Treść główna

Rovaniemi w Finlandii

RT
 
0.0 (0)
0
Rovaniemi - Santa Park
Fot.Åndrey


Rovaniemi jest stolicą Laponii. Miasto leży zaledwie kilka kilometrów na południe od północnego koła podbiegunowego. Jest również domem Świętego Mikołaja, i to właśnie dzięki temu przyciąga całe rzesze turystów spragnionych choćby zdjęcia z brodatym, siwym panem w czerwonym płaszczu. W związku z tym cały grudzień jest przepełniony atrakcjami, festiwalami i festynami świątecznymi. W innych miesiącach także warto odwiedzić oddalony od miasta o 9 kilometrów Santa Park, czyli tutejszy park rozrywki. Zbudowano go w 1998 roku, a całkowity koszt inwestycji wyniósł 6,7 mln euro. W parku można zwiedzić warsztat elfów i Św. Mikołaja, świąteczną pocztę, kuchnię, w której wypieka się pyszne pierniczki. Poza tym istnieje możliwość przejechania się saniami zaprzężonymi w renifery czy psy rasy siberian husky. Do tego dochodzi piękny o każdej porze roku krajobraz Laponii. Jeżeli już wyrośliśmy z wiary w Świętego Mikołaja możemy poczekać do lutego. Właśnie wtedy rozpoczyna się festiwal Zorzy Polarnej. W czerwcu organizowany jest folkowy festiwal Jutajaiset, dzięki któremu zapoznamy się z lapońskimi tradycjami i wierzeniami. Do najpiękniejszych zabytków Rovaniemi należy most Jätkänkynttilä oraz ratusz i sala koncertowa.

 

Najważniejsze informacje

Położenie: miasto jest położone daleko na północy Finlandii, u ujścia rzeki Ounas do Kemi, kilka kilometrów od północnego koła podbiegunowego.
Dojazd: 8 kilometrów na północ od miasta znajduje się największe lotnisko w tej części Finlandii. Podróż pociągiem z Helsinek zajmuje 9-12 godzin, tańszy jest autobus (14 godzin podróży).

Rovaniemi w Finlandii - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa