Treść główna

Woliński Park Narodowy

E
 
4.7 (1)
0
Woliński Park Narodowy
Woliński Park Narodowy położony jest na najbardziej atrakcyjnym obszarze wyspy Wolin. Jest to najpiękniejszy fragment polskiego wybrzeża bałtyckiego, który charakteryzuje się urozmaiconym, malowniczym krajobrazem oraz bogactwem rzadko spotykanych roślin i zwierząt. Atrakcje Wolińskiego Parku Narodowego:
CENTRUM EDUKACYJNO – MUZEALNE
Obiekt spełnia zarówno rolę ośrodka edukacyjno – konferencyjnego, jak i muzeum przyrodniczego. Obiekt posiada 2 sale seminaryjno – konferencyjne mieszczące łącznie 240 osób. Odbywają się tutaj projekcje filmów, prelekcje, wykłady oraz konferencje. Część muzealną tworzy 5 sal wystawienniczych, w których prezentowana jest przyroda Parku. Obok budynku znajdują się dwie woliery z okazami bielika i puchacza.
ZAGRODA POKAZOWA ŻUBRÓW
Została utworzona w ramach programu hodowli zachowawczej żubrów. W zagrodzie przebywają również wyleczone, bądź wychowane przez człowieka zwierzęta niezdolne do samodzielnego bytowania w swoim środowisku naturalnym.
PUNKT WIDOKOWY „PIASKOWA GÓRA”
Usytuowany jest na zboczu stromego, piaszczysto – kredowego urwiska, istniejącego na południowym brzegu Jeziora Turkusowego.
JEZIORO CZAJCZE
To jedno z najpiękniejszych jezior Parku. Wyróżnia się malowniczym położeniem oraz bogatą roślinnością brzegową. Ma kształt rogala, a na środku jeziora znajduje się niewielki półwysep na którym znajdują się resztki obwarowań wczesnośredniowiecznego grodziska. W pobliżu półwyspu znajduje się olbrzymi polodowcowy głaz, zwany Wydrzym Głazem.
PUNKT WIDOKOWY WZGÓRZE ZIELONKA
Widok jaki się z niego rozpościera, został uznany przez Międzynarodowe Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „Krajobrazem roku 1993/94”. Można stąd podziwiać malowniczą panoramę części Zalewu Szczecińskiego wraz z rozlewiskami Wstecznej Delty Świny oraz wodami jeziora Wicko Wielkie. Warte podkreślenia jest to, że obszary wyspiarskie Świny zaliczane są do tzw. „europejskich ostoi ptaków”, stanowiąc tym samym jeden z ważniejszych faunistycznie obszarów Wolińskiego Parku Narodowego.
PUNKT WIDOKOWY WZGÓRZE GOSAŃ
Jest najwyższym wzniesieniem polskiego wybrzeża i jednym z ładniejszych krajobrazowo jego fragmentów. Można podziwiać z niego rozległą panoramę Zatoki Pomorskiej, zarysy miasta Międzyzdroje, Świnoujście i niemieckiego miasta Ahlbeck.
PUNKT WIDOKOWY KAWCZA GÓRA
To wysokie na 61 m. wzniesienie, skąd można podziwiać panoramę Zatoki Pomorskiej oraz Mierzei Przytorskiej, wraz z widocznymi zabudowaniami portowymi Świnoujścia i niemieckimi kurortami cesarskimi.


Woliński Park Narodowy - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
W Parku jest kilka atrakcyjnych miejsc wartych uwagi.Ja byłam w Muzeum Przyrodniczym, które znajduje się w centrum miasta i jest łatwo dostępne, a że jest małe, więc nie wymaga wiele czasu na zwiedzanie. Parę lat temu byłam w Zagrodzie Żubrów, do której prowadzi 1,5 km trasa przez las. W ostatnią niedzielę skończyło się na miłym spacerze w tym kierunku, ponieważ ze zdziwieniem stwierdziłyśmy, że w niedzielę zagroda nie jest czynna. Pierwszy raz zaliczyłyśmy Kawczą Górę, która okazała się bardzo łatwa do pokonania. Ale poza molem w Międzyzdrojach nic dalej nie udało się nam zobaczyć, chyba była lekka mgła. Ogólnie Woliński Park Narodowy jest fajnym miejscem do aktywnego spędzania czasu na łonie natury.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa