Treść główna

Interpid Sea, Air & Space Museum w Nowym Jorku

T
 
0.0 (0)
0
Interpid Sea, Air & Space Museum w Nowym Jorku
Lotniskowiec Intrepid to wyjątkowa atrakcja znajdująca się w Nowym Jorku przy molo nr 86. Okręt z okresu II wojny światowej a potem wojny wietnamskiej w 1982 roku został przekształcony w statek muzeum. Podczas zwiedzania możemy dokładnie obejrzeć każdy zakątek tej wyjątkowej jednostki oraz zobaczyć jak wyglądała codzienna służba marynarzy.
Na pasie startowym zgromadzono wyjątkową kolekcję samolotów i helikopterów od II wojny światowej a kończąc na odrzutowcu Concorde. Dodatkowo można tam odnaleźć MIGa 21 z polską szachownicą.
Kolejna atrakcja to pawilon z promem kosmicznym Enterprise wraz z wystawą prezentującą zagadnienia związane z kosmosem i technologiami wykorzystywanymi do jego zdobycia.
Na koniec możemy odwiedzić atomową łódź podwodną USS Growler zacumowaną przy lotniskowcu. Podczas wycieczki przez cały okręt poznajemy życie załogi oraz rozkład poszczególnych sekcji.

Interpid Sea, Air & Space Museum w Nowym Jorku - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa