Treść strony

parki-wodne

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Największa w Europie atrakcja zaliczana do parków wodnych, otwarta dla turystów w 2008 roku. Zlokalizowany na południu Teneryfy przy centrum turystycznym (Las Americas, Los Cristianos). Powierzchnia parku (185000m²) obejmuje ogrody, zjeżdżalnie, restauracje, basen z plażą i inne atrakcje nawiązujące swą stylistyką do architektury Tajlandii. Ponadto Siam Park oferuje swe przestrzenie do organizowania wszelkich eventów, spotkań i imprez firmowych, spektakli muzycznych, a także naukę pływania na desce dla dorosłych i najmłodszych adeptów surfingu. Mekong Rapids – ogromna półotwarta rynna, przeznaczona do spływu (tzw. rafting) wielkim pontonem (do 4 osób). The Giant – dwie symetryczne zjeżdżalnie (rynna zamknięta) przeznaczone do zjazdu pontonem jedno lub dwuosobowym. The Tower of Power – gigantyczna wieża na szczycie której rozpoczynamy zjazd (6-7 sek.). Z impetem przelatujemy przez ogromne akwarium i wpadamy do małego, płytkiego basenu. Dragon – zjazd pontonem (4 osoby) w ogromnej zamkniętej rurze. The Volcano – atrakcja podobna do Dragona. Jungle Snake – system czterech przeplatających się zjeżdżalni półodkrytych, wijących się wśród tropikalnej dżungli. Naga Racer – sześć równolegle biegnących torów, które pokonuje się na specjalnie przeznaczonych do tego celu piankowych matach. Lost City – system zjeżdżalni, mostów, wodospadów, sikawek, ukrytych wodnych pułapek zamontowanych na kilku poziomach. Siam Beach – ogromna, sztuczna plaża z żółtym piaskiem. Mai Thai River – leniwie wijąca się wśród tropikalnej roślinności rzeczka, która przeznaczona jest dla osób łaknących spokoju. Wodospady, mostki i inne atrakcje czekają na chętnych do relaksu na pontonie. Kinnaree – zjeżdżalnia dla najbardziej potrzebujących adrenaliny. Sawasdee – najnowsza część parku przeznaczona dla najmłodszych. Mercado Flotante – sieć kilku sklepów z pamiątkami zbudowanych na wzór tajskiej wioski. Osadzone na wystających z wody palach w swych wnętrzach kryją upominki z Siam Parku, małe markety i lodziarnie. Wokół nich pływają tysiące karpi królewskich i innych gatunków ryb Leones Marinos – przy wejściu/wyjściu znajduje się ogromny basen z fokami, które bawiąc się ze sobą witają i żegnają wszystkich turystów.
Jest to aquapark położony w Roztokàch, przy Liptowskim Mikulaszu w północnej Słowacji. Jest to główny ośrodek sportów wodnych na Słowacji, popularny również wśród Polaków. Jest czynny przez cały rok. Wyposażony w 14 basenów termalnych, 28 zjeżdżalniami oraz Holiday Village z ponad 700 miejscami noclegowymi. Posiada także wiele obiektów charakterystycznych dla standardowych parków rozrywki, m.in. centrum kongresowe oraz naturalnych rozmiarów Westerncity z amfiteatrem, w którym odbywają się kowbojskie show.
Do Marinelandu, mieszczącego się w miejscowości Palafolls (nieco za Blanes) dojedziemy z Lloret de Mar (oraz innych miejscowości, jak Tossa, czy Blanes) bezpłatnym autobusem. Wstęp do parku kosztuje 20 euro. Za tę cenę można tu atrakcyjnie spędzić cały dzień, bo Marineland to dwa parki w jednym: delfinarium i morskie ZOO oraz park wodny. Delfinarium organizuje trwający ponad godzinę pokaz, podczas którego lwy morskie i delfiny pod okiem trenerów popisują się przy dźwiękach muzyki sprawnością pływania. Przy okazji wysłuchamy ciekawostek o tych morskich ssakach i o rodzinie delfinów zamieszkującej delfinarium. W zoo poznamy 32 gatunki ptaków, mamy też okazję obserwować pływające w basenie pingwinki i lwy morskie, stojąc w specjalnym tunelu pod powierzchnią wody. W amfiteatrze organizowane są pokazy lotów kolorowych, egzotycznych ptaków, prezentujące ich możliwości. Przy okazji trenerzy opowiadają widzom o ich zwyczajach w naturalnym środowisku i uczą rozpoznawać poszczególne gatunki. Druga część Marinelandu, to park wodny z typowymi atrakcjami, jakich od takiego parku oczekujemy. Możemy korzystać z przeróżnych zjeżdżalni i basenów, czy po prostu popływać. Spory wybór atrakcji od łagodnych zjazdów, przez bardzo strome ślizgi po skoki na bandżi sprawia, że możemy sobie dawkować wrażenia. Nie zapomniano też o najmłodszych, dla których stworzono specjalny Mini Park Wodny, czeka też na nich mały pociąg kursujący wokół niewielkiego jeziorka w zoo.

SeaWorld w Orlando na Florydzie to jeden z parków rozrywki należących do sieci SeaWorld. Wizyta w parku to wielka frajda dla dzieci. Będą miały tu możliwość zapoznać się z morskimi zwierzętami, gdyż w parku znajduje się także oceanarium. Niezbędnej dawki adrenaliny dostarczą przejażdżki rollercoasterami. Najsłynniejszy spośród nich jest Kraken (1273 m długości i 45,4 m wysokości) – park szczyci się tym, że jest on regularnie umieszczany w rankingu najlepszych rollercoasterów świata. Innymi kolejkami możemy przenieść się np. do świata zaginionej Atlantydy. Fascynujące pokazy z udziałem zwierząt to kolejna atrakcja SeaWorld. Każdego roku tłumy turystów gromadzą się przed basenem, by obejrzeć pokazy, których główną atrakcją są tresowane orki. Zabawne lwy morskie również gromadzą sporą publiczność. W oceanarium możemy obejrzeć z bliska rekiny, delfiny, pingwiny, żółwie i innych mieszkańców morskich głębin.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 125 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź