Treść strony

parki-rozrywki

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Całoroczny rodzinny ośrodek edukacyjno-rozrywkowy, składający się z alei miniatur najsłynniejszych budowli świata, stacji narciarskiej, parku linowego, wypożyczalni quadów i buggy, eurobungy, atrakcji dla mniejszych dzieci i restauracji.To jedyne miejsce w którym zjedziesz na nartach pod piramidami oraz przy pięknie oświetlonej wieży Eiffla. Stok narciarski "Sabat" 425 m npm. znajduje nieopodal Świętej Katarzyny u podnóża Łysicy 612 m npm - najwyższego wzniesienia w Górach Świętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic, które ponoć tu się odbywały, to tutaj też Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów które mógłby opisać. W Alei Miniatur "Wonderful World" zwiedzisz cały świat w parę godzin. Zabierzemy Cię prawie na wszystkie kontynenty świata aby przybliżyć Ci kulturę i architekturę z najróżniejszych zakątków globu. Tutaj bowiem jest Park linowy zbudowany w całości na palach z trasami tyrolskimi. Przejedź się na linie nad słynną operą z Sydney oraz wodospadem Niagara. Przetestuj swoje umiejętności i zwalczaj swoje słabości w parku linowym.Od 2014 roku w ośrodku budowany jest Lunapark w którym znajdzie się m.in. 330-metrowy Rollercoaster, karuzela Crazy Yacht (Rockin Tug) symulująca łódź podczas sztormu oraz elektryczne samochodziki Autodrom. Dla najmłodszych, w parku dostępna jest strefa dmuchańców, 3 wielkie dmuchane place zabaw na czele z 7 metrową zjeżdżalnią, elektryczne motorki z torem zmagań oraz Łódeczki. W tym magicznym miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, od wnuka po dziadka ! Eurobungee to połączenie bungee i trampoliny. Zabawe zaczynamy od założenia odpowiedniej uprzęży, po czym wyciągarka powoli wynosi nas do poziomu 2 metrów nad trampolinę. Wtedy prawdziwa zabawa się zaczyna. Sprawdź swoje umiejętności akrobatyczne. Podskakuj nawet do 6 metrów w górę. Wykonuj najróżniejsze ewolucje. Zabawa na eurobungee dostarcza niesamowitych wrażeń. Park Rozrywki i Miniatur "Sabat Krajno" położony jest tuż obok jednej z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Górach Świętokrzyskich - Świętej Katarzyny, skąd można tu dojść spacerem. Do dyspozycji turystów podróżujących samochodami jest duży parking.

Port Aventura – (hisz. Port Przygód) – rodzinne wesołe miasteczko znajdujące się w Hiszpanii w pobliżu miasteczka Salou, ok 10 km od Tarragony i 90 km od Barcelony. Jest to największe wesołe miasteczko w Hiszpanii i Europie Południowej[1]. W kwietniu 2012 oddano do użytku rollercoaster "Shambhala", wyprodukowany przez firmę Bolliger & Mabillard. Kolejka górska ma 76 metrów wysokości i około 1,5 km długości, jej maksymalna prędkość wynosi 134 km/h, a przeciążenia jakich pasażer doznaje podczas jazdy wahają się od 3 do nawet 5,2 g. "Shambhala" odebrała tytuł największego rollercoastera w Europie, kolejce "Silver Star" w Europa-Parku. Tytuł ten "Silver Star" zdobył już w dniu otwarcia, czyli w marcu 2002 roku, odbierając go kolejce "Expedition GeForce" w niemieckim Holiday Park. Port Aventura jest szóstym największym lunaparkiem w Europie, odwiedza je ponad 3.5 mln osób rocznie.

Park rozrywki znajdujący się we włoskiej prowincji Werona. Park zajmuje obszar 60 hektarów. Co rok odwiedza go 2,8 mln ludzi. Największą z atrakcji Garlandu jest odwrócona kolejka górska Blue Tornado. W najszybszym momencie rozwija ona prędkość 80 km/h, natomiast maksymalne przeciążenie dodatnie wynosi 5g. Więcej informacji o parku rozrywki znajduje się na jego stronie: https://www.gardaland.it/resort/ Ceny za wstęp to 34 euro dla dorosłych jak i 30 euro dla dzieci do lat dziesięciu oraz seniorów(przy zakupie biletów przez internet). Na terenie parku znajduje się oceanarium z morską jak i słodką wodą,jednak wstęp podlega dodatkowej opłacie.

Największy park rozrywki w Holandii. Park znajduje się w Kaatsheuvel w holenderskiej prowincji Brabancja Północna. Znajduje się w pobliżu miasta Tilburg. Wystrój Efteling jest typowo baśniowy. Jako ozdoby poustawiane są tam elfy, magiczne grzyby, wróżki i nimfy. Kilka atrakcji parku opiera się na legendach, a jest to na przykład Villa Volta czy Latający Holender. Organizowane są tam również różnego rodzaju występy, pokazy czy bajki dla małych dzieci. Zajmuje ponad 720 000 m². Został otwarty 31 maja 1952. Posiada 36 atrakcji dla ludzi w każdym wieku: od teatrzyków, spokojnych kolejek aż po ogromne rollercoastery. Główne atrakcje to: Villa Volta, Python, Carnaval Festival, Joris en de Draak, Pirana, Bobbahn, Baron 1898 i Fata Morgana.

Tivoli jest jedną z najchętniej odwiedzanych rozrywkowych atrakcji turystycznych w Kopenhadze. Nie powinno to nikogo dziwić – jest to jeden z najstarszych, wciąż rozbudowywanych i unowocześnianych parków rozrywki na świecie. Działa tutaj od 1843 roku i obecnie jest trzecim pod względem popularności i liczby odwiedzin parkiem rozrywki w Europie. Nazwa parku początkowo była inna i brzmiała Tivoli & Vauxhall. Pierwszy człon, który przetrwał do tej pory, nawiązywał do paryskich ogrodów. Drugi z kolei odnosił się do ogrodów londyńskich. Główną atrakcją parku Tivoli jest karuzela łańcuchowa. Kręcąc się na niej można podziwiać panoramę całej Kopenhagi. Popularne są również liczne kolejki górskie; od kwietnia 2007 r. wręcz symbolicznym obiektem jest wysoka na 80 m konstrukcja z jeżdżącym po niej pojazdem "Star Flyer". W Tivoli warto także zobaczyć pałac w stylu mauretańskim, przed którym wznosi się fontanna bąbelkowa ustawiona ku czci prac Nielsa Bohra, a także średniowieczny zamek. Bardzo ciekawe są przedstawienia teatru kukiełkowego. Jeśli lubimy pokręćmy się na karuzeli, wybierzmy się na szaloną przejażdżkę roller coasterem lub zwyczajnie zjedzmy lody. Tivoli nie jest jedynie miejscem taniej rozrywki o cyrkowo-jarmarcznym charakterze. To właśnie tutaj znajduje się najbardziej prestiżowa sala koncertowa Danii - Tivolis Koncertsal, a także ponad 30 restauracji proponujących dania z całego świata. Kiedy tworzono Tivoli, od razu zaplanowano je jako centrum rozrywki dla dorosłych kopenhażan. Ten charakter udało się utrzymać, czego dowodzą restauracje, miejscowa orkiestra symfoniczna i sala koncertowa. Prócz nich funkcjonuje tutaj jazzowy big-band, orkiestra promenadowa, a także założona w 1844 r. chłopięca orkiestra gwardii Tivoli. W najstarszym budynku w granicach parku, chińskim pawilonie z 1874 r., mieści się teatr pantomimy. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów ogrodów Tivoli jest także jeziorko - pozostałość dawnej fosy. Obecnie cumuje przy nim Fregata Świętego Jerzego, wewnątrz której działa restauracja. Na brzegach jeziorka są jeszcze dwa inne lokale; jeden z nich mieści się w pagodzie i specjalizuje się w kuchni chińskiej. Jeśli wolimy, zorganizujmy sobie tutaj piknik z własnych zapasów; nikt nie będzie miał nam tego za złe. Spacer po parku najbardziej atrakcyjny jest w godzinach wieczornych lub po zmierzchu, zwłaszcza w środy i soboty, kiedy organizowane są tutaj pokazy ogni sztucznych. Tivoli to również miejsce mnóstwa imprez okolicznościowych, festynów czy parad. Najsłynniejszym wydarzeniem jest kiermasz adwentowy, podczas którego park rozjaśniany jest przez tysiące świateł, a w powietrzu wyczuć można zapach pierników i gloggu. W trakcie dobrej zabawy nie zapominajmy o kieszonkowcach, którzy rokrocznie przy okazji kiermaszu próbują okradać turystów.

Wiedeński Prater jest nowoczesnym światem przygód, który proponuje Państwu 250 atrakcji typu action & fun, m.in. karuzelę łańcuchową o wysokości 177 metrów i kolejkę górską pod dachem.Bodajże najbardziej popularną atrakcją Prateru jest Wiedeński diabelski młyn. Można się na nim wznieść wysoko w powietrze – i to już od 1897 r. W 2008 r. przebudowano „Riesenradplatz” - plac, na którym stoi Diabelski młyn. Dziś wejście do tego parku rozrywki ma nostalgiczny klimat, przypominający Prater z roku 1900. Główną atrakcją jest muzeum Madame Tussauds. Tutaj można spotkać celebrytów z całego świata: od Arnolda Schwarzeneggera przez Falco, cesarzową Elżbietę i Gustava Klimta aż po Robbiego Williamsa i Nicole Kidman. Wyjątkowy lot nad Wiedniem zapewnia „Fly Board”: Animacja lotu rozpoczyna się w systemie kanalizacyjnym i prowadzi przez wąskie uliczki śródmieścia. W kinie 5D odbędziesz przejażdżkę rikszą po Murze Chińskim.Osobom, które preferują bardziej dynamiczne rozrywki, z pewnością będzie mu ciężko się zdecydować podczas pobytu w Praterze. Turbo boost i bungee jump, ejektion seat, skyfall i space-shot oszałamiają ekstremalną prędkością. A wysoka na 117 metrów karuzela łańcuchowa Praterturm obraca chętnych z prędkością 60 km/h i pozwala cieszyć się wspaniałą panoramą Wiednia. Na młodszych gości czeka góra lodowa Eisberg – interaktywna wizyta u niedźwiedzi polarnych, pingwinów itp. Dzika Ośmiornica katapultuje „pasażerów” na wysokość 18 m. A Czarna mamba kręci pasażerami w powietrzu z prędkością 80 km/godz.. W kolejce duchów „Hotel Psycho” nie obejdzie się bez gęsiej skórki ze strachu. Wybuch adrenaliny zapewnia kolejka górska Darkride Insider znajdująca się pod dachem. A w gorące dni warto ochłodzić się podczas przejażdżki kolejką wodną Aqua Gaudi. Bombowe emocje zapewnia swobodne spadanie w „WIND-O-BONA”: W kanale aerodynamicznym w hali symulowane są skoki spadochronowe z wysokości 4000 m przy prędkościach wiatru dochodzących do 280 km/h. Loty są dozwolone dla dzieci od 8 roku życia, podstawowy pakiet kosztuje 49 €. Szczegółowe informacje: www.windobona.at Dobrą zabawę i moc wrażeń gwarantuje również wiele innych atrakcji: autodromy, gokarty, latający dywan, gabinet śmiechu i labirynt, kolejki w grotach, hale sportowe, diabelski młyn „Blumenrad”, minigolf, strzelnice, huśtawki i zjeżdżalnie. Park Prater można również podziwiać podczas przejażdżki miniaturową kolejką Liliputbahn. Muzeum parku Prater przenosi w minione czasy, a Planetarium do królestwa gwiazd.Znajdujący się zaledwie o krok od Prateru ViennaFlight oferuje jedyny w Austrii symulator lotów w samolocie Airbus. Można tu odbyć wybrany przez siebie ekskluzywny lot w zbudowanym na wzór oryginału kokpicie modelu A320 przy wsparciu prawdziwych pilotów. Poza tym ViennaFlight posiada w swojej kolekcji również symulator Boeing 737 NG. Rezerwacja konieczna.

Oakwood Park park rozrywki w Pembrokeshire, Walii, która przyciąga ponad 400 tysięcy turystów rocznie. Oakwood otwarty pod koniec 1980 jako bardzo mały park rodzinny z drewnianym fortem, kinem 3D , gokartami i zjeżdżalnia. Drewniany rollercoaster "Megafobia" jest jednym z najlepszych w Europie.

Park rozrywki dla małych i dużych. Leży w pobliżu Birmingham w Wielkiej Brytanii. Oprócz wesołego miasteczka znajduje się tutaj też zoo.

Śląskie Wesołe Miasteczko jest największym i najstarszym polskim parkiem rozrywki. Wizyta w lunaparku to doskonała zabawa dla gości w każdym wieku. Na najmłodszych czekają kolorowe, radosne karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami. Rodzinne wycieczki umilą karuzele familijne, legendarne Samoloty Duże, a także szalone elektryczne skutery lub wreszcie największa karuzela w kraju - Gwiazda Duża.Miłośnicy naprawdę mocnych wrażeń natychmiast zasiądą w wagonie jedynego w kraju roller coastera z podwójną pętlą czy całkowicie szalonej karuzeli Flic Flac. Pędzący z szaloną prędkością Enterprise wywoła szybsze bicie serca u najdzielniejszego śmiałka, a szalona Balerina lub bezlitosna Tagada wywirują z każdego resztki odwagi.

Heide-Park to największy park rozrywki w północnych Niemczech, zlokalizowany w okolicy miasta Soltau, niedaleko Hamburga. Ten otwarty w 1978 roku park zajmuje około 85 ha powierzchni. W parku znajdziemy ok. 50 różnych atrakcji skierowanych do odwiedzających w każdym wieku. Większość z nich zadowoli rodziny z dziećmi. Poszukiwacze ekscytujących wrażeń również znajdą coś dla siebie. Osoby zainteresowane dłuższym pobytem w parku mogą wybrać między noclegiem w domku kempingowym 'Holiday Camp' bądź w hotelu 'Port Royal'.W 2014 r. obok parku powstał park linowy Indianer Kletterpfad (oddzielnie płatny). Heide-Park należy do sieci parków zarządzanych przez Merlin Entertainments, która operuje wieloma znanymi parkami rozrywki w Europie.

To pierwszy z słynnych na całym świecie parków rozrywki Walta Disneya. Disneyland Resort jest zlokalizowany nieopodal Los Angeles, w Anaheim w Kalifornii. Powstał w 1955 roku i jest jednym z mniejszych parków rozrywki. Bajkowa sceneria pobudza jednak wyobraźnię i Disneyland wciąż jest jednym z wymarzonych celów wakacyjnych wojaży dla najmłodszych. Cały park olśniewa feerią barw, a na każdym kroku można spotkać „prawdziwe” postacie z bajek Disneya. Inspiracją dla Disneylandu był wyglądający tak, jakby wyjęto go z baśni zamek należący do Ludwika II Bawarskiego – Neuschwanstein. O tym, jak popularny jest Disneyland świadczą liczby. W 2009 roku park odwiedziło 15,9 milionów turystów. Park dzieli się na kilka różnych obszarów tematycznych. Fantasyland to najbardziej popularny z nich. Możemy w nim uczestniczyć w przygodach Królewny Śnieżki, wejść do zamku znanego z opowieści o Śpiącej Królewnie albo zagłębić się w świat do którego trafiła Alicja. Tomorrowland pozwala nam przenieść się w przyszłość, Frontierland to kraina westernowa a Adventureland – dżungla.

Dojazd: w pobliżu Anaheim znajduje się pięć portów lotniczych, ale najlepiej jest dojechać do Disneylandu samochodem, drogą I-5 z Anaheim

W dzielnicy Alppila znajduje się wesołe miasteczko Linnanmäki. Można tu mile spędzić czas korzystając z licznych atrakcji takich jak: karuzele, gry zręcznościowe oraz restauracje czy kawiarnie. Najbardziej popularnym urządzeniem jest kolejka górska, istniejąca od 1951 roku.

Legoland w Windsorze to świetna propozycja dla turystów w każdym wieku. Klocki Lego to prawdopodobnie jedna z najbardziej kreatywnych, rozwijających wyobraźnię zabawek, jakie wymyślono. Praktycznie wszystko w Legolandzie zbudowane jest z klocków Lego. Do atrakcji, jakie tu znajdziemy zaliczają się kolejki, warsztaty dla dzieci, spektakle i wiele innych. Gdzie indziej można pojeździć samochodzikiem zbudowanym z klocków? Ciekawostką jest Miniland, czyli fragment parku, w którym możemy obejrzeć miniaturki znanych budynków wykonane z klocków. W Legolandzie jest wiele tematycznych mini-parków: Królestwo Rycerzy, Kraina Piratów, Wikingów i Faraonów. Pod koniec dnia koniecznie trzeba wstąpić do sklepu z pamiątkami i uzupełnić swoją kolekcję klocków.

Park rozrywki Terra Mitica to jedna z prób odwzorowania starożytnych realiów w formie przystępnej dla każdego, dorosłego lub dziecka. To właśnie w tym parku znajduje się największy drewniany rollercoaster na świecie. Park podzielony jest na kilka tematycznych sekcji. Możemy więc przenieść się do świata starożytnej Grecji, Egiptu, Rzymu czy do epoki średniowiecza. Żądni adrenaliny turyści znajdą tu to, czego szukają. W Terra Mitica dodatkowo organizowane są spektakle. Po dniu pełnym wrażeń można odpocząć robiąc zakupy lub zjeść posiłek w restauracji.

W miasteczku Vimmerby, w którym urodziła się uwielbiana przez najmłodszych autorka Astrid Lindgren, możemy przenieść się do świata stworzonego przez nią w powieściach dla dzieci. Na sporym terenie zbudowano domki postaci znanych z „Dzieci z Bullerbyn”, „Ronji”, „Pippi Langstrumpf” i innych niezapomnianych powieści. Bez wątpienia nie jest to typowy park rozrywki - nie znajdziemy w nim kolorowych neonów i głośnej muzyki. Tutaj naprawdę można wczuć się w beztroskie życie szwedzkiej prowincji, które było opisywane przez autorkę. W parku regularnie odgrywane są spektakle – niestety po szwedzku. Jest tu również księgarnia z różnymi wydaniami książek Astrid Lindgren.

Alton Towers jest jednym z najsłynniejszych parków rozrywki w Wielkiej Brytanii. Znajduje się on w północnej części Alton w Staffordshire. Corocznie odwiedza go około trzy miliony osób. W tym miejscu bez względu na wiek, każdy znajdzie atrakcję dla siebie. Na miejscu do naszej dyspozycji mamy: park wodny, dwa hotele, uzdrowisko, pole golfowe oraz ogromne wesołe miasteczko. Alton Towers to miejsce z bogatą historią - powstało jeszcze w czasach wiktoriańskich.

Dojazd: Alton Towers znajduje się tylko 1,5h od Birmingham. Można się tam dostać autobusem, pociągiem lub samochodem (kierując się M6 Junction15, następnie skręcając w A500 w kierunku Stock on Trent).

Park rozrywki Legoland w Billund jest największą, nowoczesną atrakcją całej Danii. Park w całości został zbudowany z kilku milionów klocków firmy Lego. Wykonany z klocków smok na którym można się przejechać, spływ „drewnianą” łódką po górskiej rzece, a nawet wykonana z klocków  replika miasteczka wprost z Dzikiego Zachodu, czy najbardziej znane budynki i pomniki z całego świata zbudowane z klocków robią niesamowite wrażenie.

Na poznanie wszystkich oddanych do użytku ponad 50 atrakcji trzeba przeznaczyć kilka dni. Będąc w Legolandzie, warto odwiedzić okoliczny Park Safari w Givskud. Na powierzchni mającej ponad 60 hektarów żyje kilka tysięcy zwierząt wielu gatunków. Poruszać po parku można się swoim pojazdem albo specjalnie przeznaczonym do tego celu autobusem. Najnowszą wybudowaną część parku przeznaczono na Wyspę Goryli, które od zwiedzających oddziela otaczająca ją rzeka.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź