Treść główna

Park Narodowy Garajonay w Hiszpanii

RT
 
3.3 (1)
0
Niezwykłe formacje leśne w parku
Fot. margacastillo

Park Narodowy Garajonay mieści się na wyspie La Gomera. Zajmuje aż 10% jej powierzchni! Swoją nazwę wziął od nazwy wzgórza Garajonay, będącego najwyższym punktem na wyspie. Najpiękniejszym miejscem w parku bez wątpienia jest stary las laurowy – jeden z najstarszych zachowanych na ziemi obszarów leśnych. Oprócz tego można tu jednak obejrzeć też takie rośliny jak ostrokrzew kanaryjski czy sosnę kanaryjską. Park jest domem dla wielu gatunków zwierząt. Do endemicznych gatunków należą m.in. gołąb kanaryjski i gołąb laurowy. Inne ciekawe gatunki występujące w parku to mysikrólik kanaryjski, jaszczurka gomerska, rzekotka śródziemnomorska. W Garajonay wytyczono wiele szlaków turystycznych. Z nazwą parku i wzgórza wiąże się legendą o Garze i Jonayu, parze nieszczęśliwych kochanków. Ich ojcowie byli przeciwni ich miłości, czym doprowadzili parę do samobójstwa.

  

Najważniejsze informacje

Położenie: w centrum wyspy La Gomera należącej do archipelagu Wysp Kanaryjskich
Dojazd: na wyspę można dostać się korzystając z katamaranu Garajonay Expres albo licznych promów
http://reddeparquesnacionales.mma.es/parques/garajonay/index.htm

Park Narodowy Garajonay w Hiszpanii - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
3.3
Łatwość dostępu / dojazd 
 
4.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
1.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
(Updated: Luty 14, 2015)
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Krajobraz rodem z filmów fantasy! - niesamowita zieleń, drzewa o fantazyjnych kształtach, przepiękne gdy świeci słońce, a tajemnicze, gdy wyspę spowijają chmury. Na terenie parku znajdują się liczne szlaki o zróżnicowanych stopniach trudności - szczegółowe informacje dotyczące czasów przejścia i mapki można otrzymać w biurach informacji turystycznej na całej wyspie. Szlaki są bardzo dobrze utrzymane, z licznymi tabliczkami informacyjnymi, przy niektórych znajdują się strefy rekreacyjne wraz ze stołami, przy których można zjeść prowiant. W oznaczonych punktach widokowych (miradorach) można podziwiać zapierające dech panoramy, a przy dobrej pogodzie również dostrzeć sąsiednie wyspy. Ze względu na zalesienie oraz dość duże zmiany wysokości na wycieczki należy obowiązkowo wziąć coś ciepłego i kurtkę przeciwdeszczową! Początki poszczególnych szlaków są dobrze oznaczone, wraz z okazjonalnymi parkingami bądź zatoczkami do pozostawienia samochodów. Cała La Gomera to bardzo kręte drogi z częstymi stromymi zjazdami i wjazdami, więc jeśli ktoś nie czuje się pewny za kierownicą może skorzystać z autobusów (guaguas), które kursują kilka razy dziennie, dobrze komunikując poszczególne miejscowości.
Ocena łączna 
 
3.3
Łatwość dostępu / dojazd 
 
4.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
1.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa