu na silne wiatry jest tu dość zimno. Na miejscu są płatne toalety, bary etc.
Plaża Mondello położona jest w miejscowości o tej samej nazwie, leżącej 10 kilometrów od centrum Palermo. Obie miejscowości są ze sobą połączone, dlatego dostać się tutaj można z Palermo komunikacją miejską. Jest ona długa, piaszczysta, ma długość około dwóch kilometrów. Zejście do wody jest łagodne, korzystać z niej mogą więc także dzieci. Plaża Mondello jest zamknięta dwiema skałami. Plaża Mondello oferuje bardzo liczne kafejki, restauracje, kluby. Z tego powodu w sezonie jest bardzo tłoczna. Niektóre jej strefy są płatne i tam jest zdecydowanie luźniej, korzystać można również z darmowych toalet i innych udogodnień. Plaża Mondello jest strzeżona przez ratowników. Niektórym ludziom może nie odpowiadać wszechobecny hałas ze strony chociażby nadmorskich sprzedawców.
Plaża Son Bou położona jest południowym wybrzeżu Minorki, około 20 kilometrów od jej stolicy. To jedna z najdłuższych na wyspie piaszczystych plaż. Ciągnie się na długości trzech kilometrów. Dno jest również piaszczyste, przyjazne dla stóp. Jest tutaj dość wąsko. Plaża Son Bou położona jest w licznych zatoczkach. Są tutaj dość duże fale, dlatego pomimo płycizny należy uważać, wypoczywając z dziećmi. Plaża Son Bou oferuje centrum nurkowe, położone w jednym z hoteli. To kompleks turystyczny, w skład którego wchodzi między innymi centrum handlowe oraz zaplecze gastronomiczne. Odcinek plaży od strony Santo Tomas jest pozbawiony leżaków i parasoli na wynajem. Tutaj również jest zdecydowanie mniej turystów.
Plaża Lindos jest położona pomiędzy stromymi górami i na tym przede wszystkim polega jej urok. Miasteczko Lindos jest jednym z najbardziej popularnych na Rodos. Zatoka ma krystalicznie czystą wodę. Plaża Lindos ma górujący nad sobą Akropol ze świątynią Ateny z IV wieku. Plaża Lindos jest zlokalizowana bardzo blisko centrum miasta. Plaża Lindos oferuje wynajem leżaków i parasoli. Woda jest tutaj krystalicznie czysta i dość chłodna, co daje wytchnienie od greckich upałów. Wejście do wody jest łagodne. Zatoka jest dobrze odsłonięta od wiatrów, dlatego nie ma tutaj niemal fal. To popularny wybór miejsca plażowania na Rodos wśród rodziców z dziećmi. Na miejscu są bezpłatne parkingi. Na wejściu do wody jest dużo kamyków i z tego powodu niezbędne są buty do wody.
Plaża El Cotillo znajduje się Fuerteventurze, w jej północno-zachodniej części, w nadmorskim kurorcie El Cortillo. Plaża El Cotillo ma formę wielu małych zatoczek, każda z nich ma biały piasek i turkusową wodę. Położona jest ona w pobliżu miasteczka. Dlatego bez problemu można wykorzystać jego infrastrukturę. Długość plaży to około 220 metrów. Naturalne rafy koralowe powodują, że plaża El Cotillo zawsze cieszy małymi falami. Duże odpływy sprawiają, że wówczas płytkie łachy są świetnym miejscem do zabawy najmłodszych. Na plaży są ratownicy. W bliskiej odległości jest restauracja z ogródkiem. Miejsce to jest do dyspozycji przez osoby niepełnosprawne. Jest tu również parking oraz prysznice, a także serwis plażowy.
Plaża da Marinha znajduje się na wybrzeżu Algarve, czyli regionu Portugalii leżącego na południu kraju. Tutejszy krajobraz jest skalisty, dlatego plażę otaczają wysokie klify. Wapienne skały prezentują imponujące formy, z jaskiniami i grotami. Plaża da Marinha uznawana jest przez to za jedną z najpiękniejszych w Portugalii. Plaża dzieli się na kilka mniejszych, na które dostać się można, przechodząc koło skał. Plaża da Marinha słynie ze wspaniałego, czystego oceany. Skały sięgają tutaj wysokości 30 metrów. Zejście prowadzi stromymi schodami, dlatego trudno jest tu się dostać osobom starszym lub rodzicom z małymi dziećmi. Na miejscu jest mały bar. Parking znajduje się wzdłuż plaży, przy drodze. W sezonie jest dość tłoczno.
Plaża Sidari jest bardzo zróżnicowana, ponieważ składa się z kilku małych zatoczek. Znajduje się na północy Korfu. Ciągnie się ona już z centrum miejscowości. Jest piaszczysta, niezbyt szeroka. Plaża Sidari oferuje za to wybór barów i restauracji, a więc tętni życiem. Plaża Sidari jest także bardzo zróżnicowana. Plaża Sidari oferuje wypożyczalnie leżaków i parasoli. Plaża jest czysta, a dno piaszczyste. W centrum brakuje toalet i korzystać trzeba z tych należących do lokali gastronomicznych. Można tutaj skorzystać także z wypożyczalni rowerów wodnych. W wodzie jest bardzo płytko, a brzeg opada łagodnie. Plaża Sidari jest typowo dostosowana do wypoczynku rodzin z dziećmi. Morze jest tutaj ciepłe i przyjemne.
Plaża Altinkum znajduje się na egejskim wybrzeżu Turcji. Leży w pobliżu Didim. Miasteczko staje się coraz popularniejszym kurortem wypoczynkowym. Plaża Altinkum oferuje wyśmienite warunki do uprawiania windsurfingu, a także do nurkowania. Plaża ma długość około kilometra. Na miejscu można wypożyczyć leżaki oraz parasole. Plaża Altinkum jest piaszczysta, ma łagodne zejście do wody. Morze jest bardzo czyste, nawet na sporej głębokości widać dno. Należy się jednak nastawić na to, że jest to najbardziej popularna plaża w okolicy, z tego powodu jest tam ciasno. Wzdłuż biegnie wygodna promenada z szerokim wyborem wszystkich atrakcji, takich jak bary i restauracje. Można z nich korzystać również po zmroku, ale jest raczej spokojnie.
Plaża Agia Marina leży w miasteczku o tej samej nazwie położonym około 9 kilometrów od Chanii, na północnym wybrzeżu Krety. Plaża Agia Marina jest długa, króluje na niej miękki piasek. Jest tutaj czysto. Znajdują się tutaj podstawowe sprzęty do wypożyczenia, ale raczej nie można spodziewać się zbyt dużego wyboru i zbyt rozbudowanych atrakcji. Dojście do wody jest bardzo łatwe, dzięki czemu plaża Agia Marina to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Wzdłuż plaży przebiega linia hoteli, dlatego na miejscu jest raczej tłoczno, zwłaszcza w sezonie. W zamian za to plaża Agia Marina jest dość długa i szeroka. Przy biegnącej wzdłuż niej drodze znajdują się liczne sklepy i punkty gastronomiczne. Bez problemu można się dostać tutaj z Chanii często jeżdżącymi autobusami.
Plaża Poetto to plaża w Cagliari, znajdująca się 6 kilometrów od centrum tego sardyńskiego miasta. Dojazd tutaj zapewniają linie PF i PQ jadące spod dworca. Biały piasek pozwala na obserwację widoków na góry i jednocześnie dobroczynnie wpływa na stan zdrowia. Plaża Poetto to wielość barów i pubów, dlatego życie tutaj tętni przez całą dobę. Plaża ma długość aż kilkunastu kilometrów. Leży w zatoce, dlatego jest to również dobre miejsce do spacerowania. Plaża Poetto oferuje wiele bezpłatnych miejsc parkingowych. Dodatkowo wzdłuż plaży jest ścieżka idealna do joggingu. Na miejscu można także wypożyczyć leżaki i parasole, co jest dość drogie. Zejście do wody jest łagodne, a wybrzeże długo nie jest głębokie.
Plaża Laganas to największa i jednocześnie najdłuższa piaszczysta plaża na Zakynthos, na południu tej wyspy. Ma ona długość ponad kilometra. Na tej przestrzeni znacznie zmienia ona swoje oblicze. W centrum miasta plaża Laganas jest bardzo tłumna i gwarna. Dużo jest przy niej barów, klubów nocnych oraz restauracji, z których dochodzi muzyka. To zdecydowanie miejsce dla lubiących tego typu rozrywki. Jest też dość wąska i obstawiona leżakami. W kierunku Kalmaki plaża Laganas robi się szersza, piasek jest coraz bardziej delikatny i biały. Bardzo długo są tutaj płycizny. Przy plaży obserwować można żółwie Careta Careta. Na miejscu są wypożyczalnie łodzi i innego sprzętu wodnego, na którym można szaleć.
Plaża Icmeler znajduje się w odległości około 8 kilometrów od Marmaris. Icmeler to typowo turystyczna miejscowość. Plaża Icmeler oferuje wszystko to, co turystom jest niezbędne do szczęścia: wiele barów, restauracji i sklepów. Skorzystać można również z licznych możliwości uprawiania sportów wodnych. Woda jest na tyle przejrzysta, że obserwować w niej można podwodną faunę. Plaża Icmeler jest dosyć szeroka, można na niej skorzystać z leżaków i parasoli. Jest bardzo czysta. W jej najbliższym otoczeniu rosną palmy, co dodaje jej egzotycznego charakteru. Na plażę prowadzi urokliwa, palmowa promenada. W ten sposób można tutaj dojść aż z Marmaris. Plaża Icmeler posiada czarny, dość gruboziarnisty piasek.
Plaża de Alcudia położona jest na hiszpańskiej Majorce, w jej północno-wschodniej części. Plaża de Alcudia jest szeroka, piaszczysta, przy wejściu do wody nie ma żadnych kamieni. Przez długi czas woda jest płytka. Ma ona długość około 10 kilometrów. Z tego powodu jest najdłuższą plażą Balearów. Plaża de Alcudia ma wzdłuż siebie wytyczoną wygodną promenadę, obfitującą w bary i inne lokale, w których można coś zjeść. Kąpielisko zostało wyróżnione znakiem Błękitnej Flagi. Na plaży przygotowane są drewniane pomosty, które ułatwiają poruszanie się także osobom niepełnosprawnym. W sezonie plaża jest strzeżona przez ratowników. Poza tym są tutaj prysznice, toalety, przebieralnie oraz parking. Plaża de Alcudia oferuje szeroki wybór sportów wodnych.
Plaża de Mogan leży na Gran Canarii, w miejscowości Mogan. Dostać się tutaj można transportem publicznym, jadąc z dworca autobusowego z Las Palmas do Gran Canaria autobusem 91. Plaża de Mogan dysponuje brunatnym piaskiem. Jest nieduża i bardzo przytulna, najlepiej jest wybrać się tutaj poza sezonem. Plaża de Mogan ma długość jedynie około 200 metrów. Miejsca nie ma więc zbyt wiele, ale za to można cieszyć się bardzo spokojną wodą. Plaża de Mogan znajduje się tuż obok przystani jachtowej. Można z niej podziwiać jednostki pływające. Tuż obok jest pełne zaplecze gastronomiczne. Na plaży są zbudowane kładki, pozwalające na dostęp osobom niepełnosprawnym. Skorzystać można także z wolnodostępnych pryszniców. Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.
Kanał miłości na Korfu znajduje się w miejscowości Sidari, w północnej części tej greckiej wyspy. Dojazd tam prowadzi przez trudne do pokonania greckie drogi. Kanał miłości na Korfu składa się z imponujących formacji skalnych, które są poprzetykane stromymi klifami, błękitną wodą oraz piaszczystymi plażami. Sama plaża jest dość wąska i raczej trudnodostępna. W wodzie bardzo szybko robi się głęboko, dlatego trzeba uważać szczególnie na dzieci. Kanał miłości na Korfu oferuje pełne zaplecze gastronomiczne i plażowe. Na lokalnych parkingach trudno może być o miejsce parkingowe. Bardziej odważne osoby decydują się na skok prosto do turkusowej toni. W razie tłoku na plaży można znaleźć miejsce siedzące na otaczających kanał skałach.
Plaża Myrtos znajduje się na greckiej wyspie Kefalonia, w jej północnej części, niedaleko Pylaros, między górami Agia Dynasti i Kalon Oros. Chronią one ją przed silnym wiatrem oraz zmianami temperatury. Jest to plaża kamienista, dlatego niezbędne są buty do chodzenia w wodzie. Plaża Myrtos umożliwia swobodne zostawienie samochodu. Dojazd tutaj prowadzi przez krętą, górską drogą z Divarata (około 2 kilometry). Latem z Agia Efima kursują tutaj autobusy. Plaża jest długa (około 1,2 kilometra) i szeroka na 100 metrów, nie ma tutaj bardzo wielu turystów. Plaża Myrtos jest otoczona przez klify, na których znajdują się punkty widokowe. Na miejscu jest wypożyczalnia leżaków, jest także mały bar plażowy. Znajduje się także jaskinia, do której można wpłynąć.
Plaża do Camilo jest dość trudno dostępna, ze względu na 200 drewnianych schodków, które trzeba pokonać w drodze na nią. Położona jest na południu Portugalii, w miejscowości Lagos. Plaża do Camilo jest dość kameralna, otoczona zacisznymi klifami. Na górze podziwiać można Ocean Atlantycki. Plaża do Camilo ma miękki piasek. Pomiędzy skałami przejść można na kolejne plaże. Woda jest delikatnie zabarwiona na zielono. W niektórych miejscach dno jest bardzo kamieniste, przez co należy uważać na stopy. Ze względu na swój półdziki charakter, plaża do Camilo nie oferuje toalet ani pryszniców. W trakcie odpływu dno morskie jest odsłaniane na odległość nawet 40 metrów, przez odwiedziny tutaj są bardzo interesującym doświadczeniem.
Plaża Dorada znajduje się w niedużej miejscowości wypoczynkowej Playa Blanca położonej na południu wyspy Lanzarote. Plaża Dorada jest piaszczysta, dostosowana do wymagań osób uprawiających sporty wodne. Piasek ma złoty kolor, a woda jest spokojna, dobra dla potrzeb rodzin z dziećmi, za sprawą wybudowanego falochronu. Plaża Dorada swoją charakterystyką przypomina podobne miejsca na Karaibach. Położona jest w centrum miasta, dlatego bardzo łatwo jest się tutaj dostać, a bogate zaplecze gastronomiczne jest na wyciągnięcie ręki. Skorzystać można również z parasoli oraz leżaków. Plaża Dorada zaprasza przez cały rok, bo zazwyczaj jest tutaj idealna pogoda do odpoczynku. Położenie w delikatnej zatoczce dodaje jej tylko wiele uroku.
Plaża Sandbanks leży w Poole, na południu Wielkiej Brytanii. To miejsce chętnie odwiedzane przez miejscowych oraz turystów, ponieważ ma klimat kurortu. Jest ona bardzo dobrze przygotowana do odwiedzin. Plaża Sandbanks jest czysta, a do tego strzeżona. Na miejscu jest wiele miejsc parkingowych. Plaża jest piaszczysta, obok niej rosną nawet palmy. Widok rozpościera się na port z żaglówkami i na otwarty ocean. Plaża Sandbanks leży na cyplu. Wzdłuż niej poprowadzona jest promenada z mnóstwem kafejek w stylu śródziemnomorskim. Leżąc na plaży, podziwiać można okoliczne klify. Teren jest zróżnicowany, niektóre miejsca są mocno zarośnięte roślinnością. Poza ofertą gastronomiczną i toaletami odnaleźć tutaj można także zamontowane na stałe grille, pozwalające na miłe spędzenie czasu z przyjaciółmi.
Plaża Prasonisi znajduje się u podstawy półwyspu o takiej samej nazwie, który leży na południowym skrawku Rodos. To miejsce, które oddziela Morze Egejskie od Morza Śródziemnego. Leży on 92 kilometry od miasta Rodos. Plaża Prasonisi jest bardzo popularnym ośrodkiem windsurfingowym i kitesurfingowym ze względu na panujące tu idealne warunki pogodowe, przede wszystkim z uwagi na silne wiatry, przeszkadzające plażowiczom. Plaża jest szeroka, ale brakuje na niej atrakcji dla osób niezainteresowanych sportami wodnymi. Przed wejściem na plażę znajdują się dwie restauracje oraz sklep. Plaża Prasonisi jest olbrzymia i piaszczysta. Dojechać tutaj można z miejscowości Kattawia, kierując się znakami. Cały ten obszar jest nieco dziewiczy, zachował swój dziki charakter.
Plaża Gerakas położona jest na wyspie Zakynthos, na samym końcu półwyspu Vassilikos. Ten obszar jest szczególnie chroniony ze względu na budujące swoje gniazda żółwie. Z miejscowości Zakynthos prowadzi niemal do końca asfaltowa droga. Kończy się ona dużym, bezpłatnym parkingiem. Plaża Gerakas zaczyna się krótkim deptakiem do pomostu widokowego znajdującego się ponad plażą oraz łagodnym zejściem na dół. Na miejscu znajdują się leżaki i parasole. Plaża Gerakas jest piaszczysta i bardzo miękka. Całość położona jest w zatoce, gdzie woda jest niemal przejrzysta. W wodzie znaleźć można pojedyncze skały. Pływanie z maską pozwala na obserwację kolorowych rybek. Koło parkingu są sklepiki pozwalające się zaopatrzyć na cały dzień plażowania.
Plaża Sa Calobra znajduje się na północy Majorki. Droga na plażę jest wyjątkowo malownicza, bardzo kręta, ale jednocześnie na całej trasie położony jest asfalt w dobrym stanie. 15 kilometrów zjazdu w dół potrafi zmęczyć, ale na miejscu czekają wspaniałe widoki. Przygotowany parking spełnia oczekiwania nie tylko samochodów osobowych, ale nawet autokarów. Plaża Sa Calobra wyróżnia się wodą o wyjątkowo turkusowej barwie. Strome, skaliste brzegi spadają pionowo w dół. Obok plaży jest promenada, są restauracje, a także pomost, który pozwala na cumowanie stateczków wycieczkowych z Port de Soller. Woda jest czyściutka, plaża Sa Calobra jest bardzo spokojna i malownicza. Plaża usypana jest z kamieni, od samego wejścia do wody morze jest głębokie.
Plaża Egremni jest jedną z największych wysp leżących na Lefkadzie, dokładnie na zachodzie wyspy. Jej krajobraz to jasny piasek i turkusowa woda. Otaczają ją wysokie wzniesienia, dlatego dostanie się na nią wcale nie jest łatwe. Dojechać tutaj można, jadąc drogą najpierw asfaltową, a potem piaszczystą dość ostro w dół, poniżej miasteczka Athani. Plaża Egremni ma betonowy, płatny parking, samochód można również zostawić przy drodze. Żeby dojść na plażę, należy pokonać jeszcze ponad 300 schodków w dół (obecnie w trakcie rekonstrukcji), jest to więc wyprawa dla sprawnych osób. Plaża Egremni jest zdecydowanie mniejsza niż jeszcze kilka lat temu, na skutek dramatycznego trzęsienia ziemi. Najlepiej dotrzeć tutaj od strony wody, ponieważ zejście na dół po skałach jest niebezpieczne. Na miejscu wynająć można leżaki i parasole. Podłoże składa się z drobnego żwirku.
Plaża Simos położona jest na północy bardzo niewielkiej wysepki Elafonisos. Można się na nią przeprawić promem z Peloponezu. Na samą plażę dojechać można samochodem. Piasek jest niemalże biały. Kontrastuje z tym turkusowa woda. Co ciekawe, plaża Simos, tak jak i cała wyspa, nie są bardzo popularne wśród turystów. Ceny są tutaj przystępne. Atrakcją jest możliwość odbycia spaceru po wydmach. Kiedy mocniej wieje, plaża Simos staje się miejscem spotkań windsurferów. W sezonie plaża jest bardzo dobrze zorganizowana. Na miejscu są leżaki, parasole, tawerna, bar plażowy. W odległości krótkiego spaceru jest dostępnych jeszcze więcej lokali gastronomicznych. Plaża Simos jest bardzo spokojna, dość szeroka, z pewnością nie zabraknie tutaj miejsca dla wszystkich chętnych.
Plaża de la Pineda znajduje się na słonecznym wybrzeżu Costa Dorada niedaleko od Barcelony. Wypoczywają na niej turyści, którzy lubią miękki, przyjemny piasek. Plaża de la Pineda jest bardzo czysta, prysznice ze słodką wodą znajdują się tutaj co 50-70 metrów, tak samo, jak toalety. Dno jest w całości piaszczyste. Bezpieczeństwa pilnują ratownicy, jest także punkt medyczny. W najbliższym otoczeniu plaży nie brakuje restauracji, sklepików etc. Pomimo dużej liczby wypoczywających, Plaża de la Pineda jest dość spokojna, pachnie na niej pinią. Dojechać tu można komunikacją miejską. Plaża jest szeroka i wygodna, dzięki czemu zawsze znaleźć można tutaj wolne miejsce. Przy plaży trudno jest znaleźć miejsce parkingowe.
Plaża Capriccioli znajduje się na północy Sardynii, na wybrzeżu Costa Smeralda. To urokliwe zatoczki wciśnięte pomiędzy skały półwyspu. Plaże są niewielkie, ale bardzo urocze. Lazurowa woda doskonale pasuje do cichej i spokojnej plaży Capriccioli. Jedynym problemem na miejscu jest mała liczba miejsc parkingowych, parkingi są płatne. Plaża jest bardzo czysta, a woda przejrzysta. Zejście do wody jest ogrodzone bojami. Dlatego plaża Capriccioli jest także bezpieczna. W wodzie nie ma kamieni, ale nie ma także muszli do zbierania. Na plaży brakuje większych atrakcji, dlatego jest polecana raczej osobom preferującym spokojny wypoczynek. Na miejscu można się schować w cieniu, dlatego nawet w gorącym okresie można znaleźć trochę orzeźwienia
Plaża Praia Sao Rafael to bardzo urokliwa plaża otoczona skałami w portugalskim regionie Algarve. Można tutaj dotrzeć z miasta Albufeira na piechotę, co trwa około godziny i piętnastu minut. Można na nią dojechać również autobusem oraz samochodem (przy plaży jest parking). Plaża Praia Sao Rafael posiada restaurację. Cechą charakterystyczną są formacje skalne na lądzie i w wodzie. Plaża Praia Sao Rafael wyposażona jest w prysznice, toalety, wypożyczalni leżaków i parasoli. Cała plaża ma długość jedynie 350 metrów. Na jej podłoże składa się drobny piasek w kolorze złotym. Zejście do wody jest łagodne. Dodatkową atrakcją jest czystość plaży. Jest ona idealna dla rodzin z dziećmi, ponieważ w niewielkiej odległości znaleźć można liczne atrakcje.
Plaża Makronissos leży w pobliżu Ajia Napa na Cyprze, można się tutaj dostać miejskim autobusem. Znajduje się ona w sąsiedztwie bardzo popularnej plaży Nissi Beach. Plaża Makronissos jest jednak dużo spokojniejsza. Piasek jest biały i bardzo drobny. Wybrzeże delikatnie schodzi do wody. Jest ona lazurowa i bardzo ciepła. Plaża Makronissos jest pilnowana przez ratowników, jest tu nawet internet. Jest także bar oraz sklepik, a więc można się zaopatrzyć we wszystko na całodzienny wypoczynek. To dobry wybór miejsca wypoczynku z dziećmi – jest naprawdę bezpiecznie. Za plażą jest pełne zaplecze hotelowe, przez co jest dosyć głośno, a plażę Makronissos trudno jest nazwać dziką. Skorzystać można z wielu atrakcji wodnych, takich jak na przykład skutery.
Plaża La Mata leży na południu Hiszpanii, na Costa Blanca. Dostać się na nią można z lotniska w Alicante w około 35 minut, natomiast z lotniska w Murcji w około 30 minut. La Mata jest dobrze skomunikowana z Torrevieja. Wzdłuż plaży biegnie długi deptak, na którym kupić można wszelkie potrzebne produkty. Plaża La Mata żyje nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Plaża jest bardzo czysta. Jest długa i szeroka. Zejście do wody jest łagodne. Brakuje natrysków do obmycia całego ciała, są jedynie stanowiska do umycia stóp. Plaża La Mata posiada tytuł Błękitnej Flagi. Jest ona strzeżona przez ratowników. Gdzieniegdzie z plaży wystają niewielkie skały, które także stanowią dodatkową atrakcję.
Plaża Reynisfjara położona jest na południu Islandii, 180 kilometrów od stolicy wyspy. Nazywana jest również Czarną Plażą, ze względu na swój niesamowity kolor. Plaża Reynisfjara zdecydowanie wygląda jak nieco nie z tego świata. Czarny kolor podłoża kontrastuje z ostrymi, białymi skałami, o które rozbijają się duże fale. Jej wygląd to zasługa eksplozji wulkanu. Plaża Reynisfjara zdecydowanie nie służy relaksowi znanemu z bardziej tropikalnych plaż. Raczej nie da się tu rozłożyć z leżakiem, ponieważ niemal bez przerwy wieje tu intensywny wiatr. Wysokie fale są w stanie porwać nieostrożnych turystów. Skała za plażą zbudowana jest z bazaltowych kolumn, które są bardzo fotogeniczne. Niedaleko od plaży dostępna jest kafejka ze szklanymi ścianami.
Plaża Petani znajduje się 40 kilometrów od Argostoli na Kefalonii. To piękna plaża o charakterze piaszczysto-kamienistym. Plaża Petani ma długość około 500 metrów. Zyskała odznaczenie Błękitna Flaga. Nie jest to najbardziej znana plaża na Kefalonii, a dzięki temu liczyć można na znalezienie miejsca do rozłożenia się niezależnie od terminu. Żeby dostać się na plażę Petani, należy pokonać bardzo krętą i stromą drogę. Nie mają szans przejechać nią autobusy. Panuje na niej kameralna atmosfera. Niebieska woda kontrastująca z jasnymi skałami tworzy wspaniały krajobraz. Przy samej plaży jest darmowy parking. Przy plaży znajdują się również knajpki oraz wypożyczalnie leżaków. Dość szybko robi się tutaj głęboko, należy również uważać na wysokie nieraz fale.

Plaża Cala Agulla jest piaszczystą plażą na Majorce, w odległości około dwóch kilometrów od Capdepera, na północno-wschodnim skrawku wyspy. Od wielu lat jest ona honorowana odznaczeniem Błękitnej Flagi. Cała plaża nie jest zbyt duża, ma długość około 500 metrów. Plaża Cala Agulla jest piaszczysta, co ciekawie kontrastuje ze skalistym wybrzeżem. Lazurowa woda oraz przepiękny krajobraz stanowią o relaksie możliwym w tym miejscu. W pobliżu położony jest las, który pozwala na ochłodzenie się. Plaża Cala Agulla posiada łagodne zejście do morza. Woda jest spokojna. Na miejscu są wypożyczalnie leżaków, parasoli, są bary, toalety oraz dodatkowe atrakcje, takie jak na przykład rejsy łódką lub na bananie. Jest ona także pilnowana przez ratowników.

Plaża Sopot to najpopularniejsze i najbardziej znane tego typu miejsce w Polsce. Atutem plaży Sopot jest przede wszystkim piękny krajobraz, na który składa się delikatny, miękki piasek, jej szerokość, łagodne wejście do wody oraz klimat uzdrowiska w starym stylu. Tuż obok położone jest najdłuższe molo w Europie, pozwalające na wdychanie naprawdę dużych dawek jodu. Plaża Sopot jest miejscem pilnowanym przez ratowników. Ma ona również świetne zaplecze turystyczne, takie jak toalety, bary, wypożyczalnia leżaków, atrakcje dla dzieci. Plaża Sopot ma długość około 4,3 kilometra i mniej więcej 110 metrów szerokości. Położenie w samym centrum miasta dla wielu turystów jest największą atrakcją. Tylko jedno wejście na nią jest oficjalne.
Plaża Agios Stefanos leży w miejscowości o tej samej nazwie na Korfu. Plaża jest piaszczysta, koło niej znajdują się zabytkowe ruiny. Plaża Agios Stefanos wyposażona jest w przebieralnie. Woda tutaj jest nieco chłodniejsza, ale i tak można się przy niej bez problemu kąpać. Piasek jest bardzo drobny, ma żółty kolor, nie ma na niej kamieni. Plaża Agios Stefanos jest bardzo duża. Z tego powodu można więc znaleźć na niej zarówno miejsca z płatnymi leżakami, jak również dużo bardziej spokojne obszary. Głęboko zaczyna się robić dopiero po odejściu spory kawałek od brzegu. W pobliżu jest duży parking, a także tawerny i inne punkty, w których można kupić jedzenie i picie. Ze stolicy wyspy droga tutaj jest wąska i kręta, prowadzi przez góry.

Plaża Bibione na północy Włoch nad Morzem Adriatyckim to miejsce idealne dla osób lubiących z jednej strony relaks, ale z drugiej – również aktywny wypoczynek. Plaża Bibione ma długość około ośmiu kilometrów i szerokość 300 metrów. Miejsca tutaj jest więc dużo dla wszystkich turystów. Na miejscu są punkty udzielania pierwszej pomocy, są oczywiście ratownicy. Plaża Bibione jest dostosowana do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Każdego dnia na plaży mają miejsce specjalne animacje przygotowywane z myślą o najmłodszych. Część plaży jest udostępniona także dla psów. Na plaży jest pełne zaplecze gastronomiczne. Plaża Bibione jest znakomicie przygotowana do pobytu z dziećmi (na przykład poprzez obecność specjalnych przebieralni dla rodziców).

Plaża Preveli jest bardzo charakterystyczna w krajobrazie Krety. Znajduje się ona w głębokim wąwozie. Otacza ją palmowy zagajnik, który został zniszczony w pożarze, ale już w kilka lat niemal całkowicie się zregenerował. Plaża Preveli nie jest raczej najlepszym wyborem dla miłośników wypoczynku all inclusive. Panują tu wręcz spartańskie warunki. Przy plaży jest tylko jedna tawerna, w dodatku dość droga, przy której skorzystać można z toalet. Liczba leżaków do wypożyczenia jest minimalna. Plaża Preveli wyróżnia się swoim położeniem w głębokim wąwozie, przez który przepływa rzeka. Przed samą plażą jest nieduży, płatny parking. Dojechać tutaj można z wioski Preveli, pokonują bardzo stromy odcinek drogi.
Plaża Jardin położona jest w turystycznym kurorcie Puerto de la Cruz na północy Teneryfy. Plaża Jardin została zaprojektowana przez kanaryjskiego artystę tak, aby jak najlepiej spełniać oczekiwania artystów. Dojście na miejsce przebiega przez ogrody z bogatą florą. Plaża Jardin to plaża miejska. Piasek tutaj jest intensywnie czarny. Dzieli się ona aż na trzy odcinki. Boczny falochron chroni wypoczywających przed dużymi falami, ale jednocześnie pozwala na uprawianie surfingu. Wzdłuż plaży Jardin prowadzi promenada, która łączy obszar nadmorski z ogrodami oraz terenami przeznaczonymi dla dzieci. Znajdują się tam liczne ogródki pubów, restauracje i kawiarnie. Nie brakuje także rozrywek artystycznych za sprawą pawilonu do tego przystosowanego. Na miejscu są również wypożyczalnie leżaków, parasoli, toalety, przebieralnie. Co ważne, toalety są dostosowane także dla osób o ograniczonej swobodzie ruchów.
Plaża Malvarrosa znajduje się na północ od portu w Walencji. Wybrzeże w tym miejscu tworzy złoty, delikatny piasek. Na granicy plaży Malvarrosa znajduje się piękna promenada z licznymi barami i restauracjami. Jedna część plaży to strefa przystosowana do kąpieli osób niepełnosprawnych. Plaża Malvarrosa ma długość około 1800 metrów oraz 60 metrów szerokości. Dlatego miejsce dla siebie znajdzie na niej każdy turysta. Jednocześnie na terenie Walencji jest ona uważana za najlepszą plażę, więc czasami może to zająć trochę czasu. Na plaży są krany do mycia stóp z piasku oraz prysznice ze słodką wodą. Jest też parking, liczne restauracje oraz punkt pierwszej pomocy. To wszystko gwarancja wygodnego i bezpiecznego wypoczynku.
Plaża Konnos Bay jest położona na Cyprze, w połowie drogi pomiędzy Protas i Aija Napa. Plaża Konnos Bay jest nieduża, ale za to piaszczysta, zlokalizowana bardzo malowniczo pomiędzy wysokimi, niedostępnymi skałami. Zatoczka przyciąga spojrzenia swoją turkusową wodą, która zazwyczaj jest spokojna. Plaża Konnos Bay oferuje wygodne przebieralnie, restaurację oraz wypożyczalnie niezbędnego sprzętu wodnego. W sezonie jest tutaj dość tłoczno, z uwagi na jej niewielkie rozmiary i malowniczość. W pobliżu plaży wiodą przyjemne ścieżki, dzięki którym można podziwiać okolice. Woda nie jest głęboka. Najłatwiej jest tutaj dojechać samochodem, parking jest bezpłatny. To dobre miejsce do nurkowania, ze względu na przejrzystość wody i dużą liczbę kolorowych rybek.
Plaża Makris Gialos znajduje się na zachodzie Kefalonii, 4 kilometry od Agrostoli – stolicy wyspy. Plusem tego miejsca jest łagodne zejście do wody, idealne dla dzieci. Plaża jest piaszczysta, a pojedyncze kamienie nie ranią stóp. Plaża Makris Gialos wyposażona jest w prysznice oraz bar. Niedaleko od plaży jest lotnisko, dlatego można swobodnie obserwować lądujące samoloty. Plaża Makris Gialos jest duża, więc pomimo wielu chętnych, każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie. Na miejscu wypożyczyć można leżaki i parasole. Kolor wody pięknie kontrastuje z barwą piasku, tworząc wspaniały krajobraz. Jest tutaj również duży parking. Blisko stąd do miasta, co jest plusem dla wielu turystów.
Plaża El Medano jest jedną z najbardziej znanych na Teneryfie, leży na południu wyspy. Piasek jest lekko brązowy. Nieduża głębokość przy brzegu oraz niewysokie fale sprawiają, że to dobry wybór dla rodzin z dziećmi. Plaża El Medano posiada pełne zaplecze: wynajem leżaków i parasoli, nadmorski deptak z restauracjami i barami, a także rampy, fotele i inne elementy niezbędne w celu dostępu osób niepełnosprawnych. Plaża El Medano to także miejsca do wynajmu sprzętu niezbędnego do korzystania z atrakcji wodnych. Blisko plaży cumują statki. Jest również parking. Plaża ma długość około 750 metrów, a szerokość – około 40 metrów. Wiejący tu wiatr przyciąga miłośników windsurfingu.
Plaża de la Malagueta to duża, sztuczna plaża w samym centrum Malagi. Ma ona długość 1,2 kilometra i około 45 metrów szerokości. Wzdłuż niej ciągnie się promenada, przy której mnóstwo jest knajpek i barów o zróżnicowanych cenach. Plaża de la Malagueta jest jedyną plażą na świecie, która jest wyposażona w nowoczesne urządzenie ratunkowe, służące do wyciągania z wody topiącą się osobę. Miejsce to jest oczywiście strzeżone. Plaża de la Malagueta wyposażona jest w pełne zaplecze, na przykład prysznice. Władze miasta dbają o czystość. Jest to typowa plaża położona w centrum dużego miasta. Poza sezonem to popularne miejsce spacerów, w trakcie lata spodziewać się można dużej liczby turystów i typowych atrakcji plażowych.
Plaża Famara położona jest na północnym zachodzie wyspy Lanzarote. Ma długość około 5 kilometrów. Składa się na nią żółty piasek. Plaża Famara jest częścią składową parku narodowego Archipelagu Chinijo. Odwiedzić to miejsce warto zwłaszcza podczas odpływu, kiedy cienka warstwa wody tworzy lustrzane odbicie nieba. Plaża Famara ma dziki charakter. Dlatego jest ona dobrym miejscem do uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing, kitesurfing, a także sportów lotniczych (dzięki wysokiej skale Famara). To miejsce jest również idealne do wypoczynku na słońcu, dzięki możliwości odbycia długich spacerów. Niedaleko znajduje się nadmorskie miasteczko La Caleta de Famara, w którym można spróbować lokalnych dań. Obecność bardzo wysokich fal i dużego wiatru sprawia, że nie jest to raczej plaża dla rodzin z dziećmi.
Plaża de Levante o la Fossa znajduje się na południu Hiszpanii, pomiędzy Walencją a Murcją, w miejscowości Calp. Plaża jest długa i piaszczysta, z łagodnym zejściem do morza. Plaża de Levante o la Fossa jest codziennie sprzątana. Przy plaży jest poprowadzony deptak, na którym można coś zjeść. Plaża de Levante o la Fossa jest strzeżona, a do tego na miejscu można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych. Są tutaj wszelkie udogodnienia, takie jak przebieralnie, toalety, prysznice. Jest ona szeroka i długa, pokryta piaskiem. Z tego powodu jest to idealne miejsce do relaksu. Na miejscu są przygotowywane także liczne animacje, które nie pozwolą nikomu się nudzić. Poza sezonem jest to doskonałe miejsce spacerów.
Plaża Capo Vaticano w Kalabrii wchodzi w skład Wybrzeża Tyrreńskiego. Plaża jest bardzo zróżnicowana, wiele się na niej dzieje. Znaleźć można zarówno dużą plażę główną, jak również mniejsze zatoczki, które są poprzecinane skałami. Na niektóre z nich można wejść, aby podziwiać krajobraz okolicy albo po prostu poczytać w spokoju. Skały mienią się dzięki obecności w ich składzie kwarcu. Plaża Capo Vaticano w Kalabrii pochwalić się może krystalicznie czystą, lazurową wodą. Roślinność naokoło to na przykład kaktusy. Na samej plaży jest przystępny cenowo bar. Plaża Capo Vaticano w Kalabrii oferuje darmowe toalety oraz płatne prysznice. Dostępne są również parkingi płatne, aby zatrzymać na nich samochód. W sezonie bywa tutaj nieco tłoczno, ale i tak każda osoba powinna znaleźć miejsce dla siebie bez problemu.
Plaża Ialysos położona jest na zachodnim wybrzeżu Rodos. Plaża Ialysos jest dobrze zorganizowana, z pełną infrastrukturą. Jak wiele plaż na Rodos, także ta jest przeznaczona idealnie pod potrzeby surferów. Odbywają się tutaj liczne zawody w tym sporcie. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu, sklepiki, kawiarnie, restauracje, wypożyczalnie parasoli oraz leżaków. Plaża Ialysos to także dobre miejsce dla dzieci, tuż obok niej położony jest duży plac zabaw dla najmłodszych. Samo podłoże to mieszanina piasku, z elementami żwiru oraz drobnych kamieni. Powoduje to jednak, że woda jest krystalicznie czysta i doskonale się tutaj nurkuje. Woda jest bardzo słona, ale są natryski, aby się opłukać.
Plaża Jurmala leży nad Zatoką Ryską, na Łotwie, zaledwie kilka kilometrów od Rygi. Miejscowość uważana jest za jeden z najlepszych kurortów nad Bałtykiem. Ze stolicy dostać się tu można pociągiem w ciągu pół godziny. W wodzie przez długi czas jest płytko. Plaża Jurmala jest szeroka i piaszczysta. Wydmy znajdujące się dookoła są zalesione. Wzdłuż brzegu jest wiele miejsc z domkami letniskowymi i polami namiotowymi. Wiele lokalizacji posiada mini aquaparki i place zabaw. Problemem jest brak toalet dostępnych publicznie, korzystać trzeba z tych w lokalach. Plaża Jurmala oferuje także miejsca do uprawiania sportów plażowych, takich jak siatkówka. W trakcie sezonu jest tutaj naprawdę ciepło, można skorzystać zarówno z kąpieli słonecznych, jak również morskich.
Plaża Super Paradise należy do grona najchętniej odwiedzanych na greckiej wyspie Mykonos. Z tego powodu jest tutaj bardzo głośno, a plaża ma bardzo imprezowy charakter. Położona jest na południu wyspy, a dojazd na nią jest skomplikowany. Plaża Super Paradise jest polecana raczej dla grupy znajomych. Nie powinny wybierać się na nią osoby z dziećmi lub szukające romantycznego miejsca do wypoczynku. Zabawa tutaj zaczyna się już po południu i trwa aż do rana. Spotkać tutaj można celebrytów. Plaża Super Paradise położona jest w niewielkiej zatoce. Plaża jest bardzo czysta, tak samo, jak woda, pozwalająca na obserwowanie niewielkich rybek. Na miejscu jest oczywiście serwis plażowy, a także dostęp do barów etc. Z uwagi na jej imprezowy charakter, ceny tutaj są wysokie.
Plaża Skala znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeży wyspy Kefalonia. Jest o 37 kilometrów oddalona od Argostolis, jej stolicy. Dojechać tutaj można autobusem. Plaża Skala ma długość około dwóch kilometrów. Jest piękna, piaszczysta. Ma dość płytką mieliznę, co sprzyja wypoczynkowi z dziećmi. Plaża Skala zachęca również do wypoczynku aktywnego. Uprawiać tu można wiele sportów wodnych, takich jak jazda na bananie, rowerki wodne, loty na spadochronie za motorówką. Na plaży są także boiska do siatkówki. Na miejscu jest bogaty wybór serwisu plażowego, a także liczne bary i restauracje, dzięki czemu to świetne miejsce, aby spędzić w nim nawet cały dzień. Jest bardzo czysto, plaża świetnie sprawdza się jako miejsce spacerów.
Plaża Tropea znajduje się w miejscowości Tropea we włoskiej Kalabrii. Plaża Tropea jest jedną z najbardziej atrakcyjnych we Włoszech. Ma ona długość 4 kilometrów i szerokość 50 metrów. Od czasu do czasu jest ona przedzielona skałami. Położona jest u podnóża wysokiego klifu, z widokiem na stare miasto i Wyspy Liparyjskie. Morze ma piękny, turkusowy kolor i jest bardzo czyste. Przez przezroczystą wodę widać pływające w nim ryby. Plaża Tropea w sezonie wakacyjnym bywa bardzo zatłoczona. Plaża Tropea jest bezpłatna na całej swojej długości. Na miejscu jest pełne zaplecze, są toalety, przebieralnie, kilka serwisów plażowych. Ceny są bardzo zróżnicowane i warto sprawdzić kilka miejsc.
Plaża Kalamaki położona jest na wschodzie greckiej wyspy Zakynthos. Leży bezpośrednio nad zatoką Lagos, w odległości 7 kilometrów od stolicy wyspy. Dojechać tutaj można z niej autobusem. Cała zatoka jest najdłuższą plażą piaszczystą nad Morzem Śródziemnym. Plaża Kalamaki jest bardzo spokojna i czysta. Bardziej brudno robi się bliżej miasta Laganas. W trakcie wypoczynku podziwiać można lądujące na wyspie samoloty. Plaża Kalamaki oferuje obserwację stanowisk żółwi Caretta-Caretta. Z tego powodu w niektórych miejscach na plaży obowiązuje zakaz kąpieli i uprawiania sportów wodnych. Na miejscu korzystać można z rozbudowanej infrastruktury turystycznej. Woda bardzo daleko w głąb morza jest płytka, jest to więc dobre miejsce do wypoczynku z dziećmi. Wśród piasku łatwo jest znaleźć atrakcyjne muszelki.
Plaża Falassarna w 2002 roku zyskała tytuł najpiękniejszej plaży Grecji. Położona jest na Krecie w jej zachodniej części. Jest to zdecydowanie duża plaża o bardzo zróżnicowanej linii brzegowej. Składają się na nią liczne zatoki, a także duże skały, które urozmaicają krajobraz. Plaża Falassarna położona jest około 60 kilometrów od Chanii. Jadąc od tego miasta, należy przejechać przez Kissamos, a w miejscowości Platanos skręcić w boczną uliczkę w prawo. Dalej znajdują się drogowskazy, a trasa jest bardzo malownicza. Droga jest wąska i kręta, należy na niej zachować szczególną ostrożność. Plaża Falassarna jest duża i szeroka, w tym miejscu można więc uprawiać siatkówkę plażową. Miejsce to wzbogacone jest w zaplecze turystyczne. Przy samej plaży jest duży parking, przy którym można bez obaw zostawić samochód. Po zachodzie słońca miejsce to zmienia się w prawdziwe beach party.
Plaża Tsambika jest uważana za jedną z najpiękniejszych na Rodos. Położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy, pomiędzy miejscowościami Afantou a Lindos i tylko 26 km od miasta Rodos. Od głównej drogi dzieli ją około 2 kilometry. Plaża Tsambika jest z dwóch stron otoczona skałami, co pozytywnie wpływa na jej zaciszność. Miejsce to jest piaszczyste, pokryte drobnym, żółtym piaskiem. Dno w tym miejscu opada łagodnie. Plaża Tsambika jest bardzo popularna wśród rodzin z dziećmi. Na miejscu bez problemu można wypożyczyć leżaki i charakterystyczne, kolorowe parasole. Plaża Tsambika jest wyposażona w toalety i prysznice, jest tu także bar. Niedaleko jest także nieco większa tawerna. Na miejscu można także skorzystać z atrakcji wodnych, także dla miłośników ekstremalnych wyczynów.
Plaża Paradise na Kos leży na południu tej wyspy. Dobrze oznakowana droga pozwala na wybranie tej lokalizacji spośród kilku leżących w niedalekich odległościach od siebie. Droga prowadzi ostro w dół. Natomiast na miejscu brzeg jest znacznie bardziej łagodny. Plaża jest dosyć krótka, przeznaczona raczej dla miłośników opalania się i kąpieli wodnych niż fanów długich spacerów brzegiem. Plaża Paradise na Kos tętni życiem przez całą dobę. Ze względu na swoją popularność, znaleźć tu można bardzo rozbudowane zaplecze turystyczne. Plaża Paradise na Kos jest piaszczysta i bardzo przyjazna. Woda jest przezroczysta, można bez problemu obserwować rybki pływające przy brzegu. To dobry wybór dla rodzin z dziećmi.
Plaża Porto Giunco znajduje się niedaleko miejscowości Villasimius na południu Sardynii. Niekiedy bardzo mocno tu wieje. Dzieci mają możliwość kąpieli w niewielkim jeziorku, które naturalnie oddzieliło się od morza. Plaża Porto Giunco jest bardzo czysta. Woda tutaj ma turkusowy kolor, czasami przechodzący w szmaragd i do tego jest ciepła. Na plaży spotkać można flamingi. Z tyłu plaży znajdują się zielone wzgórza, tworzące urokliwy krajobraz. Charakterystyczny cypel wyróżnia się zbudowaną na nim hiszpańską wieżą obserwacyjną. Stamtąd rozciąga się świetny widok na okolice. Na miejscu dostępne są bezpłatne miejsca parkingowe. Plaża jest doskonale zlokalizowana wobec niedalekich hoteli i miasta, stanowiąc jego największą atrakcję.
Plaża Iztuzu znajdująca się na egejskim wybrzeżu Turcji. Na plażę dopłynąć można statkiem rzeką albo dojechać mini busem z Dalyan. Plaża Iztuzu jest otoczona wodami Morza Śródziemnego – ciepłej, przyjaznej toni. Uchodzi tutaj również do morza rzeka Dalyan, zdecydowanie chłodniejsza. Na plaży zejście do wody jest łagodne. Ze względu na unikalny ekosystem, panuje tutaj zakaz budowania jakichkolwiek obiektów w najbliższym otoczeniu linii brzegowej. Ciekawostką jest fakt, że jest to niemal ostatnie stanowisko lęgowe żółwi Karreta. Z uwagi na to za atrakcji plażowania można korzystać wyłącznie w wydzielonej części oraz jedynie w godzinach między 8 a 20. Plaża Iztuzu jest doskonałym pomysłem na wypoczynek z dziećmi. Na miejscu jest kilka przebieralni, wypożyczalnia leżaków i parasoli.
Plaża Mellieha to jedyna piaszczysta plaża na Malcie, w pobliżu miasta Mellieha. W jej pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, które umożliwiają połączenie osobom, które korzystają z transportu publicznego. Plaża Mellieha leży przy drodze do Cirkewwy, stanowiący główny szlak drogowy na Malcie. Przy drodze można zaparkować samochód. Jest tutaj duży ruch i przy okazji jest dość tłoczno, bo często zatrzymują się tutaj osoby jadące przy okazji do innych miejsc na Malcie. Plaża Mellieha posiada czyste toalety oraz liczne punkty gastronomiczne. Na tej plaży bardzo wielu jest turystów z dziećmi. To zasługa ciepłej wody i łagodnego zejścia do morza. Na plaży Mellieha nie brakuje atrakcji wodnych dla najmłodszych. Bliskość drogi sprawia, że niedaleko jest do restauracji i sklepów.
Plaża Cala Turqueta to mała, kameralna plaża zlokalizowana na południu Minorki. Położona jest w niewielkiej zatoczce. Jej charakterystyczny wygląd to drobny, jasny piasek oraz przezroczysta woda. Płytka mielizna stanowi świetne miejsce wypoczynku dla dzieci. Pośrodku plaży wznoszą się charakterystyczne skały, które dają przyjemny chłód w trakcie balearskich upałów. Plaża Cala Turqueta jest bardzo spokojna. Nie ma tutaj żadnej infrastruktury turystycznej. Plaża Cala Turqueta jest chętnie wybierana przez mieszkańców Minorki, natomiast niewielu jest tutaj turystów z innych krajów. Dojechać tutaj można, kierując się na miasto Ciutadella, które jest na zachodzie wyspy. Następnie należy skręcić w lewo Camí San Juan, Son Camaro, Son Alzina, a na końcu dojechać do Marjal Vella.
Plaża Meia jest jedną z najbardziej popularnych plaż regionu Algarve na południu Portugalii. Ma długość 4 kilometrów i znajduje się w mieście Lagos. Jej długość sprawia, że chociaż turystów jest sporo, nietrudno jest znaleźć spokojniejsze miejsce dla siebie. Plaża Meia to dobra infrastruktura, taka jak duży parking, bary oraz toalety, a także możliwość wynajęcia sprzętu do uprawiania sportów wodnych. Oceanicza woda jest dość chłodna. Plaża Meia idealnie nadaje się do długich spacerów i do zbierania na jej brzegach muszli. Największą atrakcją tego miejsca są bardzo widowiskowe, silne odpływy i przypływy. Plaża jest strzeżona przez ratowników. Duże fale sprawiają, że woda nadaje się do szaleństw.
Plaża Calis jest położona niedaleko turystycznego miasteczka Fethiye na śródziemnomorskim wybrzeżu Turcji. W tym miejscu krystalicznie czysta woda spotyka się z zielonymi stokami gór. Plaża Calis ma kamienisty charakter. Dalej w wodzie przechodzi w piasek. Plaża Calis ma długość około 1,5 kilometra. Dość szybko woda robi się głęboka, a więc trzeba uważać. Ciekawa jest możliwość pływania w ciepłej wodzie z widokiem na ośnieżone szczyty górskie. Plaża Calis nie jest najlepszym wyborem dla osób lubiących nurkować. Duże fale sprawiają, że woda jest dość mętna. Na terenie plaży jest restauracja, niedaleko są hotele. Na miejscu wypożyczyć można leżaki i parasole. Wzdłuż plaży przebiega promenada.
Plaża Guincho w Cascais (5 kilometrów od centrum) w Portugalii, w niewielkiej odległości od Lizbony jest dzika i rozległa. Plaża Guincho oferuje piaszczysty brzeg. Są tu jednocześnie duże fale. Z tego powodu miejsce to jest popularne wśród miłośników sportów wodnych takich jak kitesurfing lub windsurfing. Plaża Guincho posiada wydmy, które ze względu na silne wiatry, za każdym razem wyglądają nieco inaczej. Otacza ją skaliste wybrzeże, które rozbija duże fale. Ocean Atlantycki jest tutaj bardzo wzburzony. Plaża Guincho nie nadaje się do kąpieli, a już szczególnie do kąpieli dzieci. Na miejscu można wypożyczyć leżaki oraz parasole, w sezonie pilnują jej ratownicy. Dojechać tutaj można z Lizbony w ciągu około 40 minut. Raz na godzinę z Cascais, spod dworca autobusowego, odjeżdża autobus numer 415 dojeżdżający wprost na plażę. Na miejscu można również zjeść.
Plaża del Principe jest jedną z najlepszych plaż Costa Smeralda na północy Sardynii. Plaża del Principe znajduje się w pobliżu małej wioski Cala di Volpe, między plażą Romazzino a Capriccioli. Plaża jest około 800 metrów od parkingów samochodowych (zarówno bezpłatnych, jak i płatnych). Dojście do niej to dobre dziesięć minut spaceru skalistą ścieżką. Plaża del Principe to biała, piaszczysta plaża z piękną czystą wodą w zmiennym odcieniu turkusu. Plaża podzielona jest pośrodku kamieniami. Rozciągają się one w głąb morza i mają w sumie około 250 metrów długości. Plaża del Principe to przyjemne miejsce do nurkowania z rurką, ponieważ w jej płytkich wodach pływa kilka gatunków małych ryb. Mały bar serwuje lunch, lody i zimne napoje.
Plaża Kolimbia leży w małym ośrodku turystycznym zlokalizowanym na wschodzie wyspy Rodos, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy miastami Rodos oraz Lindos. Plaża Kolimbia jest nieduża, ale w całości piaszczysto-żwirowa i bardzo czysta. To dobre miejsce do uprawiania sportów wodnych. Dookoła z niej powstała typowo hotelowa zabudowa. Wejście do wody jest bardzo łagodne. W wodzie napotkać można kamienie, dlatego warto jest zabrać ze sobą buty do wody. Plaża Kolimbia oferuje płatne leżaki oraz parasole, w pobliżu są bary. Można tutaj odpocząć biernie, odpoczywając na plaży, ale także spędzić czas zdecydowanie bardziej aktywnie. Dostępne są prysznice ze słodką wodą. Ze względu na ukształtowanie terenu morze jest spokojne nawet w trakcie dużego wiatru.

Plaża Burriana ma długość 800 metrów i szerokość 40 metrów. Położona jest na południu Hiszpanii, niedaleko od Malagi, w Andaluzji. Pokryta jest w całości drobnym, złotym piaskiem. Plaża Burriana położona jest u podnóża stromej góry Calle Filipinas. Wzdłuż plaży ciągnie się pasaż nadmorski, na którym jest dużo sklepów, restauracji i barów. Na plażę dostać się można samochodem albo taksówką. Można tutaj także dojść pieszo (około 25 minut przez skaliste wybrzeże). Zaparkowanie samochodu, ze względu na liczbę turystów, nie zawsze jest łatwe. Nie jeździ tutaj żaden autobus. Plaża Burriana ma do zaoferowania prysznice, leżaki, place zabaw dla dzieci, boiska do siatkówki, rowery wodne, skutery wodne, kajaki, centrum nurkowe. Są tu także toalety oraz ratownicy.

Plaża Fenals jest drugą co do wielkości plażą kurortu Costa Brava Lloret de Mar. Położona jest około 1200 metrów od głównej plaży. Ma ona długość około 700 metrów. Składa się na nią gruby, złocisty piasek. Za plażą Fenals położony jest las sosnowy, oferujący bardzo przyjemny cień. To dobre miejsce na piesze wędrówki, a nawet na uprawianie joggingu. Plaża jest codziennie grabiona i wyrównywana, dlatego jest bardzo czysta. Plaża Fenals ma w ofercie pełną infrastrukturę, taką jak prysznice, toalety oraz nadzór ratowników. Znajdują się tutaj także miejsca przystosowane do uprawiania sportów wodnych. Plaża Fenals oferuje również promenadę, wzdłuż której są porozmieszczane sklepiki, bary, restauracje.

Plaża Banana jest dość duża, piaszczysta, leży na wschodzie półwyspu Vassilikos na Zakynthos. Tamten rejon wyspy jest bardzo spokojny, nie ma tam dużych hoteli. Plaża jest miejscem bardzo wietrznym, co kumuluje wysokie fale. Plaża Banana jest dlatego świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Na plaży jest także wiele leżaków do wynajęcia, a nawet łoża z baldachimami oferujące obsługę kelnerską. Na plażę dojechać można charakterystycznymi autobusami. Plaża Banana jest ładna, piaszczysta, bardzo czysta. W okolicznych punktach gastronomicznych ceny są dość wysokie. Wejście do wody jest łagodne, ale panują w niej silne prądy. Na plaży jest bezpłatne wi-fi oraz toalety. Plaża Banana należy do najlepszych tego typu miejsc na całej niedużej wyspie.

Plaża Plage de Pampelonne to bardzo popularna plaża leżąca na południu Francji w departamencie Var, niedaleko od Saint Tropez. Ma ona powierzchnię 27 hektarów. Ograniczają ją naturalne wydmy oraz lasy sosnowe i winnice. Plaża Plage de Pampelonne stała się sławna od lat 50., kiedy to wystąpiła w kilku popularnych filmach. Od tamtego czasu przyciąga do siebie przede wszystkim celebrytów. Na wybrzeżu nie brakuje luksusowych hoteli i restauracji, są kluby i campingi, natomiast w zatoce zaczęły cumować jachty. Parkingi przy plaży są płatne. Plaża Plage de Pampelonne dzieli się na kilka stref, z których większość jest płatnych. Bezpłatne części nie są zbyt duże. Nastawić się trzeba na to, że zarówno serwis plażowy, jak i oferta gastronomiczna jest naprawdę droga. Plaża jest jednak bardzo czysta, morze jest oczyszczane z glonów.
Plaża Vai bywa uważana za najpiękniejszą na Krecie. Znajduje się na samym północno-wschodnim skrawku wyspy. Od Stii prowadzi tutaj droga pełna serpentyn, ale asfaltowa. Na miejscu jest płatny parking. Droga na samą plażę Vai to palmowa aleja. Na miejscu jest kilkaset leżaków do wynajęcia, dwa bary, restauracja. Plaża Vai cieszy się dość dużym zainteresowaniem ze względu na swój niemal karaibski charakter. Błękit morza znakomicie odcina się od zieleni palm oraz białego piasku. Także w morzu nie ma kamieni, co jest rzadkością na Krecie. Do plaży Vai przylega bezpośrednio taras widokowy, na który można wejść po kamiennych schodach, by spojrzeć na całe wybrzeże. Na miejscu są zainstalowane drewniane podesty, ponieważ mocno rozgrzany piasek uniemożliwia swobodne chodzenie. Na plaży są także toalety oraz prysznice ze słodką wodą. Można tutaj również uprawiać typowo wodne sporty.
Plaża Lloret de Mar to największa publiczna plaża w tej popularnej hiszpańskiej miejscowości wypoczynkowej na Costa Brava, 70 kilometrów od Barcelony i 40 kilometrów od Girony. Plaża jest szeroka i długa. Składa się na nią drobny żwirek. Posiada duże zaplecze gastronomiczne i użytkowe, nie brakuje wzdłuż niej restauracji, barów, są WC. Przed plażą jest również duży plac zabaw dla dzieci. Dostępny jest również serwis plażowy, dość drogi. Plaża Lloret de Mar wyróżnia się swoją czystą wodą. Wejście do morza jest dość strome i szybko robi się głęboko, dlatego trzeba szczególnie uważać podczas wypoczynku z dziećmi. Plaża Lloret de Mar znajduje się w samym centrum tego miasta znanego z intensywnego życia nocnego.
Plaża Del Duque to przejrzysta woda i delikatny piasek. Znajduje się na Teneryfie, w miejscowości Costa Adeje w południowo-zachodniej części wyspy. Sąsiaduje z najlepszymi hotelami. Wzdłuż niej biegnie promenada, na której znaleźć można restauracje oraz sklepy. Ceny tutaj są zdecydowanie wysokie. Sama plaża Del Duque składa się z części kamienistej oraz piaszczystej. Znaleźć na niej można leżaki, parasole, prysznice, toalety. Infrastruktura jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Plaża Del Duque ma długość 700 metrów, a jej szerokość waha się od 25 do 40 metrów.
Plaża Fig Tree Bay znajduje się w miejscowości Protaras na Cyprze, w jego południowo-wschodniej części. Jest mała, ale pełna uroku, składa się z niewielkich zatoczek. W sezonie jest na niej dość ciasno. Plaża Fig Tree Bay jest piaszczysta, a morze w tym miejscu jest błękitne. Plaża Fig Tree Bay posiada bardzo łagodne zejście do wody. Miejsce to jest chętnie wybierane przez rodziców z dziećmi. Plaża jest wyjątkowo czysta, nie ma tutaj alg. Na miejscu są ratownicy. Spodziewać się można także pełnego zaplecza gastronomicznego. Jest także wypożyczalnia sprzętu plażowego. W szczycie sezonu może być problem ze znalezieniem tutaj wolnego miejsca parkingowego. Mimo dużego zatłoczenia miejsce to jest dość spokojne i bezpieczne.

Plaża Cala Comte zlokalizowana jest na hiszpańskiej wyspie Ibiza, w jej północno-zachodniej części. To piękna plaża o piaszczystym wybrzeżu. Bezpośrednio przy niej znajduje się polecana restauracja oraz bar, w którym wieczorami odbywają się imprezy. Woda jest tutaj dość ciepła, krystalicznie czysta. Przy plaży Cala Comte znajduje się duży parking. Można tutaj także łatwo dojechać autobusem lub taksówką z pobliskiego San Antonio. Plaża Cala Comte jest piaszczysta i otoczona przez dwie skały. Aby się tutaj dostać, należy przejść przez wykute w nich schodki. Miejsce jest przyjazne dla dzieci, zejście do wody jest łagodne, ale minusem jest brak zacienionych punktów do schowania się przed słońcem.

Plaża di Tuerredda położona jest na południu Sardynii, około 55 kilometrów na południowy wschód od Cagliari. Wyróżnia ją jasny, drobny piasek oraz lazurowa woda. Tworzą ją piaszczysta łacha w kształcie trójkąta wcinająca się w morze. Na miejscu są leżaki i parasole, a także bar na plaży i restauracja. Skorzystać można z toalety. Plaża di Tuerredda oferuje także płatny, całodzienny parking. Żeby dostać na plaży dobre miejsce, należy przyjechać tutaj wcześnie. Plaża di Tuerredda nie jest bowiem zbyt duża. Dojazd na miejsce przebiega piękną trasą widokową wzdłuż wybrzeża. Naprzeciwko plaży jest niewielka wysepka, na którą można dopłynąć wpław. Uroki tej lokalizacji doceniają także włoskie stowarzyszenia przyrodnicze.
Plaża Sotavento liczy 9 kilometrów, położona jest na Fuerteventurze, na jej południowym brzegu. Szczególnie dużo osób jest tutaj w trakcie odpływu, kiedy plaża ma nawet kilometr szerokości. Plaża Sotavento jest piaszczysta. Zbudowana jest z jasnego, delikatnego piasku. Tak naprawdę składa się na nią pięć plaż. Tworzą się wśród nich naturalne laguny. To właśnie tutaj chętnie wypoczywają osoby lubiące windsurfing i inne sporty wodne. Plaża Sotavento jest na tyle długa, że dzieli się na różne odcinki: w niektórych wypoczywają rodziny z dziećmi, w innych naturyści. Znaleźć tu można wszystko, co jest potrzebne do udanego wypoczynku, czyli toalety, prysznice, kioski z napojami, bary, wypożyczalnie sprzętu. Między niewysokimi wydmami znaleźć można schronienie od wiejącego tu często wiatru.

Plaża Cala Goloritze położona jest na wschodnim wybrzeżu włoskiej Sardynii. Droga na nią zaczyna się w miejscowości Baunei. Nastawić się trzeba na długą wędrówkę (trasa samochodowa jest dość wymagająca). Wejście na plażę jest płatne. Morze ma tutaj wyjątkowy, lazurowy kolor. Podłoże to piasek przemieszany ze żwirkiem. Plaża Cala Goloritze otoczona jest charakterystycznymi skałami, na które prowadzą trasy wspinaczkowe. Aby tu dojść, potrzebne są porządne buty, trasa wycieczki trwa około dwóch godzin, ale większość drogi pokonuje się w cieniu. Plaża Cala Goloritze dostępna jest również od strony wody, można tutaj dopłynąć łódką. Na plaży nie ma żadnego baru, a więc jedzenie i picie należy zabrać ze sobą.

Plaża Tigaki oddalona jest o 11 kilometrów od stolicy wyspy Kos – Kos. Plaża Tigaki jest bardzo długa, ma około 10 kilometrów długości. Jest w pełni piaszczysta. Woda jest krystalicznie czysta, a plażę otacza zieleń. To świetne miejsce dla osób chcących nurkować, a także dla tych, którzy mają ochotę na windsurfing oraz żeglarstwo. Plaża Tigaki Jest codziennie sprzątana, dlatego jest tu bardzo czysto. Na miejscu można wypożyczyć leżaki i parasole, a nawet zamówić jedzenie na plażę. Brzeg jest łagodny, bezpieczny dla najmłodszych. Osoby z wózkami dziecięcymi mają możliwość wjazdu niemal do samej wody. Plaża dzieli się na sektory, do których prowadzą drewniane podesty, dostosowane także do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Plaża di Maria Pia na Sardynii kusi drobnym piaskiem, czystą, przejrzystą wręcz wodą oraz brakiem alg. Zejście do wody jest łagodne, dlatego plaża di Maria Pia świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych, a także do kąpieli z dziećmi. Kolejnym atutem są parkingi, które oferują wolne miejsca, pomimo iż plaża zazwyczaj jest dość zatłoczona. Dojechać tutaj można autobusami miejskimi z Alghero, które jeżdżą często. Oddalona jest o około 10 minut jazdy od centrum miasta w kierunku na Fertillię. Plaża di Maria Pia jest otoczona drzewkami, które dają cień, a z drugiej strony tworzą również klimat tego miejsca. Plaża jest dość długa i przy tym szeroka.
Plaża de Zahara de los Atunes leży w prowincji Kadyks, na Costa de la Luz. Plaża jest bardzo jasna, ze względu na kolor piasku, szeroka, duża i nieprzeludniona. Czasami wieje tutaj mocno ze względu na Ocean Atlantycki. Natomiast w letni dzień jest to modne miejsce, pełne turystów. Plaża de Zahara de los Atunes jest oszałamiająca z uwagi na dziką przyrodę i 20 kilometrów dziewiczych, białych, piaszczystych plaż, rozciągających się aż do Przylądka Gracia. Woda nie jest tutaj głęboka. Wyraźne są za to przypływy oraz odpływy, odsłaniające mieliznę. Żeby się tam dostać, potrzebny jest samochód. Plaża de Zahara de los Atunes zachowała swój naturalny charakter, a infrastruktura tworzona dla turystów nie jest zbyt rozbudowana.
Plaża Kleopatry to bardzo popularna wśród turystów plaża w tureckim kurorcie nad Morzem Śródziemnym – Alanyi. Jest piaszczysta, składa się na nią bardzo drobny jasny piasek, a jej długość to 2,5 kilometra. Jest również bardzo szeroka i posiada łagodne zejście do wody. Z tego powodu może być świetnym miejscem do wypoczynku z dziećmi. W pobliżu plaży Kleopatry znajduje się możliwa do zwiedzania jaskinia. Fale tutaj bywają czasami wysokie, dlatego należy uważać. Plaża Kleopatry znajduje się niemal w samym centrum turystycznego miasta, dlatego nie brakuje tutaj sklepów i barów, w których można się zaopatrzyć w jedzenie i picie. Na miejscu są także boiska, urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu oraz dużo ławeczek i zieleni uprzyjemniających wypoczynek.
Plaża Fanabe na Teneryfie zlokalizowana jest w Costa Adeje. Za sprawą bogatego zaplecza, jest to świetny wybór dla rodzin z dziećmi. Ma ona długość około 600 metrów. Składa się z delikatnego piasku. Woda oceanu jest bardzo spokojna. Plaża Fanabe na Teneryfie jest przemyślana w taki sposób, aby wygodnie było wypoczywać tutaj osobom w każdym wieku. Dojechać tutaj można z wózkiem dziecięcym. W nadmorskiej alei nie brakuje restauracji. Plaża Fanabe na Teneryfie jest także strzeżona przez ratowników przez cały rok. Na miejscu są dostosowane toalety, przebieralnie, prysznice. Tym łatwiej jest więc zaopiekować się dzieckiem i pozwolić mu na beztroską zabawę. Na miejscu jest również sprzęt sportowy.
Plaża Puerto Rico na Gran Canarii zlokalizowana jest południowej części wyspy. Ma niewielką długość 280 metrów. Plaża Puerto Rico na Gran Canarii ma zdecydowanie familijny charakter. Złoty piasek, łagodne morze i niewielka głębokość sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak również osób starszych. Plaża Puerto Rico na Gran Canarii oferuje wypożyczanie leżaków i parasoli. W niedużej odległości są również restauracje, puby oraz inne atrakcje typowe dla letniego wypoczynku. Można także znaleźć cień. Plaża Puerto Rico na Gran Canarii znana jest z możliwości wypożyczenia kajaka. Dostępny jest parking dla samochodów, można tutaj dojechać również autobusem. Ukształtowanie plaży umożliwia wypoczynek na niej również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź