Treść główna

Wyspa Anglesey w Wielkiej Brytanii

RT
 
0.0 (0)
0
angelsey
Wyspa Anglesey
Fot. zund

Anglesey to nazwa wyspy, ale zarazem także hrabstwa w Walii. Od stałego lądu jest oddzielona zaledwie długą na 25 kilometrów, ale za to wąską cieśniną Menai Strait. O Anglesey mówi się czasami, że jest „matką Walii”. Rzeczywiście wyspa na pierwszy rzut oka przywołuje skojarzenia z celtycką przeszłością Brytanii. Porośnięte trawą zielone tereny wyspy pozwalają oderwać się od nużącej codzienności, więc wyspa musi mieć w sobie coś magicznego. Walijska nazwa wyspy brzmi Môn, co oznacza „krowa”. Niegdyś nosiła ona jednak bardziej poetyckie miano „Mrocznej wyspy”. Pobyt na Anglesey będzie szczególnie przyjemny dla tych turystów, którzy lubią aktywność fizyczną. Piesze wędrówki, jazda konna, rowery i wędkarstwo to tylko niektóre ze sportów, które możemy uprawiać na wyspie. Nieco bardziej leniwi goście będą mogli w tym czasie odpocząć na jednej z pięknych plaż.

    

Najważniejsze informacje

Położenie: na północno - zachodnim wybrzeżu Walii
Dojazd: promem z Dublina, pociągiem z Bangor albo drogą A55
Anglesey, LL77 7TW (01248) 750057
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.visitanglesey.co.uk
    

Wyspa Anglesey w Wielkiej Brytanii - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa