Treść główna

Oceanarium w Stralsund

E
 
4.7 (1)
0
Oceanarium w Stralsund
Oceanarium w Stralsund, to jedna z atrakcji turystycznych, najliczniej odwiedzanych przez mieszkańców regionu Zwiedzający mogą obejrzeć różnorodne morskie przestrzenie życiowe począwszy od zalewu Greifswadzkiego, aż po otwarty Atlantyk. Kompleks oceanarium, składa się z czterech nowoczesnych budynków zgrabnie wkomponowanych w zabytkową zabudowę portowego nabrzeża. Oceanarium posiada 39 akwariów o łącznej pojemności sześciu milionów litrów, a w nich około 7.000 żywych gatunków zwierząt i roślin morskich. Największe akwarium to akwarium ławicowe o pojemności 2,6 milionów litrów. Woda w tym zbiorniku ma ponad dziewięć metrów głębokości. Panoramiczna szyba waży 22 ton i ma ponad 30 centymetrów grubości.
Dużą atrakcją jest ogromna sala, w której tuż pod sufitem umieszczono modele największych morskich ssaków w oryginalnej wielkości. Duże wrażenie robi płetwal błękitny, który osiąga nawet 34 metry długości i 200 ton wagi. Jest też przedstawiona 16-metrowa samica humbaka podczas karmienia, 8-metrowa orka i kaszalot walczący z kałamarnicą. W sali, w której znajdują się modele, panuje półmrok, zwiedzający mają więc wrażenie, jakby przebywali w głębinach. Odczucie to potęgują dobiegające z głośników odgłosy waleni. Giganty można podziwiać z różnych poziomów, a także z pozycji leżącej, na umieszczonych na dole ławkach.
Wszystkie poziomy oceanarium dostępne są dla osób niepełnosprawnych i dzieci w wózkach.

Oceanarium w Stralsund - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 1 0
Wielkie i nowoczesne oceanarium robi duże wrażenie. Na szczęście nie było tłoku, co pozwoliło na swobodny dostęp do każdego akwarium, wystawy czy eksponatu. Pierwszy raz miałam okazję przyjrzeć się z bliska ośmiornicy w "akcji", a także obserwować, nowe nieznane mi gatunki ryb i stworzeń morskich, w wyjątkowo ciekawie urządzonych akwariach. Było tam też sporo atrakcji przeznaczonych dla dzieci. Z całą pewnością jest to miejsce, które warto odwiedzić całą rodziną.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa