Treść główna

Sankt Gallen w Szwajcarii

RT
 
0.0 (0)
0
Sankt_Gallen
Detal architektury z Sankt Gallen
Fot. michaelgslattery

Sankt Gallen leży w północno-wschodniej Szwajcarii nad rzeką Steinach. Istniał tu od 720 r. klasztor benedyktyński, a w wiekach IX-XI jeden z najważniejszych europejskich ośrodków kultury monastycznej i sztuki. Warto zwiedzić ten późnobarokowy zespół budynków opactwa pochodzący z XVIII wieku, bibliotekę klasztorną z cennymi zbiorami manuskryptów średniowiecznych oraz kościoły Św. Magnusa i Św. Wawrzyńca. Warto wspomnieć, że biblioteka klasztorna od wielu wieków jest jedna z najważniejszych w Europie i na świcie - spośród 150 000 książek, ponad 2000 klasyfikuje się jako cenne rękopisy średniowieczne, a aż 400 spośród nich pochodzą sprzed roku 1000, poza tym . Pierwotna historia tego miejsca jako ostoi chrześcijańskich mnichów - pustelników sięga mniej więcej roku 612, kiedy to osiedla się ty irlandzki mnich św. Gallen (zwany również Gawłem) traktując niewielką wówczas osadę jako swoją pustelnie, to właśnie jego miejsce odosobnienia zostaje później zamienione na istniejący po dziś dzień klasztor. Opactwo wzniesiono w czasach karolińskich i cały jego układ jest wzorcowym przykładem ówczesnych trendów w urbanistyce i architekturze. Plany Sankt Gallen uważa się za wzorzec doskonałego rozplanowania przestrzennego klasztoru średniowiecznego.

 

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: poniedziałek - sobota w godz. 10:00 - 17:00 (grupy obsługiwane są od 9:00), niedziela w godz. 10:00 - 16:00
Ceny wstępu: dorośli - 10 CHF, studenci i nauczyciele - 7 CHF, grupy powyżej 10 os. - 8 CHF/os., studenci i nauczyciele w grupie powyżej 10 os. - 5 CHF/os.
Położenie: miasto Sankt Gallen, kanton St. Gallen, północno-wschodnia Szwajcaria
St. Gallen Monastery
Klosterhof 6D,
9004 St. Gallen
Szwajcaria
+41(71)2273416
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.stiftsbibliothek.ch/index.asp

Sankt Gallen w Szwajcarii - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa